افتتاح نمایشگاه خودرو تهران در شهرآفتاب

افتتاح نمایشگاه خودرو تهران در شهرآفتاب

افتتاح نمایشگاه خودرو تهران در شهرآفتاب:

مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه بین المللی خودرو با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه شهر آفتاب، اولین نمایشگاه خودرو با حضور مجتبی خسرو تاج، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و ۲۰۰ شرکت معتبر داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب صبح امروز افتتاح شد.
مجتبی خسرو تاج در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی خودرو که در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد،اظهار داشت: در ده ماهه نخست سال جاری ۵۵ هزار و ۳۱۰ دستگاه خودرو سواری از گمرکات کشور ترخیص شده است.
وی افزود:این در حالی است که میزان تولید داخلی انواع خودرو سواری در مدت یادشده یک میلیون و ۷۸ هزار و ۹۵۸ دستگاه بوده است.
خسرو تاج با بیان اینکه نسبت واردات به تولید داخلی خودرو در مدت زمان یاد شده ۵٫۵ درصد است،اظهار داشت:از آنجایی که واردات خودرو به کشور ارزبری بالایی دارد،از اینرو سعی شده در قالب یک استراتژی ،واردات خودرو خارجی کاملا مدیریت شود.
وی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه به صلاح صنعت خودرو داخلی و رقابت پذیری بازار آن نیست که جلوی واردات خودرو خارجی به طور کامل گرفته شود،تصریح کرد:برای ایجاد رقابت در بازار داخلی خودرو ،واگذاری سهم ۵ تا ۱۰ درصدی این بازار به واردات اتومبیل های خارجی می تواند راهکار مناسبی باشد.

قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر اینکه مدیریت هدفمند واردات خودرو آیا می تواند منجر به ارتقای کیفی تولیدات خودروهای داخلی شود و یا تنها موجب می شود که بازار داخلی دو دستی به خودرو سازان وطنی واگذار شود،اظهار داشت: نمی توان بازار داخلی خودرو را برروی واردات کاملا بازکرد چرا که این مسئله زمینه ساز از بین رفتن صنعت داخلی خودرو و بیکار شدن جمعیت انبوهی از افراد خواهد شد.
به گفته خسرو تاج هیچ کشوری به بهانه ارتقای کیفی تولید،بازار خودرو خود را در اختیار واردات قرار نمی دهد ما نیز می توانیم با مدیریت واردات ونیز در اختیار گذاشتن ۵ تا ۱۰ از بازار ،عملا صنعت خودرو وطنی را به چالش بکشیم.
این مقام مسئول در وزارت صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه پس از اجرایی شدن برجام ایران وارد یک فاز جدیدی شده است،گفت:پس از برجام ،ایران در بحث تولید خودرو، با کشورهای صاحب نام در این صنعت وارد مذاکرات گسترده ای شده که در این مذاکرات بر تولید و سرمایه گذاری مشترک با شرکت های خودرو ساز بسیار توجه شده است.
وی ادامه داد: در این مذاکرات اساس همکاریهای ایران با شرکت های خارجی خودرو ساز برپایه همین سرمایه گذاری و تولید مشترک و ورود به بازار جهانی خودرو می باشد.
به گفته قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت در این راستا قرارداد مشارکت ایران با شرکت های خودرو ساز فرانسوی کلید خورده و البته با خودرو سازان آلمانی نیز در حال مذاکره هستیم.

محمد سیدی مدیر عامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب اظهار داشت:خلا نمایشگاه بین المللی خودرو در گذشته احساس می شد که امروز با برگزاری این نمایشگاه تعامل مناسبی بین خودرو سازان داخلی و خارجی جهت ارتقا سطح کمی و کیفی صنعت خودرو ایجاد شده است.
دکتر سیدی در ادامه بیان کرد: حدود ۱۶ کشور و نزدیک به ۱۵۰ شرکت در نمایشگاه حضور بهم رسانیده اند یکی از استراتژی ها برای برگزاری نمایشگاه برقراری تعامل بهتر با کشور های صاحب نام به سبب بوجود آمدن شرایط مطلوب بعد از توافقات سیاسی است.
وی با اشاره به ارزیابی کیفی نمایشگاه بعد از اتمام آن ادامه داد: با نظر سنجی از غرفه داران و مردم کیفیت نمایشگاه ارزیابی خواهد شد.

ساعت بازدید نمایشگاه خودرو ایران از ساعت ۱۲ الی ۲۰ خواهد بود و این نمایشگاه تا روز جمعه ۳۰ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. لازم به توضیح است حضور در نمایشگاه خودرو ایران برای عموم مردم و علاقمندان خودرو آزاد است.

منبع : Exhibiran

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید