افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه تهران

افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه تهران

دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، کمیجانی معاون ‌بانک مرکزی، سلیمانی رئیس بیمه مرکزی ایران و شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار‌ پیش از ظهر امروز در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد .

دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بر ضرورت استفاده از بازار سرمایه برای رونق هرچه بیشتر حوزه کسب و کار تاکید کرد و گفت: شاخص بورس در سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته است بطوریکه تا ۸۰ درصد رشد هم گزارش شده است و امیدوراریم به مرور بتوانیم با استفاده از فناوری های نوین در این حوزه پیشرو باشیم . 

ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت به اهمیت و اشاره فین تک ها اشاره کرد و گفت: فین تک ها در سال ۹۷ رشد قابل توجهی داشته اند بطوریکه یک گردش مالی چند صد هزار میلیارد تومانی را مدیریت کرده اند. وی به موج ورود نرم افزارهای حوزه بورس بانک و بیمه اشاره کرد و گفت: جوانان ایرانی در این حوزه با قوت ورود کرده اند و ما باید به جای مقاومت در این حوزه با آنها همراه شویم چرا که در آینده نزدیک دیگر بانکها را به شکل کنونی نداریم ولی بانکداری از بین نمی رود . 

معاون رئیس جمهور از فعالیت بیش از ۶ هزار استارتاپ و ۴ هزار و سیصد شرکت دانش بنیان در سطح کشور خبر داد و افزود عمده استارتاپ ها در سه چهار سال گذشته ایجاد شده و باید برای توسعه این حوزه سرمایه خطر پذیر شکل بگیرد.

شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در افتتاحیه این نمایشگاه نیز ارتقاء سواد مالی و فرهنگ سازی بازار سرمایه را از مهمترین اهداف دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه عنوان کرد و گفت: آخرین دستاوردها و اطلاعات در حوزه تکنولوژی های مالی، فین تک ها، استارتاپ ها و تمام اتفاقات کسب و کارهای مالی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود .

وی با اشاره به رشد ۱۷٫۵ درصدی سهام بورس تهران طی ۵ سال گذشته اظهار داشت که ‌بورس در سطح کشور نیز رشد ۱۹٫۵ درصدی داشته است .

در سال ۹۷ گردش مالی بازار سرمایه به ۱۲۷ هزار میلیاردتومان رسیده است که نشان می دهد بازار سرمایه به جایگاه قابل درکی رسیده است . 

براساس این گزارش دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه از امروز تا ۵ فروردین ماه ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران برپاست .

 

منبع : iranfair

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید