دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار

تهران – دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان شهرویور ماه برگزار خواهد شد

برگزاری دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار:

سهیلا جلودارزاده روز سه شنبه در یازدهمین نشست زنان مشاور وزرا با معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: این نمایشگاه بصورت بین المللی برگزار می شود و شامل سه بخش است.

وی ادامه داد: فضاسازی دولت برای فعالیت اقتصادی زنان، فعالیت اقتصادی بخش خصوصی و فعالیت اقتصادی سازمان های غیردولتی شامل می شود.

جلودارزاده یکی از مهمترین مشکلات در کشور را اشتغال بویژه اشتغال زنان دانست و افزود: با توجه به اینکه شرایط کارآفرینی موجب اشتغال زایی زنان می شود در این نمایشگاه در بخش خوداشتغالی آموزش هایی داده می شود تا این افراد بتوانند از فرصت خوداشتغالی بهره ببرند.

به گفته وی، تم اصلی نمایشگاه مساله کارآفرینی و اشتغال است.

مشاور وزیر صنعت و معدن در امور بانوان خاطرنشان کرد: این رویداد مهم شامل چهار بخش است. اولین آنها برگزاری نمایشگاه است که از آن در داخل کشور بهره می بریم. برگزاری همایش بین المللی دومین بخش است که می تواند بطور فکری و علمی نقش آفرینی زنان را بررسی و با نگاه به آینده زمینه سازی های لازم را انجام دهد تا بتوان در اجرای بهتر برنامه ششم توسعه تلاش کرد.

وی گفت: سومین رویداد انتخاب بانوی کارآفرین سال است که تاکنون این کار در کشور سابقه نداشته است.

به گفته جلودارزاده، در مرحله مقدماتی ابتدا ۱۵ بانو انتخاب شده و سپس از بین آنها یک نفر به عنوان بانوی سال برگزیده می شود.

وی با بیان اینکه معرفی کتاب سال یکی دیگر از برنامه های پیش بینی شده درخصوص نقش آفرینی زنان در توسعه است، افزود: قرار است همه ساله این کتاب تهیه شود و راه های فعالیت زنان برای سال بعد را مشخص کند.

به گفته مشاور وزیر صنعت و معدن در امور بانوان، این اقدامات با همکاری یک شورای راهبری انجام می شود که معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، ریاست آن را برعهده دارد.

جلودارزاده افزود: امروزه با مشکلات صادرات بویژه در حوزه فرش، صنایع دستی و صنایع غذایی روبرو هستیم که امیدواریم بتوان با بهره گیری از توانایی های بخش خارجی این مشکلات را رفع کرد.

نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار به مساحت ۱۰ هزار مترمربع برگزار می شود و همزمان با آن نمایشگاه شیرینی و شکلات و مادر و نوزاد نیز برپا خواهد شد.

دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار

دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار

در نشست مشاوران امور بانوان وزارتخانه ها که ماهیانه با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و زنان مشاور دستگاه ها برگزار می شود، درباره لوایح، مصوبات، قوانین مربوط به زنان و خانواده و خلاءهای موجود در این حوزه بحث و تبادل نظر می شود.

شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، فهمیه فرهمندپور مشاور امور بانوان وزیر کشور، اطهره نژادی معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری از دیگر سخنرانان نشست امروز بودند.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید