نمایشگاه بین المللی گردشگری حلال ابوظبی

خبرهایی از نمایشگاه بین المللی گردشگری حلال ابوظبی

معرفی ظرفیت های کیش در نمایشگاه بین المللی گردشگری حلال ابوظبی

نمایشگاه بین المللی گردشگری حلال در ابوظبی فرصت ارزشمند برای معرفی توانمندیهای کیش به عنوان مقصد گردشگری حلال با حضور شش هزار شرکت کننده از ۶۰ کشور است .
مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش که در این نمایشگاه شرکت کرده با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه به لحاظ تعداد شرکت کنندگان و حضور شرکت های فعال و پیشرو در زمینه گردشگری گفت:حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری حلال ابوظبی فرصتی ارزشمند برای صنعت گردشگری کشور ما و جزیره کیش محسوب می شود.
روح الله مهدی نژاد افزود:این نمایشگاه در واقع گردهمایی بزرگ فعالان صنعت گردشگری حلال در جهان است و سازمان منطقه آزاد کیش در دو سال گذشته با توسعه زیرساخت ها کیش خودرا برای معرفی در عرصه های بین المللی و میزبانی از سرمایه گذاران و گردشگران خارجی آماده کرده است.
مهدی نژاد تاکید کرد: در بین تمامی کشورهای مسلمان نشین، جمهوری اسلامی ایران به لحاظ دارابودن زیرساخت های اسلامی و انطباق ارزش های فرهنگی و اخلاقی با معیارهای دین مبین اسلام از تمامی بسترهای توسعه گردشگری حلال برخوردار است و جزیره کیش نیز به لحاظ طبیعت بی بدیل و امکانات شاخص در زمینه گردشگری ظرفیت خوبی برای تبدیل شدن به پایگاه گردشگری حلال را دارد .
مدیر روابط عمومی منطقه آزاد کیش افزود: در این نمایشگاه تلاش داریم این ظرفیت ها توانمندی ها را به فعالان صنعت گردشگری حلال در دیگر کشورها بشناسانیم.
وی در مورد گردشگری سلامت گفت: در این شاخه از گردشگری ، ایران می تواند به سبب وجود نیروی انسانی متخصص و قرار داشتن در جایگاه بالای علم پزشکی در منطقه و جهان پیشرو باشد.
به گفته مهدی نژاد با توجه به شرایط کنونی کشورمان نگاه تازه ای به ایران در بحث گردشگری وجود دارد و در این بین جزیره کیش به لحاظ وجود زیرساخت ها و دارا بودن امکانات گردشگری مهیای پذیرش گردشگران و سرمایه گذاران خارجی است.
مدیر روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه با اشاره به ابراز علاقمندی بسیاری از شرکت کنندگان برای سفر به کیش و آغاز فعالیت در این جزیره گفت: تاکنون فعالان صنعت گردشگری ژاپن، نمایندگان آژانس های مسافرتی روسیه در بخش گردشگری حلال، نمایندگان جمعیت مسلمانان آفریقای جنوبی، فعالان گردشگری مصر، ترکیه، کشورهای عربی و شرکتی از کشور اسپانیا برای اجرای طرح های گردشگری و فعالیت در جزیره کیش ابراز علاقه کرده اند.
مهدی نژاد گفت :بسیاری از بازدید کنندگان از غرفه جزیره کیش با دیدن بروشورها و کتابچه های معرفی کیش از وجود این جزیره زیبا با این امکانات مدرن شهری متعجب می شوند.
وی ادامه داد: اینکه منابع درآمدی برای ساخت و ایجاد امکانات گردشگری وابسته به مسلمانان و از محل حلال باشد از جمله مواردی است که بسیار مورد توجه علاقمندان به گردشگری حلال است و یکی از عوامل جذاب و انگیزه در مورد کشور ایران برای این گردشگران است که در ایران از ابتدا تا انتهای فعالیت ها براساس موازین شرع مبین اسلام و با درآمد پاک وحلال انجام می شود.
در نمایشگاه بین المللی گردشگری حلال که تا ۲۹ مهر ادامه دارد سازمان میراث فرهنگی٫ مناطق آزاد کیش، قشم و انزلی حضور دارند.
برگزاری کارگاه تخصصی با موضوع ایران توسط سازمان میراث فرهنگی از نقاط عطف در کسب دستاوردهای ارزنده از این نمایشگاه برای صنعت گردشگری کشورمان است.
منبع:ایرنا

معرفی منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه گردشگری امارات

نمایشگاه بین المللی گردشگری حلال ابوظبی

نمایشگاه بین المللی گردشگری حلال ابوظبی

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: این سازمان در نمایشگاه گردشگری حلال در شهر ابوظبی کشور امارات متحده عربی شرکت کرد و ظرفیت‌ها و مزایای حوزه‌های مختلف گردشگری منطقه در این نمایشگاه به بازدید کنندگان و سرمایه گذاران حاضر در نمایشگاه ارائه و معرفی شد.
مجید فاتحی با بیان اینکه که غرفه منطقه آزاد انزلی در این نمایشگاه با استقبال گردشگران، مسئولین تورگردان‌ها و هولدینگ‌های گردشگری مواجه گردید، افزود: در روز نخست نمایشگاه با فعالان حوزه گردشگری بازدید کننده در نمایشگاه دیدار داشته و در این دیدار‌ها ضمن معرفی جاذبه‌های طبیعی گیلان و منطقه آزاد انزلی، پیشنهاد تشکیل انجمن تورگردانان مشترک با فعالان گردشگری این منطقه با رویکرد نوآورانه و با محوریت اکو توریسم مورد بررسی قرار گرفت.
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی قرار گرفتن در استان گیلان به عنوان قطب گردشگری کشور، امکانات و زیر ساخت‌های مناسب برای گردشگران، دسترسی آسان به آزاد راه، فاصله نزدیک به فرودگاه بین المللی رشت، شرایط اقلیمی شبه مدیترانه و امنیت مناسب را از ویژگی‌های منطقه آزاد انزلی دانست که این مزیت‌ها با استقبال گردشگران مسلمان حاضر در نمایشگاه روبرو شد.
نشست با هولدینگهای گردشگری کشورهای حوزه خلیج فارس و ایرانیان مقیم امارات، برگزاری همایش‌های تخصصی، بازدید از برخی هتل‌های کشور میزبان نمایشگاه همچون ابراج الاتحاد و قصر الامارات از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه بود.
گفتنی‌ست نمایندگان حاضر در غرفه سازمان در این نمایشگاه گردشگری، با ارائه پکیج‌های اطلاع رسانی و تبلیغاتی چند زبانه به معرفی مزیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری، سرمایه گذاری و مراکز گردشگری منطقه همچون پارک ملی بوجاق، تالاب انزلی، طرح ساحلی، ساحل شنی، مرکز تفریحات دریایی بانوان و آقایان، جنگل فتاتو و… می‌پردازند.
این نمایشگاه از تاریخ ۲۷ الی ۲۹ مهر با حضور ۶۰۰۰ دفتر خدمات مسافرتی از جهان اسلام در شهر ابوظبی برپا شده است.
منبع:ایلنا

علاقمندی شهرداران کشورسنگال برای همکاری با شهرداری تبریز:

شهرداران سه شهر کولیبانتاگ، سمین و دیانا از کشور سنگال، در دیدار با رضا خیلیل سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز، با اشاره به این که تصاویر بدیع آثار تاریخی تبریز، در ویژه‌‌نامه‌ها و شبکه‌های مختلف گردشگری چشمگیر است، گفت: سیستم گردشگری سنگال مشتاق آشنایی هر چه بیشتر با ظرفیت‌های گردشگری تبریز است.
وی به مسئولیت صادق نجفی، شهردار تبریز در مدیریت اطلس‌ شهرهای اسلامی اشاره کرد و گفت: امیدواریم در روند تعامل خود با شهرداری کلان‌شهر تبریز، بسترهای لازم برای عضویت شهرهای مختلف سنگال در اطلس‌های شهرهای اسلامی فراهم شود.
سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در این دیدار، با ابلاغ سلام شهردار تبریز، خاطرنشان کرد: کشور سنگال با برخورداری از پیشینه تاریخی و همچنین جاذبه‌های طبیعی، از محورهای مهم ارتباطی ایران با قاره آفریقا است؛ در این راستا، ارتباط تبریز با شهرهای مختلف سنگال می‌تواند این ارتباط را تعمیق ببخشد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی تبریز اظهار کرد: کهن‌شهر تبریز با تمدن چهار هزار ساله و با داشتن آثار متعدد تاریخی و فرهنگی، از قبیل بازار تاریخی، مسجد کبود و ارک علیشاه، از نخستین حوزه‌های تمدنی قاره کهن به شمار می‌رود.
سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز ادامه داد: در این میان شهردار تبریز به عنوان مدیر اطلس شهرهای اسلامی و نماینده شهرداران جمهوری اسلامی ایران، ضرورت احیای هویت فرهنگی کشورهای اسلامی را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی پیگیری می‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید