نمایشگاه زنان و تولید ملی 95

آغاز به‌کار نهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی:

نهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با شعار «ایران شروع خودباوری» از امروز تا ۲۶ شهریورماه درمحل برگزاری نمایشگاه‌های شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه با حضور ۷۰ تولید کننده داخلی ، پوشاک زنانه، مردانه و بچه گانه با تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصد و با کیفیت مرغوب عرضه می شود.
امسال قرار است علاوه بر ۲هزار و ۷۱۰زن سرپرست خانواری که به نوعی در تولید و عرضه پوشاک نقش دارند ۱۳تولید‌کننده جدید نیز در نمایشگاه زنان و تولید ملی مشارکت داشته باشند. فهیمه فیروزفر ، رئیس ستاد توانمند‌سازی‌ زنان سرپرست خانوار هدف از برگزاری نمایشگاه زنان و تولید ملی را جلب اعتماد مردم به تولیدات داخلی دانست و افزود: کیفیت کالاهایی که در داخل تولید می‌شود آنقدر بالاست که حتی از ایتالیا متقاضی تولیدات ما هستند درحالی‌که متأسفانه در کشور ما مدیریت تولید وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در دوره قبل تولیدکننده‌ای طی ۱۰روز ۷۰۰میلیون تومان فروش داشت، گفت: در این دوره با خیل عظیم افرادی که در حوزه پوشاک به شکل خانگی کار می‌کنند روبه رو هستیم که چون امکان حضور آنها در نمایشگاه وجود نداشت، تصمیم گرفتیم تا شبکه‌ای برای مشاغل خانگی تشکیل دهیم و حتی شاید در دوره‌های آینده نمایشگاهی نیز ویژه این گروه برگزار کنیم.

بنابراین گزارش، ۲۲ تولید‌کننده پوشاک زنانه، ۲۳ تولیدکننده پوشاک مردانه، ۱۲ تولیدکننده پوشاک کودک، ۳ تولیدکننده زیورآلات، ۳ تولید‌کننده صنایع‌دستی، ۲ تولید‌کننده کالای خواب، ۲ تولید‌کننده محصولات حجاب و یک تولید‌کننده محصولات چرم در نهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی حضور خواهند داشت. فیروزفر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۳۰۰هزار زن سرپرست خانوار شناسنامه‌ای در تهران داریم، افزود: بررسی‌های هشت ساله ما نشان می‌دهد میانگین سنی زنان سرپرست خانوار از۵۰به ۳۹سال کاهش یافته‌ و در همین مدت تعداد مطلقه‌ها و بدسرپرست‌ها نسبت به افرادی که همسرانشان فوت کرده‌اند بیشتر شده است.

وی دراین باره به آمار تفکیکی اشاره کرد که نشان می‌دهد از سال۸۶تا ۹۰از مجموع افرادی که به ستاد توانمندی زنان شهرداری مراجعه کرده‌اند ۳۰٫۳درصد مطلقه، ۴۳٫۲۷درصد همسر فوت شده، ۳٫۸۷درصد مجرد و ۲۲٫۲درصد بدسرپرست بودند، این درحالی است که از سال ۹۱تا اوایل ۹۵از مجموع‌ افرادی که به ستاد مراجعه کردند ۳۵٫۱۸درصد مطلقه، ۲۴٫۸۳درصد همسر فوت شده، ۷٫۱۲درصد مجرد و ۳۲٫۵۱درصد بدسرپرست هستند.

گفتنی است‌ هشتمین دوره نمایشگاه زنان و تولید ملی نیز با حضور ۸۶ برند برتر کشور و بیش از ۲ هزار بانوی سرپرست خانوار، ۱۱ تا ۲۳ اسفند۹۴ در بوستان گفتگو برگزار شد.در این دوره ۲هزار و ۵۶۹ بانوی حاضر در این نمایشگاه که تحت حمایت ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری در مراکز مهارت‌آموزی کوثر فعالیت کردند، با این برندها همکاری کرده و تحت حمایت آنها تولیدات خود را روانه بازار کردند. ۲۵درصد غرفه‌های فضای داخلی نمایشگاه به تولیدات کوثرهایی اختصاص یافت که کیفیت آنها به حد برند رسیده بود.

منبع : hamshahrinonline

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید