دومین کنفرانس بناهای بلند:

معرفی کنفرانس :

بناهای بلند همواره به عنوان یک راه حل برای تقاضای بالا در بخش ساخت و ساز برای مراکز جمعیتی و فضاهای مسکونی با جمعیت بالا مطرح می گردد، در واقع این نوع ساخت و ساز ابزاری بسیار مهم و حیاتی برای احیا و بازسازی شهرها و شهرستان ها و تقویت هویت تجاری آنها می باشد.
اما با هزینه‌های بالای توسعه و ساخت و ساز همواره نگرانی در مورد تاثیر بناهای بلند بر روی حیات پایدار جوامع شهری و محیط زیست شهرها وجود دارد و همواره این سوال مطرح می‌گردد که آیا ساخت بناهای بلند می‌تواند سهمی ماندگار و پایدار را در ایجاد یک حیات شهری پایدار ایفا نماید.
در همین راستا دبیرخانه بلندمرتبه سازی در نظر دارد دومین کنفرانس خود را با عنوان بناهای بلند با هدف بررسی نقش این بناها در حیات پایدار شهری با همکاری معماران، مهندسان سازه، برنامه ریزان شهری، سیاست گذاران، جامعه دانشگاهی و صاحبان صنایع مربوطه با بهره­مندی از حمایت ارزشمند مسئولین محترم وزارت راه و شهرسازی، در تاریخ ۳۰ آذر لغایت ۲ دی‌ماه ۱۳۹۴ برگزار نماید.

زمان: دومین کنفرانس “بناهای بلند”(بلندمرتبه سازی) در تاریخ ۳۰ آذر ۱ و ۲ دی ماه سال ۱۳۹۴برگزار خواهد شد.

مکان: تهران مرکز همایش های بین المللی برج میلاد

مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران با برخورداری از امکانات منحصر به فرد و منابع انسانی متخصص و مجرب آماده برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری و اجتماعی شامل ؛ کنفرانس ها، سمینارها، همایش ها،جشنواره ها، کنسرت ها،کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ها است.این مرکز مجهز به ۱۵ سالن کنفرانس جنبی، فضای نمایشگاهی به مساحت ۶۰۰مترمربع،استودیوی رادیویی و تلویزیونی و سالن های پذیرایی، مناسب ترین مکان برگزاری برنامه های علمی فرهنگی و هنری در کلانشهر تهران است.

اهداف :

اعتلای معماری بناهای بلند
طراحی معماری در تعامل با سازه و تاسیسات
جایگاه بناهای بلند در طراحی و برنامه‌ریزی شهر
تاثیر معماری سبز و پایدار بر بناهای بلند
ویزگی‌های نمای بناهای بلند
ارتقای تکنولوژی ساخت و پایداری
پایداری سازه‌ای و مقابله هوشمندانه با زلزله
برنامه‌ریزی و مدیریت متناسب با بناهای بلند
انطباق ویژگی‌های بناهای بلند با اقتصاد امروز ساختمان در کشور
توسعه ابزارها و نهادهای تامین کننده مالی بناهای بلند
آسیب‌شناسی به منظور اصلاح قوانین موجود جهت بهره‌مندی کامل از حقوق مالکانه
توسعه اجتماعی و فرهنگی در بناهای بلند
نتقال تجارب و یافته‌های مدیران و صاحب‌نظران در فرآیند بلندمرتبه‌سازی
نقش دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها در ساخت و ساز بناهای بلند

زمان‌بندی برگزاری دومین کنفرانس بناهای بلند:

دومین کنفرانس بناهای بلند بر اساس برنامه‌ریزی طی روزهای ۳۰ آذر، ۱ و ۲ دی ۱۳۹۴ طبق زمان‌‌بندی متفاوتی برگزار خواهد شد.

به گزارش ستاد خبری کنفرانس، دوشنبه ۳۰ آذر ۹۴ مراسم افتتاحیه دومین کنفرانس بناهای بلند با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و تعدادی از معاونان وی و مدیران اجرایی کشور از ساعت ۱۳/۳۰ تا ۱۷ برگزار می‌شود. کنفرانس، صبح دوشنبه هیچ برنامه‌ای ندارد. سه‌شنبه ۱ دی ۹۴ در دومین روز از برپایی کنفرانس بناهای بلند برنامه نشست‌های کارگروه‌های تخصصی و کارگاه‌های مطالعه موردی از ساعت ۸/۳۰ صبح آغاز و تا ساعت ۱۷ بعدازظهر ادامه می‌یابد.

چهار‌شنبه ۲ دی ۹۴ در سومین و آخرین روز از برپایی این کنفرانس مراسم اختتامیه برگزار می‌شود. این مراسم از ساعت ۹ صبح آغاز و تا ساعت ۱۲ ادامه می‌یابد و به این ترتیب دومین کنفرانس بناهای بلند به کار خود پایان خواهد داد.

 

وب سایت : hrbci.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید