ایران تلکام 2015

افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (تلکام)

افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (تلکام)

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (تلکام) با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی آغاز به کار کرد. برخلاف سال‌های قبل که به‌طور معمول این نمایشگاه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح می‌شد، امسال به دلیل همراهی وزیر ارتباطات با هیات همراه رییس جمهوری، دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی این نمایشگاه را افتتاح کرد.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه نصرالله جهانگرد – رییس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات – نیز به نمایندگی از وزارت ارتباطات حضور دارد.
نمایشگاه تلکام بزرگ‌ترین نمایشگاه صنایع مخابراتی منطقه خاورمیانه به‌شمار می‌رود که امسال در آن ۲۱۲ شرکت و واحد تولیدی داخلی و حتی شرکت خارجی یا نمایندگی‌های آنان از ۱۸ کشور جهان به معرفی دستاوردهای خود در این نمایشگاه پرداخته‌اند.
اسلواکی، امارات متحده عربی ، ایتالیا ،آلمان، تایوان ، ترکیه، جمهوری چک، چین، روسیه، سنگاپور، سوئیس، صربستان، فرانسه، کرواسی، لهستان، لیتوانی، مالزی و هند کشورهائی هستند که در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی«ایران تله کام ۲۰۱۵»حضور و مشارکت دارند.
در این نمایشگاه، علاوه بر افزایش تعداد شرکت های داخلی، تعداد کشورها و شرکت خارجی نیز در مقایسه با سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است. در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی که در فضائی بالغ بر۳۰ هزار متر مربع برگزار می شود، انواع آنتن ها و کابل های مخابراتی ، تجهیزات ارتباطات ماهواره ای ، تجهیزات سنجش و اندازه گیری ، تجهیزات، ضمائم، سیستم ها و فناوری تلفن های همراه به نمایش در خواهد آمد.
همچنین فناوری اس.ام.اس، فناوری ارتباطات ماهواره ای ، فناوری های مخابرات و ارتباطات، سوئیچینگ ، سیستم ها و فناوری پیجینگ ، سیستم ها و تجهیزات و انواع ارتباطات وایرلس ، سیستم ها و تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی صنایع مخابراتی و ارتباطی ، سیستم ها و تجهیزات چندرسانه ای ، سیستم های ارتباطات کابلی ، سیستم های دریافت و ارسال ماهواره ای ، سیستم های گویای ارتباطی ، پست صوتی و تصویری ، سیستم های ارتباطات تلفنی ، امنیت شبکه ، مراکز تلفن، نرم افزارها و سخت افزارهای مخابراتی و ارتباطی ، وسائل و تجهیزات انتقال و ادغام داده ها و گردآوری اخبار، تجارت الکترونیک و صنایع، کالاها و خدمات مرتبط به کارخانجات صنایع مخابرات عرضه و در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی«ایران تلکام ۲۰۱۵» در سالن های ۶ و ۷، ۸ و ۹، ۱۰ و ۱۱، ۱۲ و ۱۳، ۱۴ و ۱۵ ، ۲۷، ۲۵A و فضای باز نمایشگاهی برگزار شده و برای تسهیل بازدید علاقمندان ، سالن های نمایشگاه به صورت تفکیکی در اختیار شرکت ها قرار گرفته است که بر این اساس، سالن ۶ بصورت اختصاصی در اختیار شرکت مخابرات ایران و شرکتهای زیر مجموعه های آن شرکت قراردارد. سالن ۷ بصورت اختصاصی در اختیار شرکت ارتباطات سیار ایران – همراه اول و شرکتهای زیر مجموعه آن شرکت قرارگرفته و سالن ۲۷ به صورت اختصاصی در اختیار شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل قرار دارد. سالن ۲۵آ به صورت اختصاصی در اختیار شرکت خدمات ارتباطی رایتل و سالن ۹-۸ بصورت اختصاصی در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکتهای زیر مجموعه آن قرار گرفته است .
شرکت کنندگان خارجی یا نمایندگیهای آنها نیز عمدتا quotation mark در سالن۱۱-۱۰استقرار یافته و بخشی از سالن۱۱-۱۰ و سالنهای ۱۳-۱۲ و ۱۵-۱۴ تحت پوشش شرکت کنندگان بخش خصوصی فعال در زمینه صنعت مخابرات و ارتباطات است.
همزمان با برپائی شانزدهمین نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۵، بیش از ۲۰ کنفرانس و نشست علمی کاربردی با حضور استادان دانشگاهها، محققان و پژوهشگران در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود. عرضه و معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی شرکتها ، تولید کنندگان و متخصصین داخلی ، ارائه آخرین دستاوردهای کشورهای خارجی در زمینه صنعت مخابرات، ارتباطات و اطلاع رسانی، ، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوریهای روز به کشورمان از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است . شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی«ایران تلکام ۲۰۱۵» از امروز تا هفتم مهر ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.

 

منبع – تلکام نیوز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید