نمایشگاه نقش آفرینی زنان

نمایشگاه نقش آفرینی زنان را مطابق استانداردهای جهانی باید برگزارکرد:

شهیندخت مولاوردی شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان و توسعه پایدار در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران در سالن خلیج فارس، اظهار داشت: رشد کارآفرینی بانوان کشور موجب افزایش نرخ مشارکت در این بخش می شود و پیامد نقش آفرینی آنها سبب توسعه کشور خواهد شد.
وی توسعه متوازن را لازمه تلاش همسو زنان و مردان جامعه دانست و گفت: نیاز امروز کشور تلاش آحاد جامعه برای رشد تولید و کارآفرینی است و این امر اقتضا می کند که زنان در کشور بیش از پیش نقش آفرینی داشته باشند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، افزود: حرکت ارزشمند در برپایی نمایشگاه و همایش بین المللی نقش آفرینی زنان و توسعه پایدار موجب مشارکت بانوان کشورهای همسایه شد که این امر می تواند با برنامه ریزی لازم، از استقبال بیشتری برخوردار شود.
وی حضور زنان کارآفرین کشور از مناطق روستایی و عشایری تا صنایع بزرگ کشور را نشانه توانمندی آنان دانست و گفت: تلاشها در این زمینه باید وسعت بیشتری داشته باشد تا اثرگذاری آن را شاهد باشیم.
مولاوردی اضافه کرد: برپایی نمایشگاه و همایش بین المللی نقش آفرینی زنان و توسعه پایدار بی عیب و نقص نبوده اما انعکاس نظرات مختلف می تواند زمینه کارهای کم نقص آینده را به دنبال داشته باشد.
براساس این گزارش سهیلا جلودار زاده رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه و همایش مزبور نیز اظهار داشت: حضور زنان در این نمایشگاه در ۳۰ رشته مختلف در بخش های صنعت، معدن، تجارت، فناوری و دانش روز نشانه توانمندی بانوی ایرانی است.
وی گفت: انتظار می رود مشارکت جدی بخش خصوصی برای برپایی این نمایشگاه و همایش موجب شود تا در سال آینده، برگزاری این برنامه از سوی بخش خصوصی صورت و تمام برنامه های آن را در اختیار گیرد.
مشاور معاون توسعه مدیریت و منابع و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: بزرگترین مشکل کشور بیکاری است و نمایشگاه امسال با هدف ایجاد نهضت کارآفرینی و اشتغال برپا شد و امکان حضور فعالان زیادی در حوزه های مختلف در این نمایشگاه فراهم شد.
وی ایجاد غرفه های مشاوره و راهنمایی کسب و کار و غرفه های سازمان های مردم نهاد شکل گیری و تامین تسهیلات مالی زنان را از ویژگی های نمایشگاه امسال و حضور شرکتهای تعاونی و صنایع کوچک را تلاشی برای معنی بخشیدن به شیوه های کارآفرینی دانست.
جلودار زاده برپایی ۱۵ غرفه ویژه برای شرکت های دانش بنیان و موسسه هایی که به خرید و فروش ایده می پردازند گامی دانست برای افرادی که بتوانند ایده را به سرمایه تبدیل کنند.
وی حضور ۱۸ صندوق حمایتی، متشکل از وزارتخانه های مختلف کشور در این نمایشگاه را برنامه ریزی برای حمایت از زنان کارآفرین دانست و اظهار امیدواری کرد در سالهای آتی وسعت این برنامه ها بیشتر شود.
براساس این گزارش در بخش پایانی این مراسم، کتاب معرفی ۱۰۰ نفر از بانوان کارآفرین رونمایی شد.
مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان و توسعه پایدار با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان وخانواده، مجتبی خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، علی محمد گودرزی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و صدها تن از بانوان و کارآفرین مدعو و حاضر در این نمایشگاه برگزار شد.

منبع – خبرگزاری جمهوری اسلامی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید