بازدید وزیر صنعت،معدن و تجارت از نمایشگاه خودرو شهرآفتاب

نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت: ۳۰ نمایشگاه بزرگ به شهر آفتاب می روند

نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت: ۳۰ نمایشگاه بزرگ به شهر آفتاب می روند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، نمایشگاهی است که مورد تایید است و قرار بر این است که بیش از ۳۰ نمایشگاه که شامل نمایشگاه های بزرگتر با متقاضیان بیشتر است به این مجموعه منتقل شود.

نعمت زاده در بازدید از سومین روز نمایشگاه خودرو که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب در حال برگزاری است اظهار داشت: در خوشبختانه امسال نمایشگاه خودرو در محل شهرآفتاب و در جوار مرقد امام(ره) و در سالن های جدید با حضور فعال و گسترده تر تولید کنندگان داخلی و خارجی در حال برگزاری است و همانطور که مشاهده می کنید شمار بازدیدکنندگان به دلیل وسعت محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب چندین برابر سالهای گذشته است.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به فضای باز اقتصادی و کسب کار گفت: این فضا سبب شده تا خودرو سازهای داخلی با محصولات جدید و خودروهای وارداتی در این نمایشگاه حضور داشته باشند، البته سیاست ما بر این است که تولیداتی با صرفه اقتصادی را به سمت تولید داخل سوق دهیم و همچنین سهم ساخت داخلی را در برخی تولیداتی که هم اکنون در کشور است، بیشتر کنیم و هم واحد های جدید را به سمت تولید داخل دعوت کنیم. البته برخی خودروهای خاص و گران قیمت که صرفه اقتصادی ندارد سیاست ما مانند گذشته است.

وی با بیان ایکه ما تحولات بسیاری را در خودرو های سنگین می بینیم بیان کرد: تولیدات خودرهای تجاری و سنگین از دو لحاظ برای ما اهمیت دارد یکی برای جایگزینی خودروهای فرسوده که مصرف سوخت بالا دارند که اگر اینها جایگزین بشود تقریبا سوختش به نصف تقلیل پیدا می کند و هم از جهت توسعه صنعت ساخت و ساز و ایجاد امکان برای صادرات، چون ما در تولید خودروهای تجاری عملا صادراتی نداشتیم اما یکی از سیاستهای وزارت صنعت و معدن تجارت صادرات خودروهای تجاری است که با مشارکت شرکتهای خارجی محقق می شود.

نعمت زاده با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر کشورسوئد بیان کرد: ایشان از یکی از این خودرو سازهای تجاری داخلی بازدید کرد و قرار بر این شد تا سرمایه گذاریهای جدید انجام شود که این سرمایه گذاریها در زمینه توسعه ساخت خودروهای تجاری و هم ساخت موتور با مشخصات روز و جدید که امیدواریم به این هدف برسیم.

وزیر صنعت و معدن و تجارت با اشاره به تنوع خودروهای ساخت داخل اظهار داشت: در مورد خودروهای سواری روز به روز تنوع جدید داریم و از اول سال آینده خودروهای جدید مشترک با سرمایه گذاری خارجی و ایرانی وبا تکنولوژی روز وارد بازار خواهد شد.

نعمت زاده با بیان این که تقاضای ما از مردم این است که مردم به خودروهای داخلی اعتماد کنند، گفت: مردم از خودروهای داخلی استفاده کنند ما خودمون هم که ساله از این خودروها استفاده می کنیم از این مسئله راضی هستیم ،سعی ما برآن است که طبقه متوسط و پایین از تولیدات داخلی استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوالی در مورد این که تکلیف خدمات پس از فروش ماشینهایی که توسط شرکتهایی وارد شدند که اکنون لغو مجوز شدند چیست گفت: قانون کشور است که می گوید وارد کننده باید دارای امکانات و تعمیرگاه باشد برخی واردکنندگان بودند که نه تعمیرگاه و نه امکانات داشتند.

وزیر صنعت و معدن و تجارت افزود: این شرکتها در دوران تحریمها از فرصت استفاده و خودرو وارد کردند که متاسفانه کنترل هم نشدند اما پس از برجام به آنها فرصت کافی دادیم که امکانات تعمیرگاهی ایجاد کنند وخدمات پس از فروش ارائه بدهند و اینجا اعلام می کنیم آنهایی که نمایندگی بگیرند قطعا می تونند ادامه بدهند و کسی که بخواد امکانات ارائه ندهد مغایر قانون است، بارها به مردم اعلام کردیم از دلال چیزی نخرند.

وی در مورد تماس با شرکتهای خودرو ساز آمریکایی بیان کرد: با خودرو سازهای آمریکایی تماس نداریم و خوشبختانه خودرو ساز در دنیا از شرق تا کشورهای اروپایی به اندازه کافی وجود دارد و همکاری با شرکتهای کره ای و ژاپنی را هم افزایش می دهیم.

نعمت زاده بدر مورد تغییر تعرفه های خودروهای وارداتی گفت: تعرفه واردات تغییر نکرده و برنامه ای برای تغییرات تعرفه در سال آینده نداریم.

وی در مورد نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب گفت: نمایشگاهی است که مورد تایید است و قرار بر این است که بیش از ۳۰ نمایشگاه که شامل نمایشگاه های بزرگتر با متقاضیان بیشتر است به این مجموعه منتقل شود که الحمدالله امروز هم شاهد آن هستیم که نمایشگاه خودرو به خوبی در این مکان برگزار شده است و اشتقبال کننده بیشماری هم از آن بازدید کرده است

منبع:@tehranexpo

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید