نمایشگاه جامع مدیریت بحران کشور

سرمایه گذاری در نمایشگاه یک سرمایه گذاری ملی است از رویدادهای جوان یا اجتماعی و علمی حمایت می کنیم

سرمایه گذاری در نمایشگاه یک سرمایه گذاری ملی است از رویدادهای جوان یا اجتماعی و علمی حمایت می کنیم:

به گزارش اکسبیز ، سید محمد سیدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی در فضایی به وسعت ۲۵ هزار متر مربع تحت عنوان دومین نمایشگاه جامع مدیریت بحران کشور از ۲۰ تا ۲۳ آذر ماه در شهر آفتاب مشارکت خواهند نمود.
وی خاطرنشان کرد: مترو نمایشگاه شهر آفتاب در زمان برگزاری نمایشگاه ها فعال بوده و از بهمن ماه سال جاری با افتتاح ایستگاه مترو فرودگاه امام خمینی (ره) به صورت دائم خدمات رسانی خواهد کرد.
سیدی گفت: در مدت برگزاری نمایشگاه جامع مدیریت بحران کشور پارکینگ های داخلی مجموعه شهر آفتاب نیز در اختیار بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه با بیان اینکه رینگ مجموعه شهر آفتاب کامل نبوده و معارض ملکی دارد تصریح کرد: واحد املاک حرم مطهر امام خمینی (ره) و شهرداری تهران در حال برطرف کردن معارض هستند.
مدیرعامل مجموعه نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب یادآور شد: با برنامه ریزی های صورت گرفته این مجموعه در آینده از نظر تأسیسات برقی، دسترسی و برقراری اینترنت بی سیم مشکلی نخواهد داشت.

دکتر سیدی در پاسخ به سوال نظر ایشان در مورد زمان صحیح برگزاری نمایشگاه گفت یکی از بحث هایی که در نمایشگاه شهر آفتاب ما دنبال می کنیم ،این است که بعضی روالهایی که در ذهن ها جا افتاده است را عوض نماییم .اگر بتوانیم مبانی آن را مبانی درستی تعریف نماییم در نهایت آن را جا به جا نموده و تغییر خواهیم داد .مثلا ما شاخص هایی متعددی در علم نمایشگاهی داریم مانند ماندگاری ، مدت حضور یا بحث های دیگر که معمولا مورد غفلت قرار می گیرد که باید اندازه گیری و پایش و تحلیل گردد .از جمله بعضی از موارد مانند زمان بازدید باید کم کم با رویکرد مستند و علمی به سمتی رود که فرهنگ سازی گردیده و فرهنگ کلی به سمت سوی درست حرکت کند در این مقوله نکته دیگر که باید مد نظر قرار گیرد این است که برای مطالعه فقط تهران مجموعه مرجع نیست بلکه باید یک میانگین از شاخص های کل کشور مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب در جواب این سوال که رویدادهایی مانند مدیریت بحران رویکرد و وجهه اجتماعی و فرهنگی و علمی بیشتری دارند تا بازگشت سود مالی و قطعا نگاه مجریانی که سعی در تدوین رویدادهای تازه دارند یا رویداد نابالغی دارند به این خواهد بود که سیاست کلی مدیران کلی نگر شهر آفتاب با توجه به توقعاتی که عموم از درآمد زا بودن نمایشگاههای درحال برگزاری در این مجموعه دارند در قبال چنین رویدادهایی چگونه خواهد بود گفت : در مورد مسائل مالی در تقسیم بندی موارد کاری از ابتدا کشش داشتن یک رویداد از این نظر مورد بررسی قرار می گیرد ، مثلا بعضی از اصناف این کشش و ضرورت را در ذات خود دارند و بعضی از رویدادها قاعدتا نیاز به همیاری و کمک بیرونی می باشند که از همان ابتدا لحاظ می گردد و این موضوع باعث می شود که ما به دو راه کار برسیم یکی استفاده از داشته ها و توان خود مجموعه برای همیاری در زمینه برگزاری رویداد که حتما در دستور کار خود این مهم را داریم که بتوانیم حداقلها را برای رویداد ها یی که در توان پایینتر دارند رعایت نماییم و برای بخش دیگر به دنبال دریافت کمک از مراجع عمومی و ملی هستیم یعنی ما به مجری کمک می کنیم ، نه به عنوان اسپانسر که مقوله های تجاری را هم در پی دارد بلکه به عنوان کمک مجموعه از این ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد . به عنوان مثال در برخی از رویدادهای سال جاری ما در کنار تعدادی از مجریان به عنوان کمک قرار گرفتیم و در مواردی تخفیف دادیم و یا حتی اتفاقاتی تعریف کردیم که در صورتی که مجری آن را محقق کند و کیفیت برگزاری را بالا ببرد از کمک های ویژه ما برخوردار گردد . در بعضی از موارد هم مراکزی برای کمک به رویدادها معرفی گردیده است . به عنوان مثال حضور شهر آفتاب در کمک به رویداد مدیریت بحران کاملا مشهود است .
وی اضافه نمود : البته در ادامه باید نمایشگاه هایی با دید تجاری وجود داشته باشد که جبران این کمک ها و هزینه را بکنند مضاف بر اینکه عموما در دنیا خالص صنعت نمایشگاهی زیان ده است زیرا نمایشگاه یک وظیفه و رسانه ملی است و سرمایه گذاری در نمایشگاه یک سرمایه گذاری ملی است که اثرات آن به راحتی هم قابل دریافت نیست مانند توزیع کتاب که در اصل دمیدن یک خون جدید در رگهای حامعه است که حیف است محاسبه نتیجه آن را در عدد فروش ناشرین قرار دهیم . بدین معنی که حمایت از رویدادهایی با ماهیت علمی ، اجتماعی یا رویدادهای جوان نا بالغ مد نظر ماست.
حمیدرضا فضلعلی مجری دومین دوره نمایشگاه مدیریت بحران کشور نیز در این نشست گفت: این نمایشگاه در پنج بخش نمایشگاهی، همایش علمی، بخش جشنواره هنری، بخش مانور و کارگاه های آموزشی برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات تخصصی از جمله شورای هماهنگی چهار استان همجوار تهران ( قزوین ، البرز، قم و اراک ) هماهنگی مشترک شهر و استان تهران و جلسه معاونان عمرانی استانداران سراسر کشور در دستور کار این دوره از نمایشگاه مدیریت بحران قرار دارد.
فضلعلی با بیان اینکه کشور ایران یک درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد افزود: این در حالیست که ۶ درصد از تلفات جهانی ناشی از حوادث طبیعی مربوط به ایران است و همین امر ضرورت برنامه ریزی و سرمایه گذاری در حوزه پیشگیری را نمایان می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید