نخستین نمایشگاه پوشاک و لوازم ورزشی

برگزاری مسابقه بزرگ طراحی پارچه و لباس در نمایشگاه پوشاک ورزشی

برگزاری مسابقه بزرگ طراحی پارچه و لباس در نمایشگاه پوشاک ورزشی:

صدیقه پاک‌بین دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه ایران گفت: با توجه به اینکه در دانشگاه‌های واحد طراحی پوشاک ورزشی در حال حاضر وجود ندارد به همین دلیل طراحان ما گرایش زیادی به طراحی پوشاک ورزشی ندارند مگر اینکه به صورت پایان‌نامه و انفرادی کسی علاقه‌مند باشد، به همین خاطر و با توجه به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی پوشاک ورزشی تصمیم گرفتیم که مسابقه‌ای را در این نمایشگاه برگزار کنیم. و پس از اطلاع‌رسانی که از طریق سایت انجام دادیم یکسری طرح‌ها توسط طراحان از سراسر کشور به دبیرخانه ‌ما رسیده که در حال بررسی آنها هستیم.
پاک‌ بین افزود: البته با توجه به تغییر زمان نمایشگاه ما مجددا از طراحان خواستیم که کارهای جدیدتری برای ما ارسال کنند و در حال حاضر مشغول بررسی طرح‌های رسیده هستیم و سعی داریم که بهترین آنها را در نمایشگاه عرضه کنیم. ضمن اینکه همزمان با برگزاری نمایشگاه ما یک مسابقه بزرگ طراحی پوشاک ورزشی خواهیم داشت و به برگزیدگان این مسابقه جوایز ارزنده‌ای اهداء خواهد شد.
عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا در ادامه با اشاره به تعداد فارغ‌التحصیلان رشته طراحی پارچه در کشور، گفت: در حال حاضر ما فارغ‌ التحصیلان زیادی در رشته طراحی پارچه داریم و این افراد توانایی‌های بسیار زیادی در زمنیه طراحی پارچه دارند و چنانچه کارخانجات نساجی کشور به این طراحان اعتماد کرده و از طرح‌های این افراد استفاده کنند به مرور می‌توانیم شاهد تغییرات بسیار خوبی در زمینه تولید پوشاک ورزشی باشیم.
این طراح و پژوهشگر با سابقه با تاکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی پوشاک ورزشی فرصت مناسبی برای ایجاد یک تعامل خوب بین کارخانجات نساجی و طراحان پارچه است، افزود: متاسفانه در حال حاضر تولیدکنندگان پوشاک ورزشی در کشور دست‌شان زیاد باز نیست و پارچه‌های با کیفیت در اختیار ندارند. در حالی‌که یک طرح زمانی خودش را در لباس به درستی نشان می‌دهد که پارچه مناسب آن طرح وجود داشته باشد، به همین خاطر من امیدوارم که با برگزاری این نمایشگاه بین تولیدکنندگان پارچه در کشور و طراحان پارچه یک تعامل خوب برقرار شود.
دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه ایران همچنین عنوان کرد: چنانچه ما بتوانیم بک بازار رقابتی سالم در کشور ایجاد کنیم قطعا می‌توانیم در زمنیه پوشاک ورزشی- هم در طراحی پارچه و هم در طراحی لباس- تولیدات با کیفیت بسیار عالی داشته باشیم و نهایتا بر تن ورزشکاران کشورمان لباس‌‌های ایرانی را ببینیم.
پاک‌بین با تاکید بر اهمیت وجود ماشین‌آلات مدرن و به روز برای تولید پارچه‌های لباس ورزشی، خاطر نشان کرد: روند تولید لباس ورزشی با کیفیت و مناسب مانند یک حلقه‌ی به هم پیوسته است که نیاز دارد تمام بخش‌های و قسمت‌های آن با هم هماهنگ باشد. در این زمنیه وجود ماشین‌آلات مدرن در کارخانجات نساجی برای اینکه بتوانند پارچه مناسب را تولید کند بسیار اهمیت دارد چراکه اگر ماشین‌آلات نساجی برای طراحی مورد نظر با هم تطابق نداشته باشد نهایتا پارچه تولید شده کیفیت نخواهد داشت و به همان نسبت لباسی هم که از آن پارچه تولید می‌شود لباس خوبی نخواهد بود.
این پژوهشگر با سابقه با اشاره به اهمیت طراحی و رنگ‌بندی در لباس‌های ورزشی اظهار داشت: در طراحی لباس‌های ورزشی کیفیت رنگ‌بندی بسیار حائز اهمیت است و بر اساس تحقیقی که روی برندهای معروف خارجی انجام دادم متوجه شدم که در زمنیه لباس‌های ورزشی نباید بیش از دو یا سه رنگ استفاده کرد. به همین خاطر توصیه می‌کنم که طراحان لباس‌های ورزشی در داخل کشور در استفاده از رنگ دقت بیشتری کرده و از رنگ‌های کمتری استفاده کنند زیرا تعدد رنگ‌ها در لباس‌های ورزشی باعث یک ناهماهنگی در دید می‌شود.
نخستین نمایشگاه پوشاک و لوازم ورزشی در محل مصلی امام خمینی (ره) واقع در خیابان بهشتی از ۲مردادماه الی ۵ مردادماه ۱۳۹۵ به مدت ۴ روز برگزار خواهد شد. امکان بازدید از نمایشگاه و مشارکت در برنامه‌های نمایشگاه برای عموم آزاد می‌باشد.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت‌نام و مشارکت در نمایشگاه می‌توانند با شماره‌های ۲۲۸۸۳۰۹۳ و ۲۲۸۵۵۸۶۲ دبیرخانه اجرایی نمایشگاه تماس بگیرند.

منبع : ایلنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید