برگزاری مراسم اختتامیه نمایشگاه صنعت نمایشگاهی تهران

برگزاری مراسم اختتامیه نمایشگاه صنعت نمایشگاهی تهران

برگزاری مراسم اختتامیه نمایشگاه صنعت نمایشگاهی تهران:

اختتامیه نخستین نمایشگاه صنعت نمایشگاهی ایران و جشنواره ملی صنعت نمایشگاهی در محل سالن شماره ۲ اداری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران دکتر اسفهبدی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در آیین اختتامیه نخستین رویداد صنعت نمایشگاهی ایران از جشنواره پوسترهای نمایشگاهی به عنوان جاذبه این رویداد یاد کرد.

وی همچنین اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته، وظیفه صدور مجوزهای رویدادهای نمایشگاهی به مدت ۹ ماه به شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ایران واگذار شد، اما پس از مدتی به درخواست ما وظیفه صدور مجوزها به سازمان توسعه تجارت بازگشت. با این حال امروز معتقدم در صورت تداوم روال قبلی و با توجه به رشد انجمن برگزار کنندگان رویدادهای نمایشگاهی این وظیفه را به انجمن واگذار می‌کردم.

وی با اشاره به رشد صنعت نمایشگاهی گفت: در طول سال‌های گذشته نه انجمن قدرت کافی داشت و نه رویدادها به قوت فعلی بودند. به عبارت دیگر باید گفت رشد و رونق صنعت نمایشگاهی با سال‌های گذشته قابل مقایسه نیست.

او همچنین ایده جشنواره ملی پوسترهای صنعت نمایشگاهی را در شرایط فعلی اثرگذار دانست و گفت: بسیار خوشحالم که در کنار این رویداد، ما شاهد برپایی نخستین جشنواره ملی پوسترهای نمایشگاهی با همت و حمایت موسسه مطبوعاتی و فرهنگی صمت با مدیر مسئولی ناصر بزرگمهر بودیم. علاوه بر این همت و سخت کوشی میلاد محمدی به عنوان دبیر برپایی این جشنواره قابل تقدیر است.

رییس منطقه‌ای یوفی در خاورمیانه و آفریقا تصریح کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که جذابیت این جشنواره را بیشتر کرده آن است که دو پوستر برگزیده از استان‌ بوشهر هستند و این نکته جای خوشحالی بسیاری دارد. این موضوع نشان می‌دهد ما طراحان برجسته بسیاری در شهرستان داریم، اما فرصت برای حضور آنان در چنین رویدادهایی کم است. علاوه بر این نگاهی به پوسترهای منتخب داوران نشان می‌دهد استان‌های بوشهر و خوزستان بیشتر از سایرین توانسته‌اند در این شاخه خود را نشان دهند.

عباس قبادی، معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران نیز در آیین اختتامیه نخستین رویداد صنعت نمایشگاهی، از رقم بالای اشتغالزایی رویدادهای نمایشگاهی به عنوان یک نقطه قوت یاد کرد.

وی درباره این رویداد گفت: از نخستین روزهایی که ایده برپایی چنین رویدادی مطرح شد، نسبت به برپایی آن دیدگاهی مثبت داشتم. در این میان همکاری مشترک اهالی صنعت نمایشگاهی باعث شد تا ما شاهد برپایی نمایشگاهی موفق باشیم و امیدواریم در سال‌های آینده فضای بیشتری برای مشارکت همه خانواده صنعت نمایشگاهی در این رویداد فراهم شود.

او همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت برپایی رویدادهای نمایشگاهی گفت: می‌دانیم که صنعت نمایشگاهی رقمی حدود ۶ تا ۹ برابر سایر مشاغل درآمدزایی دارد. به عبارت دیگر با روشن شدن چراغ هر نمایشگاهی ما شاهد ایجاد ۷۲ شغل هستیم. در سال‌های گذشته نیز شاهد رویدادهای نمایشگاهی بسیار خوبی بودیم و از این منظر شاهد رشد روز افزون هستیم. بر همین اساس باید با بهبود زیرساخت‌های نمایشگاهی به بهبود هرچه بیشتر این روند کمک کنیم.

در این مراسم محمدرضا مودودی، قائم مقام سازمان توسعه تجارت نیز از حل مشکل صدور مجوزهای سال ۹۷ خبر داد و درباره صنعت نمایشگاهی ایران گفت: در صنعت نمایشگاهی ما شاهد فرصت‌ سوزی‌های بسیار زیادی بوده‌ایم. با وجود آنکه انجمن برگزارکنندگان رویدادهای نمایشگاهی می‌تواند بسیار قدرتمند عمل کند، اما به دلیل فرصت‌سوزی‌های بسیار زیاد امروزه شاهد ضعف و شکننده بودن این انجمن هستیم. بر همین اساس معتقدم نیاز به بازتعریفی در حوزه مجریان نمایشگاهی هستیم.

وی افزود: بر همین اساس هم باید یک بار برای همیشه نظام جامع صنعت نمایشگاهی کشور تدوین شود. اگر واقعا معتقدیم آینده ما به جایگاه امروز وابسته است، باید در تدوین این سند تلاش بیشتری کنیم، در غیر این صورت شاهد تنزل این صنعت و محدود شدن در مقام یک صنف خواهیم بود.

وی همچنین با اعلام یک خبر خوش برای اهالی صنعت نمایشگاهی ایران گفت: در جلسه‌های متعدد بحث توقف در روند صدور مجوزهای سال ۹۷ و سلسله اقدامات طراحی سایت پیگیری شد و قرار شد مجوزهای نمایشگاهی در هفته جاری صادر شود.

علی ابراهیم زاده، رییس انجمن برگزار کنندگان نمایشگاه‌های ایران نیز در آیین اختتامیه نخستین رویداد صنعت نمایشگاهی ایران از بازخوردهای مثبت این رویداد خبر داد.

وی در این مراسم گفت: برپایی نخستین نمایشگاه صنعت نمایشگاهی بین المللی ایران توانست بازخوردهای مثبتی را از خود به جای بگذارد. البته در این میان فرصت برپایی کنفرانس بین المللی فراهم نشد. بر همین اساس باید بگویم که سال آینده نمایشگاه و کنفرانس صنعت نمایشگاهی ایران با وسعت و محتوای گسترده‌تری برگزار خواهد شد. علاوه بر این در کنار این کنفرانس کارگاه‌های آموزشی و علمی مختلفی را نیز برپا خواهیم کرد.

او در ادامه سخنان خود با اشاره به مشارکت جمعی فعالان صنعت نمایشگاهی در برپایی این رویداد گفت: نکته مهم‌تر آن است که در روند برپایی این رویداد تمامی فعالان صنعت نمایشگاهی از جمله انجمن‌ها و مجموعه‌های خصوصی و دولتی و به ویژه انجمن غرفه‌سازان نمایشگاهی به برپایی هرچه بهتر نخستین نمایشگاه صنعت نمایشگاهی ایران کمک کردند.

منوچهر جعفری زاده، رییس انجمن غرفه سازان نمایشگاه های ایران نیز در آیین اختتامیه نخستین رویداد صنعت نمایشگاهی، این رویداد را حاصل تلاش جمعی سه انجمن فعال دانست.

وی در این مراسم اظهار کرد: برپایی نخستین رویداد صنعت نمایشگاهی به نوعی پوسته اندازی و روحی در جان صنعت نمایشگاهی بود. در حال حاضر سه انجمن فعال در صنعت نمایشگاهی همکاری با یکدیگر را آغاز کرده و نتیجه این تلاش‌های گروهی برپایی این رویداد بود. بنده نیز به نوبه خود از برگزاری خوب این رویداد و دست اندرکاران برگزاری آن تشکر می‌کنم.

او همچنین در ادامه سخنان خود اظهار کرد: امیدوارم این رویداد در سال‌های آینده به صورت پربارتر برگزار شود، چرا که این همگرایی و هم افزایی که در سایه تجربیات پیشکسوتان صنعت نمایشگاهی حاصل شد، ما را به سوی انتخاب‌های بهتر هدایت می‌کند.

شایان ذکر است در این مراسم اهدای جوایز جشنواره ملی پوسترهای نمایشگاهی نیز با اعلام شرکت کنندگان برتر، برگزار گردید.

منبع : iranfair

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید