استقبال ۱۳ کشور از نمایشگاه فناوری و نوآوری

inotex 2015
inotex 2015

دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(INOTEX2015) امسال با استقبال کشورهای مختلف مواجه شده و تاکنون حضور ۱۳ کشور در این نمایشگاه بزرگ قطعی شده است و پیش بینی می شود بازهم افزایش یابد.
به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری؛ تاکنون حضور شرکت هایی از روسیه، هند، کره جنوبی، بلژیک، فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، یونان، رومانی، آذربایجان، پاکستان و چین در این دوره از نمایشگاه نهایی شده است.
دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(INOTEX2015) با حضور شرکتهای فناور و دانش بنیان، سازمانها و مراکز علمی و پژوهشی داخلی و خارجی از ۱۹ تا ۲۲ خرداد در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

همزمان با برپایی دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری ، نشست بین المللی «شبکه سازی نوآوری» به مدت ۲ روز برگزار خواهد شد.

در این نشست بین المللی که در جهت اهداف دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری پیش بینی شده است، صاحبنظران، سیاستگذاران و اساتید حوزه فناوری و نوآوری در شش بخش تخصصی، به بحث و بررسی موضوع های مرتبط با موضوع نشست خواهند پرداخت.

اساتیدی از کره جنوبی، فرانسه و اتریش در کنار بیش از ۲۰ صاحبنظر ایرانی در نشست بین المللی «شبکه سازی نوآوری» که برای نخستین بار در خلال برگزاری نمایشگاه INOTEX2015 برگزار می شود، حضور خواهند داشت .
جایگاه و اهمیت شبکه ها در فرآیند نوآوری،نقش زیرساخت ها و شبکه های مشاوره و پشتیبان، ویژگی های و ساختار شبکه نوآوری به منظور ارتقاء اثربخشی و کارآیی فرآیند نوآوری، نقش شبکه ها در مراحل مختلف فرآیند نوآوری، ارائه موردی شبکه بیوتکنولوژی پزشکی،سیاستگذاری و نقش دولت ها در پشتیبانی از زیرساخت های لازم برای موفقیت شبکه های نوآوری و مهمترین عوامل و الزامات ارتقاء توانمندی نوآوری بنگاه ها در شبکه های نوآوری محورهای برگزاری این نشست است.
در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی، نوین ترین و آخرین دستاوردهای فناوری و نوآوری خود را درحوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت، گاز و پتروشیمی، اتوماسیون صنعتی و سیستمهای هوشمند، زیست فناوری، نانو فناوری، انرژی های نو، هوافضا و تجهیزات پزشکی در معرض دید علاقه مندان قرار خواهند داد. نمایشگاه بینالمللی فناوری و نوآوری (INOTEX) با رویکرد بسترسازی برای تعریف همکاریهای فناورانه بین المللی و تسهیل تبادل توانمندی های فناورانه کشورهای مختلف دنیا (انتقال فناوریهای بروز دنیا) از سوی پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز همکاریهای فناوری و نوآوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

بسترسازی برای تبادلات فناوری میان شرکتهای فناور ایرانی و خارجی، تبدیل شدن به بزرگترین رویداد تبادل فناوری منطقه، توسعه فناوری با استفاده از ظرفیت های بین المللی، شکل گیری تجارت و تعاملات اقتصادی حول محور فناوری، تبادل تجارب شرکتهای موفق در تجاریسازی و توسعه فناوری، تقویت مناسبات بین المللی و افزایش ظرفیت سیاسی با استفاده از فناوری وکمک به شکل گیری و گسترش اتحاد منطقه ای با استفاده از ظرفیت فناوری برخی از اهداف کلان برگزاری نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری است.

سال کذشته و در اولین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری، ۱۸ تفاهم نامه تبادل فناوری بین شرکت های ایرانی و کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه به ارزش تقریبی ۶ میلیون دلار منعقد شد و بر اساس قراردادهای انتقال فناوری نهایی شده ۶ شرکت نیز از تسهیلات قرض الحسنه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که به این موضوع اختصاص یافته بود ، بهره مند شدند.

این نمایشگاه در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در سالن حجاب تهران برگزار شد که با توجه به استقبال شرکتهای فناور، INOTEX در تقویم نمایشگاههای بین المللی قرار گرفت و از سال ۲۰۱۴ با حضور شرکتهای داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد. علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری این نمایشگاه به پایگاه اینترنتی www.inotex.com مراجعه کنند.

منبع

برچسب ها

درباره: اپراتور درج خبر و اطلاعات

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم .قطعا اگر قرار بود برای اکسبیز یک شعار در نظر بگیریم چیزی شبیه به "عمر انسان مهمترین سرمایه اوست" انتخاب می کردیم ، از تمام مجریانی که برای وقت مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه خود ارزش قائل هستند و با ارسال اطلاعات صحیح رویدادهای خود ، ما را در ارائه بهتر خدمات یاری می فرمایند کمال تشکر و امتنان را داریم! .(با تشکر و احترام ، حمید شهابیان).

0 دیدگاه در “استقبال ۱۳ کشور از نمایشگاه فناوری و نوآوری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جشنواره وب و اپلیکیشن نمایشگاهی ایران

  • جشنواره وب و اپلیکیشن نمایشگاهی ایران

پیشنهاد اکسبیز

  • هدایای تبلیغاتی ویژه نمایشگاهی بارمانی

آموزش در اکسبیز

  • راهنمای درج نمایشگاه در اکسبیز