دکتر حسن اسفهبدی

بسته سرمایه گذاری در بخش نمایشگاهی ایران بزودی منتشر می شود

بسته سرمایه گذاری در بخش نمایشگاهی ایران بزودی منتشر می شود:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جمهوری اسلامی بسته سرمایه گذاری در بخش نمایشگاهی را بزودی منتشر می کند که براساس آن طرف های خارجی می توانند به هر شیوه پیش بینی شده در این زمینه، همکاری داشته باشند.
حسین اسفهبدی در دیدار کلاوس دیتریش مدیرعامل شرکت نمایشگاههای مونیخ آلمان با وی، اظهار داشت: شرایط کنونی ایران سبب شده که هیات های تجاری و اقتصادی از اقصی نقاط جهان برای بررسی راههای همکاری وارد تهران شوند.
وی افزود: طی هفته گذشته سه شرکت نمایشگاهی از آلمان که مربوط به مناطق هانوفر، فرانکفورت و اشتوتگارت بودند، در شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران حاضر شدند و چگونگی همکاریهای آتی را مورد بررسی قرار دادند.
اسفهبدی تاکید کرد: امروز بازار ایران به عنوان یک موقعیت ممتاز مطرح است و فعالیت مشترک با طرف های خارجی می تواند نقش موثری برای توسعه مناسبات داشته باشد.
براساس این گزارش، کلاوس دیتریش مدیرعامل شرکت نمایشگاههای مونیخ بامداد یکشنبه به همراه یک هیات ۱۳۰ نفره از ایالت باواریا آلمان به تهران آمده که ایلزه ایگنر وزیر اقتصاد ایالت باواریا ریاست این هیات را عهده دار است و تا سیزدهم آبان چهارشنبه (فردا)در کشورمان اقامت دارند.
آمارهای منتشر شده حاکی است، ایالت باواریا در سال گذشته میلادی (۲۰۱۴)به میزان ۲۲۰ میلیون یورو به ایران صادرات داشت و شرکت های زیمنس، بی.ام.و و آئودی به عنوان برخی از شرکتهای فعال در این ایالت محسوب می شوند.
یازدهمین نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۵ (ویژه معدن و صنایع معدنی، ماشین آلات و صنایع وابسته)که با همکاری آلمان ماه گذشته در تهران برگزار شد، ۹ دوره قبلی آن پیش از وقوع تحریم ها برپا شده بود و از سال گذشته برگزاری آن از سر گرفته شد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاههای مونیخ افزود: پیش از دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت، با سفیر آلمان در تهران ملاقات داشته که وی بر شرایط مناسب برای همکاریهای اقتصادی، تجاری و نمایشگاهی با تهران تاکید کرد.
وی گفت: قرار است در نمایشگاه آب و فاضلاب تهران هم که بزودی برگزار می شود، شرکت نمایشگاههای مونیخ مشارکت داشته باشد.

منبع: ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید