یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نساجی

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نساجی در ازبکستان آغاز به کار کرد

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نساجی در ازبکستان آغاز به کار کرد:

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نساجی با حضور «بهمن آقا رضی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان و نمایندگان کارخانجات نساجی جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در مرکز نمایشگاه بین‌المللی «اوزاکسپوسنتر» در تاشکند پایتخت ازبکستان آغاز به کار کرد.
«شوکت میرضیایف» نخست وزیر ازبکستان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: امسال بیش از هزار نماینده شرکت‌های صنعت نساجی از ۴۰ کشور جهان در این نمایشگاه حضور دارند.
میرضیایف افزود: شرکت کنندگان این نمایشگاه ۲ روزه در مرکز نمایشگاه بین‌المللی «اوزاکسپوسنتر» می‌توانند با بیش از ۸۰۰ نمونه الیاف پنبه ازبکی آشنا شوند، کیفیت پنبه را ارزیابی و از روی الیاف پنبه منتخب خود قراردادهای همکاری را منعقد کنند.
نخست وزیر ازبکستان افزود: تاشکند در زمینه فن آوری در نساجی پیشرفت‌های زیادی داشته است و هم‌اکنون این کشور به ۴۵ کشور دنیا این محصولات را صادر می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: طی ۳ سال اخیر بیش از یکصد واحد کارخانجات نساجی جدید با مشارکت سرمایه گذاران آلمان، سوئیس، ژاپن، کره جنوبی، آمریکا، ترکیه و دیگر کشورها ایجاد شده است.
وی افزود: ازبکستان سال به سال میزان صادرات تولیدات خود را افزایش می‌دهد، اگر در سال ۱۹۹۴ میلادی تولیدات صنایع نساجی ۸ میلیون دلار بود، در سال ۲۰۱۴ میلادی این شاخص از سطح یک میلیارد دلار فراتر رفته است.
«میرضیایف» تاکید کرد: برنامه‌ریزی می‌کنیم در ۵ سال آینده بیش از یکصد شرکت مشترک در صنایع نساجی با فن‌آوری‌ و تجهیزات به روز به بهره‌برداری برسانیم.
ازبکستا ن از لحاظ صادرات پنبه در مقام پنجم و از لحاظ تولید الیاف پنبه در مقام ششم در جهان قرار دارد.
برنامه‌ریزی می‌شود در سال ۲۰۱۵ میلادی در ازبکستان مقدار ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تن محصول پنبه خام برداشت شود که از آن یک میلیون تن الیاف پنبه و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن تخم پنبه تولید می‌شود.
هم اکنون نزدیک به ۶۰ درصد الیاف پنبه تولید شده به بازارهای خارجی صادر می‌شود.
قرار است شرکت کنندگان یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نساجی ازبکستان از کارخانجات نساجی در استان تاشکند بازدید کنند.

منبع : خبرگزاری فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید