inotex 2015

استقبال ۱۳ کشور از نمایشگاه فناوری و نوآوری

دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(INOTEX2015) امسال با استقبال کشورهای مختلف مواجه شده و تاکنون حضور ۱۳ کشور در این نمایشگاه بزرگ قطعی شده است و پیش بینی می شود بازهم افزایش یابد.
به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری؛ تاکنون حضور شرکت هایی از روسیه، هند، کره جنوبی، بلژیک، فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، یونان، رومانی، آذربایجان، پاکستان و چین در این دوره از نمایشگاه نهایی شده است.
دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(INOTEX2015) با حضور شرکتهای فناور و دانش بنیان، سازمانها و مراکز علمی و پژوهشی داخلی و خارجی از ۱۹ تا ۲۲ خرداد در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

همزمان با برپایی دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری ، نشست بین المللی «شبکه سازی نوآوری» به مدت ۲ روز برگزار خواهد شد.

در این نشست بین المللی که در جهت اهداف دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری پیش بینی شده است، صاحبنظران، سیاستگذاران و اساتید حوزه فناوری و نوآوری در شش بخش تخصصی، به بحث و بررسی موضوع های مرتبط با موضوع نشست خواهند پرداخت.

اساتیدی از کره جنوبی، فرانسه و اتریش در کنار بیش از ۲۰ صاحبنظر ایرانی در نشست بین المللی «شبکه سازی نوآوری» که برای نخستین بار در خلال برگزاری نمایشگاه INOTEX2015 برگزار می شود، حضور خواهند داشت .
جایگاه و اهمیت شبکه ها در فرآیند نوآوری،نقش زیرساخت ها و شبکه های مشاوره و پشتیبان، ویژگی های و ساختار شبکه نوآوری به منظور ارتقاء اثربخشی و کارآیی فرآیند نوآوری، نقش شبکه ها در مراحل مختلف فرآیند نوآوری، ارائه موردی شبکه بیوتکنولوژی پزشکی،سیاستگذاری و نقش دولت ها در پشتیبانی از زیرساخت های لازم برای موفقیت شبکه های نوآوری و مهمترین عوامل و الزامات ارتقاء توانمندی نوآوری بنگاه ها در شبکه های نوآوری محورهای برگزاری این نشست است.
در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی، نوین ترین و آخرین دستاوردهای فناوری و نوآوری خود را درحوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت، گاز و پتروشیمی، اتوماسیون صنعتی و سیستمهای هوشمند، زیست فناوری، نانو فناوری، انرژی های نو، هوافضا و تجهیزات پزشکی در معرض دید علاقه مندان قرار خواهند داد. نمایشگاه بینالمللی فناوری و نوآوری (INOTEX) با رویکرد بسترسازی برای تعریف همکاریهای فناورانه بین المللی و تسهیل تبادل توانمندی های فناورانه کشورهای مختلف دنیا (انتقال فناوریهای بروز دنیا) از سوی پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز همکاریهای فناوری و نوآوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

بسترسازی برای تبادلات فناوری میان شرکتهای فناور ایرانی و خارجی، تبدیل شدن به بزرگترین رویداد تبادل فناوری منطقه، توسعه فناوری با استفاده از ظرفیت های بین المللی، شکل گیری تجارت و تعاملات اقتصادی حول محور فناوری، تبادل تجارب شرکتهای موفق در تجاریسازی و توسعه فناوری، تقویت مناسبات بین المللی و افزایش ظرفیت سیاسی با استفاده از فناوری وکمک به شکل گیری و گسترش اتحاد منطقه ای با استفاده از ظرفیت فناوری برخی از اهداف کلان برگزاری نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری است.

سال کذشته و در اولین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری، ۱۸ تفاهم نامه تبادل فناوری بین شرکت های ایرانی و کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه به ارزش تقریبی ۶ میلیون دلار منعقد شد و بر اساس قراردادهای انتقال فناوری نهایی شده ۶ شرکت نیز از تسهیلات قرض الحسنه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که به این موضوع اختصاص یافته بود ، بهره مند شدند.

این نمایشگاه در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در سالن حجاب تهران برگزار شد که با توجه به استقبال شرکتهای فناور، INOTEX در تقویم نمایشگاههای بین المللی قرار گرفت و از سال ۲۰۱۴ با حضور شرکتهای داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد. علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری این نمایشگاه به پایگاه اینترنتی www.inotex.com مراجعه کنند.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید