cerafair

افتتاح بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک ایران

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی(CERAFAIR-2015) با حضور و مشارکت دهها شرکت داخلی و خارجی و با حضور با حضور مقامات وزارت صنعت معدن و تجارت، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین روسای اتحادیه ها و انجمن های مرتبط افتتاح شد.

در این نمایشگاه بیش از ۲۵۰ شرکت داخلی و خارجی از ۸ کشور نوین ترین تولیدات، تجهیزات و صنایع و تجهیزات مرتبط به این صنعت را ارائه

کرده اند.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی (CERAFAIR-2015) امسال شاهد حضور و مشارکت ۲۰۰ شرکت و واحد صنعتی داخلی و ۵۰ شرکت خارجی از ایتالیا، اسپانیا، چین، جمهوری چک ، آلمان، هلند، بلغارستان و کره جنوبی است.

تعداد شرکت های خارجی در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته، بیش از ۱۵ درصد افزایش یافته است.

این نمایشگاه در فضایی به مساحت بیش از ۳۲ هزار متر مربع و در ۷ گروه کالایی؛ کاشی و سرامیک، ماشین آلات و تجهیزات، چینی بهداشتی، رنگ و لعاب، مواد اولیه، پخت سوم و شیرآلات، سرویس های بهداشتی، پخش کاشی و نشریات مرتبط برپا شده است.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی در مجوعه شرقی محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران و در سالن های ۶-۷-۸-۹-۱۰-۱۱-۱۲-۱۳-۱۴-۱۵-۲۷ و سری سالن های ۲۵ برگزار شده است. برگزاری هشت نشست تخصصی و کارگاه علمی با حضور استادان ، کارشناسان و صنعتگران حوزه کاشی و سرامیک و حضور چند هیئت اقتصادی و بازرگانی از کشورهای منطقه خاورمیانه در محل نمایشگاه، برخی از برنامه های جانبی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک تهران است. شناسائی بازارهای جدید صادراتی ، افزایش صادرات ، معرفی ظرفیتهای بالقوه و بالفعل این بخش صنعتی کشور، برنامه ریزی برای حل مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت ، ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوریها و ظرفیت های موجود ، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقاء کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است. بر اساس اعلام انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک؛ در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران چهارمین تولید کننده و همچنین چهارمین صادر کننده بزرگ کاشی و سرامیک جهان است. چین، برزیل و هند در تولید و صادرات این صنعت رتبه های اول تا سوم را در اختیار دارند. شرکت ها ، کارخانه ها و واحدهای صنعتی کشورمان سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کنند که از این مقدار، سالانه بیش از ۱۱۵ میلیون مترمربع به دیگر کشورها صادر و از این صادرات هم حدود ۴۶۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری ایجاد می شود.

در این صنعت هم اکنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال دارند که این رقم با احداث و راه اندازی واحدهای جدید تولیدی در سال های آینده افزایش خواهد یافت.

در یک دهه اخیر احداث و راه اندازی واحدهای جدید تولیدی صنعت کاشی و سرامیک کشور دو و نیم برابر افزایش یافته است.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی(CERAFAIR-2015) از امروز تا یکم مرداد ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.

منبع – صنعت نیوز

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید