پانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی

افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی تهران

افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی تهران:

سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا امروز در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی (ایپاس ۲۰۱۶) در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) گفت: پانزدهمین نمایشگاه ایپاس  امروز با حضور ۳۰۲ شرکت به نمایندگی از ۲۸ کشور خارجی و مجموعه های داخلی افتتاح می شود.

وی بیان کرد: رشد و شکوفایی پلیس در جمهوری اسلامی ایران یک حرکت مثال زدنی و بسیار خوبی بوده است. اگر سال های گذشته را مدنظر قرار دهیم به این نتیجه می رسیم که پلیس ایران با استفاده از فناوری های روز، مخترعان و مبتکران و مطالعات پلیس های دنیا توانسته به یک وضعیت مناسبی دست یابد.

سردار اشتری تصریح کرد: امروز تعداد زیادی از کشورهای منطقه و فرامنطقه ای برای ارتباط با جمهوری اسلامی ایران درخواست همکاری و تبادل اطلاعات و برقراری آموزش ها را دارند ، انشاءالله توانمندی جمهوری اسلامی ایران با برقراری این گونه نمایشگاه ها ارتقا خواهد یافت.

فرمانده ناجا در ادامه اذعان کرد: امروز امنیت ایران یک امنیت مثال زدنی در دنیا است با توجه به مشکلاتی که در کشورهای منطقه وجود دارد دخالت مستکبران در برخی از کشورها و حضور گروه های تکفیری، سلفی و تروریستی باعث ناامنی در منطقه شده ولی به برکت خون شهدا، هدایت های مقام معظم رهبری و هوشیاری رفتارهای نیروی انتظامی و حضور مردم در صحنه کشور جمهوری اسلامی ایران دارای یک امنیت باثباتی است و انشاءالله با همکاری همه دستگاه های داخلی و همه کشورهای دوست و همسایه این روند ادامه داشته باشد.
وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند اگر امنیت نبود نه پیشرفتی صورت می گرفت و نه زندگی ای. یکی از نعمت های زندگی برای جوامع بشری نعمت امنیت است لذا باید تمام دولت های پلیس های کشورها و منطقه تمام توان خود را بر این قرار دهند که امنیت و نظم در کشورها ایجاد شود.

سردار اشتری گفت: نقش تجهیزات پلیسی، امکانات ایمنی و امنیتی بسیار در این زمینه تاثیرگذار خواهد بود و این نمایشگاه با سابقه چند ساله ای که دارد توانسته شرکت کنندگان زیادی را جذب کند و پیشرفت هایی در این زمینه داشته باشد.
وی ادامه داد: حتما تجهیزات مدرن و به روز می تواند کمک کننده برای پلیس باشد و ما به ویژه از مخترعان و مبتکران داخلی جهت همکاری هایی که در برگزاری این نمایشگاه داشتند تشکر می کنیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه تقویت احساس امنیت بین مردم یکی از اهداف ما در برگزاری نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۶ بود، گفت: ناجا این افتخار را دارد که در هر جایی که مردم حضور دارند پلیس هم در کنار آنها قرار دارد. استفاده از تجهیزات مدرن موجب گره گشایی بسیاری از مشکلات مردم می شود. امروز خدماتی که پلیس برای مردم ارایه می دهد بسیار بی شمار است و بیش از ۲۵ میلیون مراجعه در سال نیروی انتظامی برای اخذ خدمات دارد و این آمار بسیار قابل توجه و بزرگی است.

وی اظهار کرد: اگر ما بتوانیم از تجهیزات استفاده کنیم و سیستم ها را به روز و تقویت نماییم در افزایش ارایه خدمات به مردم بسیار تاثیرگذار است.
وی با اشاره به نقش نیروی انتظامی در تقویت اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از راه های تقویت اقتصاد مقاومتی این است که نیازهای خود را از طریق تولیدکننده های داخلی برآورده کنیم.

سردار اشتری در ادامه اظهار کرد: با توجه به نامگذاری امسال با شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری ناجا هم در این راستا اقدامات خود را انجام داده و سعی کرده با تولیدات داخلی نیازمندی های خود را تامین کند.
فرمانده ناجا تصریح کرد: در این ایامی که نمایشگاه برپا است از تبادلات اطلاعات استفاده خواهیم کرد و در طول این مدت نیروی انتظامی این آمادگی را دارد که تبادل اطلاعات با کشورهای دیگر داشته باشد.

وی با بیان اینکه گسترش فرهنگ استفاده از تجهیزات پلیسی و امنیتی در سطح جامعه با هدف کاهش خسارات و تلفات از دیگر اهداف ما در برگزاری نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۶ اظهار کرد: نصب دوربین ها در سطح جاده های کشور توانسته خدمات دهی را در جامعه افزایش دهد و همچنین تاثیر زیادی در کاهش تلفات و خسارت داشته است. برگزاری نمایشگاه با توجه به مبانی دینی و ایمانی که ما داریم می تواند یک الگو هم برای داخل و هم خارج باشد.

وی ادامه داد: هدف ما ارایه تفکرات اسلامی به سایر کشورها است و در بحث تکریم ارباب رجوع، حجاب اقدامات زیادی انجام دادیم.
وی در پایان گفت: مقدمات برگزاری این نمایشگاه چندین ماه زمان برده تا بتوانیم این خدمات را به مردم ارایه دهیم.

منبع : خبرگزاری شبستان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید