گشایش سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

گشایش سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

گشایش سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران:

سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهرن با حضور ریاست محترم مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر لاریجانی به صورت رسمی آغاز به کار نمود.همچنین در آیین گشایش این نمایشگاه سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز جمعی از مسولان فرهنگی، نمایندگان مجلس، سفرا و میهمانان خارجی، اهالی قلم و فرهنگ و ناشران داخلی و خارجی حضور دارند.

در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب ۴۳۰ هزار عنوان کتاب در دو بخش داخلی و خارجی عرضه می شود که همه این عناوین مربوط به نشر چهار سال گذشته هستند. از این تعداد ۸۰ هزار عنوان نخستین بار است که ارائه می شوند.

امسال ایتالیا کشور میهمان و استانبول شهر میهمان نمایشگاه کتاب هستند. ۴۰۰ برنامه فرهنگی تدارک دیده شده است.

دو هزار و ۷۸۲ ناشر داخلی و خارجی در فضایی به وسعت ۱۳۵۵ هزار متر مربع کتاب های خود را عرضه می کنند.در بخش داخلی دو هزار و ۶۴۳ ناشر و در بخش خارجی نیز ۱۳۹ ناشر از ۱۱۰ کشور شرکت خواهند کرد.
در این دوره تعداد ناشران داخلی افزایش یافته و متراژ اختصاص یافته به این ناشران ۳۰۰ هزار متر مربع اعلام شده است، ناشران خارجی هم ۴۷ هزارر و ۲۳۴ عنوان کتاب لاتین و ۱۵۰ هزار و ۱۴۴ کتاب عربی را عرضه می کنند.
فضای اختصاص یافته به ناشران لاتین و عربی نیز به ترتیب دو هزار و ۳۳۳ و دو هزار و ۸۵ متر مربع است.
در این دوره از نمایشگاه ۱۶٫۵۵میلیارد تومان اعتبار به عنوان یارانه برای استفاده اقشار مختلف مردم نظیر دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و اساتیدد دانشگاه از آثار عرضه شده در نمایشگاه اختصاص یافته است.

نُه استان کشور در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری خواهند پرداخت.
به گزارش ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، استان‌های خراسان جنوبی، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، جنوب کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان، آذربایجان غرب و چهارمحال و بختیاری و در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به برپایی برنامه‌های فرهنگی و هنری می‌پردازند.
برنامه‌های استان‌ها از روز پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد و تا ۲۲ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. روزهای استان‌ها به ترتیب عباتند از استان مرکزی، خراسان شمالی، همدان، جنوب کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی.
در چند سال گذشته برنامه‌ روز استان‌ها با مصوبه شورای سیاست‌گذاری و به منظور مشارکت استان‌های کشور در معرفی برنامه‌های فرهنگی و هنری در نمایشگاه کتاب تهران برگزار شده است.
انتیمو چزرو معاون وزیر میراث و فعالیت‌های فرهنگی و گردشگری کشور ایتالیا یکی از سخنرانان مراسم افتتاحیه بود.
سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» ،  از امروز سه شنبه تا ۲۳ اردیبهشت از ساعت ۱۰ الی ۲۰ پذیرایی علاقه مندان است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید