افتتاح دو نمایشگاه آسانسور و سنگ های تزئینی در نمایشگاه بین المللی تهران

افتتاح دو نمایشگاه آسانسور و سنگ های تزئینی در نمایشگاه بین المللی تهران

افتتاح دو نمایشگاه آسانسور و سنگ های تزئینی در نمایشگاه بین المللی تهران:

افتتاح ششمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و صنایع و تجهیزات وابسته:
(صفحه رویداد / دانلود فایل اکسل |PDF فهرست مشارکت کنندگان)

در این نمایشگاه بیش از ۲۸۰ شرکت داخلی و خارجی انواع آسانسور ساختمان های اداری، مجتمع های تجاری و مسکونی، آسانسورهای نمای شیشه ای، انواع پله های برقی شهری و مراکز تجاری، پله های برقی ریلی، تابلوهای فرمان، نصب و راه اندازی، تجهیزات آسانسور هیدرولیک، کابین و درب طبقات، درب لولائی، پانل احضار، کفشک های فلزی، انواع طناب های فولادی، سیم بکسل، تسمه پروانه ها صنعتی، سنگ های مصنوعی کف آسانسورها،ورق های استیل کابین، انواع جک های هیدرولیک، موتور گیرلس و دیگرصنایع و تجهیزات وابسته را به نمایش گذاشتند.

از این تعداد ۱۹۰ شرکت داخلی و ۹۰ شرکت دیگر هم خارجی و از کشورهای آلمان،ایتالیا، تایوان،ترکیه، ژاپن، چین، سوئیس،کرواسی و کره جنوبی هستند.

قرار است درحاشیه برپائی ششمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و صنایع و تجهیزات وابسته که در فضائی بالغ بر۲۵ هزار مترمربع برگزار شده است، چند کنفرانس و کارگاه آموزشی نیز برگزار شود.

ششمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و صنایع و تجهیزات وابسته در سالن های ضلع غربی محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برپا شده است و نسبت به دوره گذشته بیش از ۵۰% رشد نشان می دهد.

نمایشگاه صنعت آسانسور با هدف معرفی پتانسیل ها و توانمندی های این صنعت بالاخص با رویکرد صادراتی و همچنین ایجاد تعامل هرچه بیشتر فی ما بین صنعتگران آسانسور با فعالین بخش ساختمان و کمک به ارتقاء و افزایش سطح خدمات و رفاه در صنعت ساختمان و صنایع دیگر برپا شده است.

بکار گیری و استفاده از آسانسورهای نسل جدید دارای استاندارهای بین المللی، آشنائی تولیدکنندگاه داخلی با نوین ترین تکنولوژی های روز این صنعت، درگیرکردن دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی با صنعت تولید آسانسور و پله برقی، توجه به تولید و استفاده از آسانسورها و پله برقی های با مصرف حداقل انرژی و توجه به تولید داخلی، برخی دیگری از اهداف برگزاریششمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و صنایع و تجهیزات وابسته است.

در سال های اخیری صنعت آسانسور سازی بویژه بخش کابین و تجهیزات کابین سازی در کشور به خوبی مورد توجه واقع شده و پیشرفت های قابل توجه ای در زمینه ساخت آسانسور صورت گرفته است.

رشد و توسعه صنعت ساختمان و بهره گیری از تکنولوژی های نوین در این صنعت ، موجب شده تا صنایع مرتبط با این بخش نیز روند توسعه و رشد خود را طی و همسو با تحولات ایجاد شده در جهت رفع نیازهای موجود حرکت کنند و لذا در دنیای امروز و همگام با گسترش بلند مرتبه سازی و برج سازی نیاز به صنعت آسانسور، پله برقی و صنایع بالابر هم، افزایش زیادی پیدا کرده است.


افتتاح نهمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه :
(صفحه رویداد / دانلود فایل اکسل |PDF فهرست مشارکت کنندگان):

در این نمایشگاه بیش از ۲۴۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و ۸ کشور مختلف جهان حضور و مشارکت دارند که از این تعداد ۱۸۰ شرکت داخلی و ۶۰ شرکت دیگر هم خارجی و از کشورهای آلمان،ایتالیا،هند،چین،ترکیه،افغانستان،یونان وکره جنوبی هستند.

در نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته در نمایشگاه بین المللی تهران که در فضایی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع در سالن های ۶-۷-۸-۹-۱۰-۲۷ و فضای باز نمایشگاهی  برگزار می شود؛ تعداد شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ­های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می شود و در آن کارخانجات سنگبری، معادن سنگ ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

قرار است همزمان با برگزاری این نمایشگاه؛هیئت های بازرگانی، تجاری و سرمایه گذاری کشورهای چین، پاکستان، روسیه، ایتالیا،ترکیه و افغانستان با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران،ضمن بازدید از سالن ها و غرفه های نمایشگاهی؛ با تولید کنندگان، تجار، بازرگانان و انجمن های تولیدی سنگ کشورمان وارد مذاکرات تجاری شوند.

نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته با مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران به نام انجمن سنگ ایران و از سوی شرکت روشان روز برگزار می شود.

یافتن بازارهای جدید و توسعه صادرات مواد سنگی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مختلف جهان، تلاش برای رونق و توسعه تولید ملی، بهبود فضای کسب و کار و معرفی ظرفیت‏های کشورمان در حوزه اینصنعتبرایجهانیان برخی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

سنگ و فعالیت بر روی آن در ایران سابقه ۴هزار ساله دارد و کشور ما دارای ذخایر عظیم انواع سنگ مختلف تزئینی است به نحوی که در حال حاضر ایران چهارمین ذخایر بزرگ معدن‌های سنگ جهان را در اختیار دارد.

باید به این نکته هم اشاره کرد که در سال ۱۳۶۸ فقط ۳۳۰ معدن در کشور وجود داشت اما امروز در کشورما هزار و ۸۰۰ معدن با ۶۰۰۰ کارخانه سنگبری وجود دارد با این همه ، سهم ما از صادرات سنگ‌های تزئینی ناچیز است. صادرات سنگ خام و سنگ فرآوری کشورمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که سنگ خام بیشترین حجم صادراتی را دارد و متاسفانه سنگ فرآوری شده، نقش بسیار کمرنگی در صادرات دارد. البته برنامه‌ ریزی شده است که در یک برنامه ۵ ساله این رقم به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد.

جمهوری اسلامی ایران بیش از ۶۰ میلیارد تن ذخایر مواد معدنی دارد که چهارمیلیارد تن آن ذخایر سنگ‏های تزیینی است لذا برگزاری این نمایشگاه فرصتی است تا در چهارچوب اقتصاد مقاومتی،تلاش شود تا صنعت معدن را جایگزین صنعت نفت کرد.

نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته و ششمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و صنایع و تجهیزات وابسته که بوسیله دکتر اسفهبدی معاون وزیر صنعت, معدن و تجارت و مدیر عامل و ریاست هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران  امروز افتتاح گردید ، از  ۱۹ تا ۲۲ تیرماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

منبع خبر ایلنا / منبع عکس iranfair

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید