برای نگارش خبر حضور شرکتمان در نمایشگاه چه نکاتی را باید رعایت کنیم

برای نگارش خبر حضور شرکتمان در نمایشگاه چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای نگارش خبر حضور شرکتمان در نمایشگاه چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

هرساله هزاران شرکت ایرانی در نمایشگاه‌های مختلفی شرکت می‌کنند، ولی تاسف‌آور است که اکثریت قریب به اتفاق آنها هیچگونه بهره‌برداری خبری و رسانه‌ای از این رویدادهای مهم نمی‌کنند. انتشار خبر حضور شرکت شما در یک نمایشگاه و یا رویداد خاص و توزیع آن در سطح رسانه‌ها، حداقل کاری است که می‌توانید برای بهره‌برداری رسانه‌ای از آن انجام دهید. در واقع نه تنها می‌توانید در داخل فضای نمایشگاه حضور یابید بلکه می‌بایست به واسطه حضور در آن بتوانید، در رسانه‌ها هم خبرساز شوید.

اگر شرکت شما در رویدادهای تجاری و صنعتی حضور می یابد، باید خودتان را نشان دهید. نمایشگاه‌های تجاری اصلی‌ترین مرکز اعلامیه‌های با ارزش خبری هستند زیرا محلی عالی برای عرضه و معرفی محصولات جدید فراهم می کنند. در این نمایشگاه‌ها ایده‌های رهبری از سوی کارشناسان صنعت ارائه، گرایش‌های صنعت را با جایزه حمایت و رسانه‌ها و بالتبع آن مشتریان نیز به دقت به اخبار رویداد توجه می‌کنند. اگر شرکت شما در نمایشگاهی شرکت می‌کند بهتر است که برند شما هم بخشی از صحبت های راجع به آن باشد.

با در نظر داشتن این موضوع، چطور می توانید مطلبی بنویسید که روی ارزش خبری یک رویداد تاکید داشته باشد اما برند شما زیر سایه آن دفن نشود؟ معیارها و استراتژی های هر شرکت برای موفقیت در نمایشگاه های تجاری متفاوت هستند، اما خبر رسمی که یک برند منتشر می‌کند باید در نهایت با آن اهداف همخوانی داشته باشد و در کانال های ارتباطی مختلف بچرخد تا بتواند هم در داخل و هم در خارج نمایشگاه، توجه عموم و صحبت هایشان را به خود جلب کند.

ابتدا یک تعریف: «خبر رسمی» چیست؟
منظور از خبر رسمی یا همان Press Release، خبری است که شرکت شما آن را با هدف اطلاع رسانی مخاطبان منتشر می کند و در اختبار رسانه ها و خبرنگاران قرار می دهد. خبرنگاران و رسانه‌ها با توجه به حوزه خبری خود و جذابیت این خبر برای مخاطبان خود، تصمیم می‌گیرند که این خبر را در رسانه خود منتشر کنند یا نکنند. در واقع برای درک آن بهتر است ببینیم «خبر رسمی» چه چیزی نیست؟ خبری که یک رسانه و یا خبرنگار در مورد شما نوشته و آن را منتشر کرده است، خبر رسمی نیست و در واقع الزاما ممکن است مورد تایید شما هم نباشد. برای اینکه بتوانید به سادگی این گونه اخبار را خودتان به دست رسانه‌ها برسانید و بازتاب‌های خبری آن را ببینید، می‌توانید از پلتفرم «اخبار رسمی»، که اولین سیستم هدفمند توزیع خبر رسمی در ایران است، استفاده کنید.

خبر رسمی و SEO
هدف شما چه ایجاد شناخت برای برند یک شرکت جدید باشد، یا کشاندن جمعیت به غرفه‌تان برای لیدهای خبری و یا یافتن خریدارانی برای وب سایت تان، باید مطالب خوب و مناسبی را ارائه کنید. خوشبختانه چند راهنمای پایه وجود دارد که برندها می توانند در هنگام نوشتن محتوای مربوط به یک رویداد از آن‌ها استفاده کنند و براحتی می توان آنها را بر اساس اهداف تجاری و بازاریابی نمایشگاه تغییر داد.

در اینجا به ۶ نکته می پردازیم که بهتر است در نوشتن خبر رسمی بعدی‌تان برای حضور در نمایشگاه رعایت کنید:

۱- نام رویداد را در تیتراصلی یا تیتر فرعی بگنجانید:

فضایی که در تیتر دارید بسیار با ارزش است. تیترها باید کمتر از ۱۰۰ کاراکتر باشند و مهم ترین کلمات در ۶۵ کاراکتر اول قرار گیرند. با این حال ارزشش را دارد که اجازه دهید نام نمایشگاه بخشی از فضای تیتر اصلی یا فرعی را بگیرد، زیرا احتمال یافته شدن و دیده شدن مطالب شما را در گفتگوهای راجع به رویداد افزایش می‌دهد.

۲- به وضوح بگویید که چه کاری از آن‌ها می خواهید:

می خواهید خوانندگان بعد از خواندن خبر شما چکار کنند؟ اگر می خواهید آن‌ها را به یک کیت خبری آنلاین هدایت کنید که منابع بیشتری دارد و یا آن‌ها را به وب سایت خود ببرید، ابزار مورد نیاز را به مخاطبین خود بدهید تا بتوانند نگاه عمیق‌تری به مطلب و محتوای برند شما داشته باشند.

۳- از عناصر چندرسانه ای استفاده کنید تا بیانی نمایی از مطلب ایجاد کنید:

افزودن ابزارهای تصویری به خبر رسمی نه تها به افزایش بازدیدها و تعامل افراد کمک می‌کند، بلکه برای رسانه‌ها نیز دلیلی متقاعد کننده و جذاب ارائه می کند که از محتوای شما در صفحه ای که فقط متن است استفاده کنند. تصاویر محصولات، پیش نمایش‌های ویدیویی و اطلاعات نمایشی، همگی تبلیغاتی عالی برای نمایشگاه تجاری هستند اما باید منابع و کاربردهای دیگری را هم خارج از محتوای رویداد ارائه کنید که به عمر مفید طولانی‌تر آن منجر می‌شود.

۴- از زبان عادی و قالب‌های متفاوت استفاده کنید:

شاید دوری از اصطلاحات تخصصی در خبرهای رسمی تجاری غیرممکن به نظر برسد، اما اگر از جملات معمولی‌تری برای مردم مخاطب خود استفاده کنید هم نزد خوانندگان و هم نزد موتورهای جستجو برایتان مفید خواهد بود. برای اینکه پیدا کردن و استفاده از محتوای خبرتان را برای مردم از این هم ساده‌تر کنید، می توانید پارگراف‌های یکنواخت و طولانی را با ابزاری مانند حروف پررنگ و یا نشانه گذاری به چند قسمت تقسیم کنید.

۵- شماره غرفه را فراموش نکنید!:

محتوای خبر شما در حال بیان مطلبی است، و کوچکترین جزئیات هم در تاثیر کلی آن نقشی حیاتی دارند. شماره غرفه‌تان را هم در خبر رسمی خود بنویسید تا شرکت کنندگان به راحتی آن را پیدا کنند، و اطلاعاتی مروبط به اینکه چه کارهایی در غرفه انجام خواهد شد و زمان انجام آن‌ها را هم اضافه کنید (مانند یک پیش نمایش، اهدای رایگان خدمات یا ابزار و …). اگر این جزئیات و اطلاعات را از قبل فراهم کنید، سردرگمی افراد برای اینکه چطور و چرا باید با برند شما ارتباط برقرار کنند را از میان بر می‌دارد.

۶- از رسانه‌های اجتماعی بهره ببرید:

مطمئن شوید که اطلاعاتی از حضور شرکت و برند خود در رسانه‌های اجتماعی را در خبر رسمی بگنجانید. در مورد رویدادها، یک شناسه توییتر از اهمیت ویژه‌ای برای ارتباطات زنده برخوردار است. بسیاری از رویدادها دارای هشتگ‌های نمایشگاهی رسمی هستد که شرکت در گفتگوهای مربوط به رویداد را برای شرکت کنندگان، ارائه کنندگان، رسانه ها و مشتریان آسان می‌کند، چه در محوطه نمایشگاه باشند و یا از منزل شان رویداد را دنبال کنند.

یک نکته حرفه ای: خبر رسمی خود را از طریق توییتر و با استفاده از هشتگ رسمی رویداد منتشر کنید تا به دست مخاطبانی برسد که از هیچ راه دیگری ممکن نبود به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

نمایشگاه های تجاری فرصتی عالی برای معرفی و بیان مطالب برندها فراهم می‌کنند. با دنبال کردن این راهنماها، روی ارزش خبری نمایشگاه تجاری بعدی برند خود تاکید کنید و خواهید دید که محتوا و خبر شما در پشت دیوارهای نمایشگاه هم طنین انداز می شوند.

با به کارگیری این نکات، حال نوبت توزیع مناسب اخبار شما در سطح رسانه‌ها و رساندن آنها به خبرنگاران مرتبط با حوزه کار شماست. برای این امر پلتفرم روابط عمومی و توزیع خبر «اخبار رسمی»، با سامانه توزیع هدفمند خود در خدمت شماست تا اخبار خود را به دست هزاران خبرنگار و رسانه کشور برسانید. برای استفاده از این پلتفرم می‌توانید به سادگی ثبت نام کنید.

این متن از وب سایت بسیار مفید “اخبار رسمی” کپی برداری شده و مراجعه به این وب سایت در جهت دریافت پاسخهای احتمالی سوالاتتان توصیه می گردد

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید