اولین نمایشگاه اختصاصی ایران در غرب از سال ۱۹۷۹ تا کنون افتتاح شد

نمایشگاه اختصاصی ایران در ایتالیا
نمایشگاه اختصاصی ایران در ایتالیا

اولین نمایشگاه اختصاصی ایران در غرب از سال ۱۹۷۹ تا کنون افتتاح شد:

مدیرعامل نمایشگاه رم در گفت و گو با روزنامه ‘لاستمپا’ در خصوص نمایشگاه اختصاصی ایران که امروز با حضور ‘محمدرضا نعمت زاده’ وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی و شماری از مقامات ایتالیایی افتتاح شد و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، گفت: ایران کشوری بزرگ و در عین حال یک فرصت تجاری برای ما و آنهاست.
وی که از پیشتازان در انجام روابط تجاری با ایران به شمار می رود و معتقد به ارزش بالای نمایشگاه اختصاصی ایران در رم است، افزود: هدف اصلی این نمایشگاه، برقراری ارتباط بین شرکت های ایتالیایی با کشوری است که امکان توسعه همکاری با آن در چارچوب مقررات و قوانین وجود دارد. ایران دارای جمعیت هشتاد میلیون نفری است که ۴۰ درصد آن را جوانان تشکیل می دهند. این کشور امروز مانند امارات در سال ۲۰۰۰ است. ایران کشوری فرهیخته و دارای ذخایر عظیم نفت و گاز و تولید کننده بزرگ محصولات پتروشیمی و زراعی است. در عین حال، این کشور از ظرفیت های بالایی در بخش های گردشگری و خدمات برخوردار است.
پیچینتی در ادامه گفت: انتخاب ایتالیا برای برگزاری این نمایشگاه، به این دلیل است که ما با ایران رابطه ای دیرینه و عمیق داریم و انتخاب رم دقیقأ نشان دهنده همین پیوند است. کشور ما می تواند فرصت های خوبی برای شراکت های تجاری قدرتمند بین طرفین ایجاد کند.
وی در پاسخ به این سوال که ‘آیا ممکن است انتخاب ایتالیا برای برگزاری این نمایشگاه خوشایند دولت جدید آمریکا نباشد و پیامدهای منفی برای شرکت های ایتالیایی داشته باشد؟’ گفت: برخی نگرانی ها وجود دارد. اما توافق هسته ای با ایران و پایان تحریم ها از سوی آمریکا نیز امضا شده است. قرار نیست من در مورد موضوعات سیاست بین الملل صحبت بکنم. امیدوارم که آمریکایی ها عقب گرد نکنند. البته این تصور که با توافق هسته ای برقراری مجدد روابط عادی تجاری تسریع خواهد شد، محقق نشد.

نمایشگاه اختصاصی ایران در ایتالیا

نمایشگاه اختصاصی ایران در ایتالیا

نمایشگاه اختصاصی ایران در ایتالیا از امروز سه شنبه در محل نمایشگاه بین المللی رم تا روز شنبه ۲۶ نوامبر ادامه خواهد داشت. این اولین نمایشگاه اختصاصی ایران در غرب از سال ۱۹۷۹ تا کنون به شمار می رود. نمایشگاه اختصاصی ایران با حضور بیش از ۱۲۰ شرکت و ۱۲ بانک ایرانی در فضایی به مساحت ۷ هزار متر مربع برگزار می شود و قرار است در چارچوب آن مذاکرات دوجانبه ای با ۲۰۰ شرکت ایتالیایی علاقمند به کار با ایران انجام شود.
در این نمایشگاه همچنین ابتکارعمل های فرهنگی به موازات نمایشگاه اختصاصی ایران در رم برگزار خواهد شد و حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و همتای ایتالیایی وی در این نمایشگاه؛ نشانه دیگری از اهمیت آن به شمار می آید. ارزش بازار ایران برای صنایع اروپایی بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار است.
از جمله برنامه های این رویداد مهم که با همکاری شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و پشتیبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم و سفارت ایتالیا برگزار می شود، پنج روز ملاقات های تجاری بین صاحبان صنایع از هر دو کشور است که این یک فرصت منحصر به فرد برای کارآفرینان و صاحبان صنایع ایتالیایی به منظور ملاقات با واقعیت های نوظهور در ‘دنیایی جدید’ بشمار می رود.
گفتنی است ورود به این نمایشگاه کاملا رایگان است که خود فرصت بزرگی برای علاقمندان به ایران و آنهایی که در نمایشگاه اکسپو میلان از غرفه ایران بازدید کرده بودند و می خواهند این کشور را بهتر بشناسند محسوب می شود.

منبع : Iranfair

برچسب ها

درباره: اپراتور درج خبر و اطلاعات

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم .قطعا اگر قرار بود برای اکسبیز یک شعار در نظر بگیریم چیزی شبیه به "عمر انسان مهمترین سرمایه اوست" انتخاب می کردیم ، از تمام مجریانی که برای وقت مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه خود ارزش قائل هستند و با ارسال اطلاعات صحیح رویدادهای خود ، ما را در ارائه بهتر خدمات یاری می فرمایند کمال تشکر و امتنان را داریم! .(با تشکر و احترام ، حمید شهابیان).

0 دیدگاه در “اولین نمایشگاه اختصاصی ایران در غرب از سال ۱۹۷۹ تا کنون افتتاح شد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جشنواره وب و اپلیکیشن نمایشگاهی ایران

  • جشنواره وب و اپلیکیشن نمایشگاهی ایران

پیشنهاد اکسبیز

  • هدایای تبلیغاتی ویژه نمایشگاهی بارمانی

آموزش در اکسبیز

  • راهنمای درج نمایشگاه در اکسبیز