پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست آغاز به کار کرد

۳۳ شرکت خارجی از ۲۰ کشور جهان در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست حضور دارند و آخرین دستاوردهای خود در عرصه حفاظت محیط زیست، طبیعت، پایش آلودگی آب و هوا، بازیافت و بهینه سازی مصرف انرژی را ارائه می دهند.
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار ‘اقتصاد سبز دوران پساتحریم’ با حضور ۲۷۱ شرکت داخلی و ۳۳ شرکت خارجی از ۲۰ کشور جهان شامل انگلیس، آلمان، سوئد، فرانسه، آمریکا، ایرلند، کانادا، تایوان، بلژیک، ایتالیا، فنلاند، اسپانیا، چک، هلند، اتریش، برزیل، نیوزلند، دانمارک، ترکیه و سوییس به مدت ۴ روز برگزار می شود و شرکت های خارجی حاضر در این نمایشگاه، آخرین دستاوردهای خود در عرصه حفاظت محیط زیست، تامین، تجهیز و نصب تجهیزات زیست محیطی، انرژی های پاک، بازیافت، تصفیه و بهینه سازی مصرف انرژی، پایش آلودگی هوا، آب و پساب و تجهیزات آزمایشگاه های معتمد را ارائه می دهند.
با توجه به دوران پساتحریم، برگزاری نمایشگاه محیط زیست فرصت مناسبی برای ارایه دستاوردهای شرکت های خارجی و داخلی و تبادل تجربیات زیست محیطی میان آنها است.
این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۱۹ هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و ساعت بازدید از آن از ۱۰ تا ۱۸ است.
با توجه به شعار نمایشگاه (اقتصاد سبز دوران پساتحریم)، بخشی از نتایج دوران پساتحریم به فناوری های سبز ارتباط پیدا خواهد کرد و انتظار می رود در این نمایشگاه و در آینده نزدیک شاهد حضور و فعالیت شرکت های خارجی در حوزه ورود فناوری های نوین در عرصه حفاظت از محیط زیست، طبیعت و منابع آب، انرژی های پاک، بازیافت، تصفیه و بهینه سازی مصرف انرژی در کشور باشیم.
مدیریت بهره وری انرژی و انرژی های تجدیدپذیر، مدیریت و بازیافت زباله و پسماند، مدیریت شهری، نظارت و اجرای پروژه های زیست محیطی، پروژه های تحقیقاتی و خدمات حفاظت از محیط زیست، کنترل، اندازه گیری و فناوری آزمایشگاهی، حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف سوخت، خودرو سبز و استانداردسازی خودروها، حفظ منابع طبیعی، ساختمان سازی سبز و مدیریت آب و فاضلاب از مهمترین زمینه های حضور در این نمایشگاه به شمار می روند.
ملاقات وزیر محیط زیست اتریش با معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و امضای تفاهم نامه همکاری میان دو نهاد، بازدید معاونان سازمان محیط زیست از نمایشگاه، برگزاری مناظره هایی با موضوع مدیریت صید و شکار، آلودگی هوای کلانشهرها و اقدامات انجام شده، نشست های خبری معاونان سازمان محیط زیست و برگزاری پنل تخصصی با موضوع چالش های حقوقی محیط زیست برخی از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.
همچنین هشتمین نمایشگاه بین المللی ‘انرژی های نو ، تجدیدپذیر، بهره وری و صرفه جویی’ نیز در کنار پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در سالن های ۶ و ۷ نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

صفحه این رویداد در مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران

منبع : ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید