آیا Qr-Code (رپس ) خواهد توانست از اتلاف کاغذ در نمایشگاه ها جلوگیری کند؟

qr-code-sns

آیا Qr-Code (رپس ) خواهد توانست از اتلاف کاغذ در نمایشگاه ها جلوگیری کند?

با توجه به اینکه نمایشگاه محلی برای نمایش محصولات و خدمات شرکتهاست و نمود این فعالیت اقتصادی ، اجتماعی در خارج از نمایشگاه به صورت پیگیری های شرکتهایی که به عنوان مشارکت کننده یا بازدید کننده نمایشگاه در طی مدت برگزاری حضور داشته اند ، تجلی می یابد ، استفاده از کاتالوگ های تک برگی یا چند برگی و کارت ویزیت بدیهی ترین چیزی است که از یک مشارکت کننده در نمایشگاه یا بازدید کننده متخصص انتظار می رود . در طول برگزاری نمایشگاه و پس از آن همواره شاهد حجم عظیمی از کاغذ ها و کاتالوگ هایی هستیم که بر روی زمین به عنوان زباله رها شده اند و سرمایه عظیمی در همین راستا در هر نمایشگاه به هدر می رود .
qr- code که در بعضی سایت ها رمزینه پاسخ سریع ترجمه می گردد می تواند به عنوان یک راهکار کوچک جانبی مورد توجه قرار گیرد.

exbiz0buss

نمونه qr code

qr-code چیست؟
رپس (رمزینه پاسخ سریع) یا QR-Code یک رمزینه (بارکُد) ظرفیت بالای رمز دار دو بعدی با ساختار ماتریسی (صفر و یک) می باشد که به منظور رمز گشایی آسان محتویات آن با سرعت زیاد طراحی شده است. این رمزینه ها دارای ساختار مربعی شکل است، که اطلاعات در آن به صورت نقطه های مربعی کوچک مشکی که به آن ها واحد یا Module گفته می شود، بر اساس الگوی استاندارد (ISO/IEC 18004:2006) ایجاد و می‌تواند حاوی نشانی وب، پیامک، اطلاعات تماس با فرمت کارت ویزیت، شماره تلفن، قیمت و مشخصات یک کالا به صورت همزمان، یا هر نوع نوشته و داده‌ دیگری مانند نمونه های زیر، باشد.

به عنوان مثال فرض کنیم که شما نرم افزار QR Droid را از کافه بازار گرفته و نصب نموده اید . حال پس از ورود به نمایشگاه پس از مشاهده غرفه مورد نظر علاقه مند به نگهداری اطلاعات این غرفه شده اید

matn

متن رمز شده

نوشته بالا می تواند توضیح در مورد یک محصول غرفه نیز باشد . یا حتی بیزینس کارت اعضای غرفه. متن بالا در qr-code به صورت زیر نمایش داده می شود:
kgh
با استفاده از اسکنر qr droid به راحتی متن مورد نظر بر روی گوشی شما ذخیره می شود و پس از آن قابل انتقال به اکانت گوگل پلاس شما یا سایر دیوایس ها یا ذخیره بر روی گوشی شماست.با استفاده از این سیستم بسیاری از بازدید کنندگان که علاقه مند به گرفتن بروشور نیستند به ذخیره qr-code اکتفا خواهند کرد .
به نظر این حقیر موارد استفاده زیاد دیگری برای qr-code می توان در نظر گرفت که کوچکترین آن استفاده به عنوان شناسنامه یک شرکت غرفه ساز در کنار طرح هاست و یا استفاده به عنوان بیزینس کارت یک غرفه یا حتی کارت ورود بازدید کنندگان و …

برای ساخت یک qr-code علاوه بر اینکه پلاگین های زیادی برای corel و photoshop پیدا خواهید نمود نرم افزارهای مجانی زیادی هم در جستجو های اینترنتی پیدا خواهید نمود که به عنوان مثال می توان از Barcode Generator نام برد که کار با آن بسیار ساده می باشد. از امکانات این نرم افزار می توان به پشتیبانی از زبان فارسی و قابلیت اضافه نمودن یک لوگو اشاره نمود.

barcode

در نهایت به سایت رمزینه پاسخ سریع (qr-code.ir) به عنوان یک منبع آموزشی در این زمینه می توان اشاره نمود.
شکی نیست که پس از استفاده qr-code موارد استفاده بسیار جالبتری از سوی فعالان نمایشگاهی ارائه خواهد گردید و امید است این متن در راستای حفظ سرمایه های ملی اندکی سودمند واقع گردد.
با امید دریافت نظرات تکمیلی سروران گرامی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید