استفاده از تلفن همراه ، تقویم و یادآور گوگل برای به روز بودن تقویم سایتهای نمایشگاهی ایران

gooshi

تقویم و یادآور گوگل

تلفن همراه به عنوان یک وسیله چند منظوره سالهاست که روز به روز قدرتمند تر گردیده و عرصه را بر سایر وسایل مانند کامپیوتر ها و تبلت ها تنگ تر می کند . با توجه به همراه بودن این وسیله از دیرباز تقویم های برنامه ریزی بر روی این دستگاه در نظر گرفته می شده ، تا حدی که اگر ساده ترین گوشی ها را با دید فنی ملا حظه فرمایید اپلیکیشن calendar را بر روی آنها مشاهده خواهید نمود . استفاده از این اپلیکیشن ها تا امروز برای ایرانیان خیلی مرسوم نبوده است زیرا اولا سیستم آنها فارسی نیست و ثانیا دسترسی به تقویمی که جلا لی (هجری شمسی ) نباشد و مجبور به درج هر رویداد طبق تاریخ میلادی باشید هیچان انگیز و وسوسه کننده نخواهد بود . اما با پیشرفت سیستمها امکان استفاده فارسی زبانها هم از این امکانات بوجود آمده است بگونه ای که ما امروز دیگر تقویم های رو میزی را جمع کرده ایم و همه با اکانت های گوگل خود گزارش روزانه کار خود را وارد می نمایند و مدیران با استفاده از گوشی های خود و استفاده از تقویم های به اشتراک گذاشته شده توسط کارمندان در جریان گزارش های روزانه و برنامه های آینده و اتفاقات گذشته و آینده قرار می گیرند.
هدف از این نوشته فرهنگ سازی و رسیدن به نقطه ای است که سایتهای محترم نمایشگاهی تقویم های نمایشگاهی خود را به اشتراگ بگذارند و بدین وسیله مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان و کلیه فعالان نمایشگاهی در هر لحظه به راحتی در جریان تغییرات احتمالی تقویم ها قرار بگیرند و برنامه ریزی بهتر و موفق تری برای نمایشگاه داشته باشند.
با توجه به اینکه تمام مراحل کار توسط عزیزانی قبلا توضیح داده شده ، در این قسمت به ذکر لینک های مربوطه می پردازیم :

۱ – آموزش تصویری ساخت اکانت گوگل
۱۱۱
۲ – ساخت اکانت gmail جدید
۲۲۲۲
۳ – آموزش کامل Google Calendar
۳۳۳
۴ – فارسی سازی تقویم گوگل
fenjon00042
۵ – اتصال گوشی اندرویدی به تقویم گوگل
۲۳۴۵۲۳۴
در این لحظه شما هم توانایی دریافت ایمیل های خود با گوشی اندرویدی خود را دارید و همچنین با گوشی خود به تقویم گوگل (gmail) دسترسی دارید . اما نیاز به تقویمی دارید که به صورت ویجت بر روی صفحات اصلی گوشی قرار بگیرد و کاملا فارسی باشد:

۶ – بهترین راه حل استفاده از تقویم ایرانی گوگل نوشته آقای مهران محمودی است که البته پولی می باشد و پس از دانلود آن یک ویجت به اپلیکیشن های شما اضافه می گردد که می توانید آن را در صفحات اصلی گوشی خود قرار دهید.
taghvim

تا این مرحله شما کاملا به تقویم فارسی گوگل و گوشی خود اشراف پیدا کرده اید ، شاید با توجه به آموزش ها حتی چند تقویم هم به اشتراک گذاشته اید یا از تقویم های به اشتراک گذاشته دیگران استفاده کرده اید .(؟) اما یک راهنمای دیگر در خصوص استفاده از تقویم ها مکمل متن فوق خواهد بود.

۷ – آموزش به اشتراک گذاری تقویم در گوگل و تعیین سطح دسترسی
۴_share_calendar
۵_delete_Calendar
در این مرحله شما می توانید تقویم خود را به اشتراک بگذارید و تعریف نمایید که بیننده در چه حد به تقویم دسترسی داشته باشد و یا حتی امکان تغییر تقویم را داشته باشد یا نه !
حال نوبت به روابط عمومی محترم سایتهای نمایشگاهی است که محبت فرمایند و تقویم های گوگل خود را بسازند و در قسمتی از صفحه اصلی آدرس xml تقویم خود را قرار دهند تا فعالان نمایشگاهی با درج آدرس در اکانت گوگل خود به تقویم ها دسترسی پیدا کنند . اگر قبل از هر نمایشگاه واژه شهر ( تهران ، اصفهان ، شیراز ، تیریز و … ) را هم در تقویم درج نمایند وقتی روی گوشی ها چند تقویم درج می شود ، رویدادها کاملا قابل جداسازی خواهد بود .

درپایان تقویم شخصی اینجانب از نمایشگاه بین المللی تهران( که البته چند ماه قبل درست کرده ام و قطعا به روز نیست ) را به عنوان مثال از اینجا می توانید کپی کرده و در تقویم خود قرار دهید ، به امید استفاده کلیه سایتهای نمایشگاهی از امکان فوق و به روز بودن اطلاعات بوسیله این امکانات ( لازم به ذکر است که تغییرات تقویم که قطعا توسط یک اپراتور در سایتهای نمایشگاهی صورت می پذیرد پنج دقیقه هم وقت این عزیزان را نخواهد گرفت و به نظر این حقیر از ساخت یک فایل ورد تقویم ساده تر است ).
xml
ical

با تشکر از صبر و حوصله شما بازدید گر گرامی برای مطالعه متن فوق اگر این متن به نظرتان قابل تفکر و استفاده آمد لطفا متن استفاده از qr-code برای صرفه جویی در مصرف و اتلاف کاغذ در نمایشگاه را هم مطالعه بفرمایید.

2 پاسخ
 1. امیری
  امیری گفته:

  مطلب جالبی بود . فکر کننم منظور شما این هست که هر سایت نمایشگاهی یک تقویم داشته باشد و آن را به اشتراک بگذارد . اونوقت این تقویمها چطور از یکدیگر تمیز داده می شوند؟ سوال دیگر اینکه هر وقت تغییری در تقویم اصلی داده شود آیا تغییر در تقویم ما نیز قابل مشاهده خواهد بود؟

  • ExBiz
   ExBiz گفته:

   قسمت اول فرمایشات شما دقیقا همون چیزی هست که من در نظر دارم خواننده دریافت کنه ، یعنی روی صفحه اصلی سایت مراکز نمایشگاهی فایل xml یا ical  تقویم نمایشگاهی گذاشته بشه و در صورت تغییر زمان نمایشگاه ، روی تقویم هم اعمال بشه که در اولین آن لاین شدن تلفن همراه تقویم روی گوشی هم به روز بشه ، نکته دیگر اینکه در اول هر رخداد اگر اسم شهر قید بشه کاملا رخداد ها قابل تشخیص هستند ، یعنی مثلا نمایشگاه های تهران میتوانند اینطوری شروع شوند : تهران – اولین نمایشگاه چرم و …. .  نکته خیلی مهم که در مورد تقویم یادم رفته بود عرض کنم اینکه رخداد های هر روز به ایمیل مشترک فرستاده می شود که این امکان خیلی جالب و به درد بخور است .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید