expo milan

افتتاح پاویون ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵میلان ایتالیا توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت

افتتاح پاویون ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵میلان:

وزیر صنعت معدن و تجارت و هیات همراه در آستانه افتتاح رسمی نمایشگاه اکسپو میلان ایتالیا ، از سالن کشورمان در این محل بازدید و به صورت آزمایشی پاویون جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان

ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ میلان

مفاهیم عدالت، بخشش، قناعت و شکرگزاری بر سر سفره ایرانی که ریشه در تاریخ و فرهنگ دارد، در پاویون کشورمان در نمایشگاه اکسپو میلان استفاده شده تا مخاطبان و بازدیدکنندگان مفاهیم خوبی را در این ارتباط دریافت نمایند .
پاویون ایران در دوطبقه احداث شده که طبقه فوقانی به فضای نمایشگاهی تخصیص یافته و به تناسب اقلیم های هفت گانه آب و هوایی ایران زمین تقسیم بندی شده است، در حالی که طبقه پایین به ارائه محصولات بومی و غذاهای سنتی و گیاهان دارویی کشور و همچنین خدمات پذیرایی بازدیدکنندگان اختصاص یافته است .
ساختمان پاویون ایران باز و در تعامل مستقیم با محیط پیرامونش طراحی شده و داخل آن برای عبور کنندگان از خیابان جهانی قابل مشاهده است.
شرکت سهامی نمایشگاه ها به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران با موضوع تغذیه زمین ، انرژی برای حیات و چارچوب مفهومی سفره ایرانی از تاریخ اول می ۲۰۱۵ مصادف با ۱۱ اردیبهشت سال جاری به مدت ۶ ماه در اکسپومیلان ایتالیا ، مشارکت می کند.
در این بازدید حسین اسفهبدی معاون وزیر و رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه ها و تنی چند از مسئولان ایرانی ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت را همراهی کردند.
پیش از اکسپو میلان ، اکسپو ۲۰۱۰ یا نمایشگاه جهانی ۲۰۱۰ از ۱ می تا ۳۱ اکتبر (۱۱ اردیبهشت تا ۹ مهر ) در شانگهای چین برگزار شد. این نمایشگاه بخشی از نمایشگاه جهانی بود که هر ۵ سال در کشورهای مختلف برپا می شود. نمایشگاه با شعار «شهر بهتر-زندگی بهتر» و با نگاهی به آینده شهر شانگهای به عنوان بزرگترین شهر دنیا در آینده آغاز به کار کرد. اکسپو شانگهای گران ترین نمایشگاه در تاریخ جهان بود. فضای اختصاص داده شده به این نمایشگاه دوبرابر کشور قبلی یعنی موناکو (۵٫۳ کیلومتر مربع) و هزینه آن طبق گفته مقامات دولتی بالغ بر ۴٫۲ میلیار دلار برآورد شد.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید