iran expo 2018

در تلاشیم،اکسپو ۲۰۱۸ را به صورت بی نقص برگزار کنیم

به گزارش پایگاه خبری ایران اکسپو،علیرضا قاسمی فرزاد مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در گفت‌و‌گو با اکسپو نیوز، اظهار کرد: سال گذشته تجربه اول مجموعه استانداری برای همکاری در برگزاری چنین نمایشگاهی بود و اشکالات و ایراداتی وجود داشت اما امسال تمام تلاش خود را صورت دادهایم تا همه نواقص گذشته را برطرف کنیم.

وی تاکید کرد: هماهنگی گستردهای توسط استانداری به عنوان نهاد متولی و ناظر بر این موضوع انجام شده است و در بخش برگزاری این نمایشگاه بین همه سازمان و دستگاهها یک هماهنگی اورکانیگ برقرار شده است.

قاسمی فرزاد افزود: مجموعه های سازمان صنعت معدن تجارت، جهاد کشاورزی، شرکت شهرکهای صنعتی، وزارت امور خارجه و بخش خصوصی را از طریق اتاق بازرگانی و اتاق اصناف بسیج کردهایم تا در جهت برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه همکاری کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران اذعان کرد: به طور حتم حضور گسترده فعالان اقتصادی از دیگر کشورها مستلزم یک هماهنگی بین همه دستگاهها از جمله وزارت امور خارجه است و اطلاعرسانی در این زمینه بسیار مهم است که این امر توسط شبکه ۵ سیما به صورت کامل صورت خواهد گرفت و مسئولان این شبکه با نگاه بسیار روشن و خوشبینانه در تمام نشستهای نمایشگاه اکسپو شرکت کرده و نظرات خود را به اشتراک گذاشتهاند.

وی با مثبتارزیابی کردن چشمانداز برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۱۸ تصریح کرد: سال گذشته با وجود برخی از اشکالات، نتیجه خوب و دستاورد مناسبی داشتیم اما امسال انتظار ما بسیار بیشتر شده است.

علیرضا قاسمی فرزاد اضافه کرد: درست است که امسال شرایط بر اثر تحریمها و مسائل دیگر سختتر شده است اما باید خودمان را در شرایط سخت با مسائل محیطی وفق دهیم و لازمه این موضوع استمرار فعالیت و درک فضای مناسب برای ادامه حرکت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران تاکید کرد: فکر میکنم بخشی از این سختیها بتواند ما را برای رسیدن به اهدافمان مصصمتر و با انگیزهتر کند، به نظر می رسد ما در سالهای گذشته از نظر امکانات و قیمتها در شرایط غیر واقعی به سر میبردیم اما هرچه که جلوتر میرویم شرایطمان با شرایط روز دنیا نزدیک تر شده و انطباق بیشتری پیدا میکند.

وی گفت: ما باید برای انطباق هرچه بیشتر خود با شرایط جهانی تلاش کنیم و به طور حتم فعالیت در بخشهای مختلف اقتصادی و به ویژه موضوع صادرات میتواند یکی از زمینهها باشد.

قاسمی فرزاد اظهار کرد: اساساً برگزاری نمایشگاه به صورت مستقیم توسط دولت کار مناسبی نیست؛ ما بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر واگذاری امور و تصدیها به بخش خصوصی اعتقادمان آن است که بخش خصوصی به همه فعالیتهای اقتصادی وارد شده و این بخش است که میتواند زبان و مفاهمه مشترک را بین تولیدکننده، صادرکننده و خریدار ایجاد کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران یادآور شد: ورود دولت بجز اینکه بخواهد زمینههای مفسده مالی و اقتصادی را ایجاد کند، بهره دیگری نخواهد داشت و نتیجه مناسبی در پی ندارد.

وی اضافه کرد: البته وظیفه دستگاههای دولتی و حاکمیتی این است که چتر حمایتی خود را بر بخش خصوصی باز کنند و همانطور که در سال قبل وجود داشت، امسال نیز به شکل گستردهای به حمایتهای معنوی خود از بخش خصوصی برای برگزاری این نمایشگاه ادامه میدهیم.

قاسمی فرزاد با اشاره به حضور کارشناسان بانکی در حاشیه نمایشگاه ایران اکسپو، افزود: در شرایط کنونی در تنگناهای مالی بسیاری در تجارت خارجه هستیم و شرایط عادی بانکی را نداریم و ضرورت حضور کارشناسان بانکی مالی و اقتصادی در حاشیه نمایشگاه پررنگ میشود تا بتوانند کانالهایی را برای مبادلات مالی خود پیشبینی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران اذعان کرد: نمایشگاه ایران اکسپو میتواند حرکت بسیار موثری در جهت دور زدن تحریمها انجام داده و میبایست ما تمام تلاش خود را در شرایط فعلی برای انطباق خودمان با مسیرهای مناسب در جهت کاهش سختیهای ناشی از تحریمها به کار گیریم.

وی در خصوص موضوع آموزش در حاشیه نمایشگاه اکسپو گفت: همایشهای آموزشی میتواند در بسترسازی مسائل مختلف یاری برساند اما به نظر من برگزاری چنین همایشهایی در حاشیه نمایشگاه جایگاهی ندارد.

قاسمی فرزاد افزود: برخی معتقدند که تنها در شرایط سخت کنونی باید تنها به آموزش و تحکیم زیرساختها بپردازیم و پس از اینکه شرایط مناسبی ایجاد شد، کار عملی برای صادرات انجام دهیم در حالی که دیدگاه ما به عنوان مجموعه وابسته به دولت این است که باید هدف اصلی ما ثبت قرارداد و دستیابی به نتایج عملی باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران با تاکید بر این موضوع که هدف دشمنان زمینگیر کردن کشور به وسیله تحریمهاست، گفت: این وظیفه ماست که با روشها و اقدامات دقیق و نو تحریمها را دور زده و آنها را بیاثر و خنثی نماییم.

وی تصریح کرد: در مقطع کنونی آمریکا آنطور که پیشبینی و طراحی کرده بود نتوانست تحریمهای همهجانبهای را علیه جمهوری اسلامی ایران اجرایی کند و بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی اعلام کردند که در این تحریمها،آمریکا را همراهی نخواهند کرد و این خود یک موضوع امیدوار کننده در جهت رشد مسائل تجاری در کشور است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه بسیاری از کشورهای آسیایی همچون چین و هند نیز دیدگاه همسویی با آمریکا در راستای تحریم علیه ایران ندارند، گفت: به طور حتم دوران زورگویی مطلق آمریکا در بردهداری جهانی به سر رسیده است و کشورهای دیگر جهان دیگر به راحتی زیر بار زور نمیروند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران بیان کرد: دنیای امروز دنیای گفتگو و تشریک مساعی دو طرفه است و ما دیگر در قرن بیست و یکم، برده نظام سرمایهداری نیستیم که هر کاری آنها دیکته کردند انجام دهیم و تنها منافع آنها در این میان اهمیت داشته باشد.

 

منبع : www.irantsn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید