افتتاح سه نمایشگاه پزشکی، دندانپزشکی و حمل و نقل ریلی 96 تهران

افتتاح سه نمایشگاه پزشکی، دندانپزشکی و حمل و نقل ریلی ۹۶ تهران

افتتاح سه نمایشگاه پزشکی، دندانپزشکی و حمل و نقل ریلی ۹۶ تهران:

پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته
پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته به عنوان دومین نمایشگاه بزرگ حمل و نقل ریلی جهان روزهای ۲۵ تا ۲۸ اردیبشهت ماه در تهران برگزار می شود و ۱۶۰ شرکت داخلی و ۱۳۰ شرکت خارجی از ۱۶ کشور جهان در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای خود را در نمایشگاه بین المللی تهران عرضه می کنند.
در پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع وتجهیزات و خدمات وابسته ۱۳۰ شرکت از کشورهای سوئد ، سوئیس ، بلژیک ، فرانسه، هند ، اوکراین ، نیوزیلند، ترکیه ، ایتالیا ، لتونی، اسپانیا، روسیه، جمهوری چک، چین، آلمان و صربستان شرکت کرده اند و مقامات راه آهن های ایتالیا، چین ، اسپانیا ، فرانسه و لتونی نیز در این نمایشگاه حضور دارند.
همزمان با برگزاری این نمایشگاه در تهران، پنجمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن به همراه چندین میزگرد تخصصی در بخش های مختلف حمل ونقل ریلی توسط اساتید داخلی و خارجی در این نمایشگاه برگزار می شود.
فراخوان برای ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز شرکت های راه آهن، مترو و شرکت های حمل ونقل ریلی، برگزاری نشست های تخصصی با مسئولان صنعت ریلی کشور، رونمایی از آخرین دستاوردهای صنعت ریلی و صنایع وابسته به آن و ارائه ظرفیت های این بخش برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی از عمده اهداف برگزاری این نمایشگاه در تهران است.
این نمایشگاه با حمایت وزرات راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت شرکت های عضو انجمن صنایع ریلی ایران، شرکت های عضو انجمن صنفی حمل ونقل ریلی، دانشکده فنی و مهندسی راه آهن، تولید کنندگان و صنعتگران، شرکت های خدماتی فعال در عرصه شبکه ریلی کشور و شرکت های ریلی در فضایی به مساخت ۳۰ هزار مترمربع برگزار می شود.
منبع


بیستمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپرشکی، داروئی و آزمایشگاهی (ایران هلث)
رسول دیناروند روز دوشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه ایران هلث ۹۶ تهران ، افزود: رشد تولید داخلی تجهیزات پزشکی را هم داریم اما هنوز به سهم مورد نظر در مقابل بازار وارداتی نرسیده ایم.
وی با اشاره به ایجاد بازار خرید دو هزار میلیارد تومانی دارو و تجهیزات پزشکی از شرکت های دانش بنیان از سوی وزارت بهداشت، اظهارکرد:عمده این بازار را شرکت‌های دولتی تشکیل می دهند.
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بیمارستان های دولتی قدرت خرید بالایی دارند و وزارت بهداشت، دستورالعمل هایی صادر کرده است و این بیمارستان ها ، موظف هستند، تجهیزات داخلی را خریداری کنند.
دیناروند افزود: هرگاه بین تجهیزات پزشکی تولید داخل و وارداتی، محصول مشابهی وجود داشته باشد، ترجیح می‌دهیم از تولید داخل استفاده کنیم و این موضوع ، ابلاغ شده است.

**کاهش هزینه ارزی تجهیزات پزشکی وارداتی در دولت یازدهم
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میزان واردات تجهیزات پزشکی در سال های گذشته، متغیر و بین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بوده است.
دیناروند خاطرنشان کرد: هزینه ارزی تجهیزات پزشکی وارداتی در سال ۹۵، کاهش محسوس با میانگین کاهش ۳۵ درصدی نسبت به سال های گذشته داشته است.
وی ادامه داد: بسیاری از لوازم پزشکی وارداتی را با قیمت کمتر ی نسبت به سه تا چهار سال قبل می خریم.
وی افزود: این امر با روش های جدید اتخاذ شده قیمت گذاری میسر شده است. با اجرای طرح تحول سلامت و در سال ۹۳ ، مکانیسم های کاهش قیمت‌ها را بکار بردیم.
رئیس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: در نتیجه بکارگیری این مکانیسم ها، بطور مثال قیمت یک استنت قلبی که چهار سال قبل، چهار میلیون تومان بود به یک و نیم میلیون تومان و قیمت ۵۰۰ هزار تومانی یک لنز چشم به ۲۰۰ هزار تومان رسید.
وی یادآور شد: هم اکنون سهم واردات تجهیزات پزشکی به تولید داخل، ۶۰ به ۴۰ است که می خواهیم این نسبت را برعکس کنیم که با توجه به مسیر طی شده در سه تا چهار سال گذشته، مطمئنا قابل حصول است و امیدواریم این روش را بتوانیم ادامه دهیم.
دیناروند افزود: این روش، علاوه بر مدنظر قرار دادن کیفیت و دسترسی به تجهیزات پزشکی به حمایت از تولید داخل و رضایت بیماران توجه دارد.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید، دسترسی مردم به خدمات سلامت و به تبع آن به تجهیزات پزشکی به شدت افزایش پیدا کرده است و با توجه به کاهش قیمت این ملزومات، توانستیم هزینه‌های سلامت را کنترل کنیم.

** شرایط سخت رقابت تولید کنندگان داخلی با خارجی ها
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تولید داخلی تجهیزات پزشکی، کار راحتی نیست و رقابت بین تولید کنندگان داخلی با خارجی سخت است.
دیناروند تصریح کرد: تولید کنندگان خارجی، سرمایه و امکانات بیشتری دارند و به همین علت، ما گاهی تضمین خرید تولیدات داخلی را انجام می دهیم.
وی خاطرنشان کرد: به همین منظور، محدودیت های واردات تجهیزات پزشکی را نیز اعمال می کنیم و هرجا که توان داخلی از نظر کمی و کیفی پاسخگوی نیاز بازار باشد، واردات محدود می شود.
بیستمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، صنایع دارویی و گردشگری سلامت (ایران هلث) از ۲۵ تا ۲۸ اردیبهشت ماه از ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر در محل نمایشگاه بین المللی تهران دایر است.
منبع : ایرنا


دومین نمایشگاه بین‌المللی مواد و تجهیزات دندانپزشکی
دومین نمایشگاه بین‌المللی مواد و تجهیزات دندانپزشکی با هدف معرفی فناوری روز در زمینه های تولید مواد و تجهیزات پزشکی از جمله یونیت، ایمپلنت، روپوش و البسۀ پزشکی و کلیۀ مواد و تجهیزات دندانپزشکی و با حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و ۱۹ شرکت خارجی از کشورهایی همچون آلمان، کره، چین، ایتالیا و آمریکا برگزار گردیده است.
این نمایشگاه فرصت مناسبی برای سنجش توان رقابتی مشارکت‌کنندگان، افزایش میزان تبلیغات کاربردی صنایع مربوطه و همچنین آشنایی سایر متخصصین و علاقمندان با تکنولوژی‌های روز این صنعت بوده و فضا را برای برقراری رقابت سالم میان تولیدکنندگان، فعالان و دست‌اندرکاران این صنعت فراهم خواهد ساخت.
دومین نمایشگاه بین‌المللی مواد و تجهیزات دندانپزشکی از تاریخ ۲۵ لغایت ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و در فضایی به وسعت ۵۷۰۰ مترمربع مشتمل بر ۵۶۱۰ مترمربع فضای داخلی و ۹۰ مترمربع فضای خارجی برگزار گردیده است.

منبع : آنا


منبع عکس : ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید