هفتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه تهران

آغاز به‌کار هفتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه تهران

آغاز به‌کار هفتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه تهران:

هفتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه پایتخت و جشنواره گل‌های پاییزی امروز در محل دائمی نمایشگاه‌‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو آغاز به‌کار می‌کند.
همزمان با آغاز به‌کار این نمایشگاه، نخستین بوستان دوستدار کودک تهران نیز در منطقه۱۸ شهر تهران به بهره‌برداری می‌رسد. علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در این‌باره گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۴هکتار احداث شده است. طرح شهر دوستدار کودک ۲۰اردیبهشت‌ماه سال۸۸ در شورای شهر تهران به تصویب رسید. براساس این مصوبه شهرداری تهران موظف است در تبدیل شهر تهران به شهر دوستدار کودک تمام سعی و تلاش خود را به‌کار گیرد.

به‌گفته مختاری براساس این مصوبه و برای عمل به آن کلنگ نخستین بوستان دوستدار کودک در محله خلیج‌فارس در محدوده منطقه۱۸ که دارای بافت متراکم شهری بود به زمین زده شد. وی با بیان اینکه بوستان دوستدار کودک منطقه۱۸ نخستین بوستان موضوعی در ارتباط با کودکان و نوجوانان است، تصریح کرد: عملیات اجرایی دومین بوستان دوستدار کودک به مساحت ۱۲هکتار به‌زودی آغاز خواهد شد. هفتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه و جشنواره گل‌های پاییزی نیز از امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران در بوستان گفتگو آغاز و تا چهارشنبه همین هفته ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با تأکید بر اینکه طی سال‌های اخیر که ۱۳نمایشگاه بین‌المللی و ۶نمایشگاه فصلی گل و گیاه برگزار شده و شاهد تحولاتی مثبت در صنعت گل وگیاه کشور و انسجام بیشتر تولیدکنندگان داخلی در ارتقای کیفیت تولیدات خود بوده‌ایم، بیان کرد: هفتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه با حضور بیش از ۲۰۰تولید‌کننده داخلی برپا می‌شود. مختاری در تشریح اهداف برپایی این نمایشگاه‌ها هم گفت: نمایشگاه‌های گل و گیاه با هدف ایجاد همگرایی بیشتر بین مدیریت شهری، دست‌اندرکاران توسعه و گسترش فضای سبز، تولیدکنندگان گل و گیاه و فعالان در زمینه صنایع وابسته و جانبی و همچنین تقویت جایگاه گل و گیاه در زندگی شهری و ترویج فرهنگ گل‌دوستی و گیاه‌پروری و افزایش روحیه نشاط و شادابی در میان شهروندان برگزار می‌شوند‌. وی درخصوص ساعت کار این نمایشگاه نیز گفت: ساعت کار هفتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ است.

منبع:همشهری آن لاین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید