نمایشگاه توانمندی‌های صنعت حمل و نقل درون شهری

نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صنعت حمل و نقل درون شهری در شهر آفتاب گشایش یافت

نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صنعت حمل و نقل درون شهری با حضور معاون محترم وزیر کشور در شهر آفتاب گشایش یافت:

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهر آفتاب، نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صنعت حمل و نقل درون شهری با حضور هوشنگ خندان دل معاون محترم وزیر کشور و مسولان کشوری در مجموعه نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب گشایش یافت.
در این نمایشگاه ده‌ها شرکت و واحد تولیدی در عرصه حمل و نقل عمومی و شهری از امروز به مدت ۴ روز حضور دارند و به ارئه جدیدترین تولیدات و توانمندی‌های خود در حوزه های مختلف صنعت حمل و نقل شهری، با آخرین پیشرفت ها و فناوری های روز می‌پردازند.
در این نمایشگاه بین المللی که با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار شده انواع خودروها و وسایل حمل و نقل عمومی، وسایل نقلیه برقی و هیبریدی، به نمایش گذاشته شده است.
استفاده از فناوری های روز دنیا در حمل و نقل شهری، برنامه ریزی برای کمک به کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت، رقابت پذیری تولیدات ملی، تحقق اقتصاد مقاومتی، هم افزایی توان داخلی و عرضه توانمندی‌های رقابت پذیر کشور،انتقال دانش فنی و تکنولوژی روز و کارآمد به کشور در راستای رشد کیفی و کمی محصولات داخلی، توسعه صادرات غیرنفتی، ایجاد ظرفیت‌های جدید در بخش تولید رقابتی، آشنایی با الگوهای موفق جهانی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نوسازی می‌شود
معاون وزیر کشور گفت: با اقداماتی که صورت گرفته است، ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نوسازی می‌شود
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهر آفتاب، هوشنگ خندان در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صنعت حمل و نقل درون شهری که در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در حال برگزاری است، اظهار داشت: برای بهبود حمل و نقل عمومی کشور موضوعات مختلفی در دست اقدام است که یکی از آن ها تامین دو هزار دستگاه واگن قطار شهری برای شهرهای کشور با بودجه ای بالغ بر دو میلیارد دلار است.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری با اشاره به اقداماتی که برا ی نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور انجام شده است گفت: تاکنون ۴۰ هزار دستگاه تاکسی در کشور نوسازی شده است و برای نوسازی تاکسی ها وام ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
معاون وزیر کشور با بیان این که نوسازی اتوبوسرانی شهر های بزرگ در دستور کار قراردارد، عنوان کرد: دولت در زمینه بودجه حمل و نقل عمومی به شهرداری ها کمک می کند اما شهرداری ها باید قسمت اصلی بودجه خود را به سمت حمل و نقل عمومی اختصاص دهند.

گفتنی است نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صنعت حمل و نقل درون شهری از امروز تا ۱۷ دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی شهر آفتاب از ساعت ۱۰ تا ۱۷ آماده پذیرایی از عموم مردم و علاقه‌مندان و متخصصان این حوزه می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید