گزگروپ روسیه

بررسی بازار ایران توسط گزگروپ روسیه

مدیرشرکت کزگروپ روسیه: در حال بررسی نظر مشتریان ایرانی برای حضور در بازار خودرو هستیم:

«اندری دوروفوف» در حاشیه نمایشگاه ملی روسیه در تهران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره دلیل علاقه این شرکت به برقراری روابط تجاری با ایران گفت: ایران بازار خودرو بزرگی دارد که نیازمند بازسازی است؛ از آنجا که همسایه هستیم، همکاری های تجاری ایران و روسیه به نفع هر دو طرف است.
وی با بیان اینکه این شرکت بزرگ ترین سازنده اتومبیل های تجاری در روسیه است، افزود: از نظر حجم فروش در مکان ششم جهان قرار داریم.
وی تولیدات این شرکت را شامل ماشین های تجاری، کامیون، کامیونت، تریلر و موتور اعلام و تاکید کرد که برای استفاده در ایران نیاز به تطابق ندارند و آماده استفاده هستند.
دوروفوف، با بیان اینکه تولیدات ما دارای بالاترین استانداردهای آلودگی هستند، ادامه داد: ماشین سبک تجاری گازل نکس این شرکت دارای گواهینامه اتحادیه اروپاست و استاندارد یورو پنج دارد.
مدیر فروش خارجی شرکت کزگروپ اضافه کرد: هم اکنون این شرکت به همه کشورهای استقلال یافته اتحاد جماهیر شوری سابق (سی آی اس)، کشورهای خاورمیانه، مصر، آمریکای لاتین، آسیای جنوب شرقی و اروپای شرقی اتومبیل صادر می کند و در ترکیه خط مونتاژ دارد.
وی اظهار داشت: در مقایسه با کیفیت، قیمت خودروهای این شرکت ۲۵ تا ۴۰ درصد ارزانتر از اروپای غربی است.
دوروفوف با ابراز علاقه به همکاری با شرکت های ایرانی پس از لغو تحریم ها، یادآورشد: ۱۰ سال پیش با شرکت ایران خودرو همکاری داشتیم و یک هزار و ۵۰۰ دستگاه اتومبیل تجاری گازل به ایران آوردیم.
گروه خودروسازی گز (Gaz Group) که مقر آن در شهر «نیژنی نووگورود» پنجمین شهر بزرگ روسیه است، ۱۸ کارخانه در هشت منطقه روسیه و همچنین مراکز فروش و خدمات پس از فروش متعدد در این کشور دارد. این گروه خودروسازی جزو برترین های جهان محسوب نمی شود.
نمایشگاه ملی صنایع روسیه دوشنبه هفته گذشته با حضور «دنیس مانتوروف» وزیر صنعت و تجارت روسیه و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با عنوان «گفتمان و همایش تجاری صنعتی ایران و روسیه» با مشارکت بیش از ۱۰۰ شرکت تجاری روسی در زمینه های مختلف تجاری و صنعتی در محل نمایشگاه بین المللی تهران به مدت سه روز برگزار شد.
رئیس کل بانک مرکزی نیز سه شنبه گذشته در دیدار با هیات روسی از آماده بودن شرایط برقراری حساب مشترک و ایجاد روابط کارگزاری بین بانک های مرکزی ایران و روسیه و اعطای مشوق ویژه به صادرکنندگان کالاهای ایرانی به مسکو خبر داد.
وزیر صنعت پیش از این، حجم واردات ایران از روسیه را حدود ۷۰۰ میلیون دلار و حجم صادرات به این کشور را حدود ۳۰۰ میلیون دلار بیان کرد و درباره تراز منفی ۴۰۰ میلیون دلاری در روابط تجاری پارسال با روسیه گفت: در روابط تجاری خود با روسیه به دنبال ایجاد تعادل در میزان صادرات و واردات هستیم.

منبع : ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید