نمایشگاه سنگ ساختمانی محلات

نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در «نیم ور» محلات گشایش یافت

نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در «نیم ور» محلات گشایش یافت:

گشایش رسمی این نمایشگاه بین المللی با حضور و سخنرانی وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر امروز انجام می شود.
این نمایشگاه در ۱۰ کیلومتری جاده محلات به شهر نیم ور بعد از شهرک صنعتی شهید بابایی برپا و تولیدات متنوع صنعت سنگ ایران در هشت سالن تخصصی آن در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده است.

در ۳۵۰ غرفه این نمایشگاه آخرین دستاوردهای حوزه سنگ های معدنی و تزئینی در زمینه های فرآوری سنگ های ساختمانی، معادن سنگ، ماشین آلات استخراج معدنی و فرآوری سنگ ساختمانی، قطعات و لوازم سنگ بری، معدن و ماشین آلات تخصصی و سایر صنایع وابسته به صنعت سنگ به نمایش گذاشته شده است.
 
۹ هزار تن سنگ خام معادن کشور به منظور معرفی ظرفیت معدنی ایران در نمایشگاه سنگ ایران در محلات در قالب سالن نمایش سنگ خام (کوپ) در معرض دید عموم قرار گرفته است. مدیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: در نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی حضور دارند. نمایندگانی از فعالان حوزه سنگ کشورهای ترکمنستان، افغانستان، ایتالیا، روسیه ،عمان، ارمنستان، ترکیه، هند و چین در نمایشگاه شرکت دارند.
 
وی گفت: حضور شرکت های داخلی و خارجی نسبت به سال گذشته در این نمایشگاه ۲۰ درصد افزایش دارد. ۲۵ هزار پیمانکار ساختمانی و همچنین شهرداران کل کشور برای حضور در این نمایشگاه دعوت شدند که پیش بینی می شود با توجه به تخفیف ارائه شده در قیمت سنگ، استقبال چشمگیری از نمایشگاه شود.
 
وی ادامه داد: یکی از مهمترین مزیت های نمایشگاه امسال صنعت سنگ نسبت به پارسال، تخفیف خرید است و بر اساس مصوبه هیات مدیره نمایشگاهی، تمامی شرکت ها برای سنگ بریده و کوپ در نمایشگاه مذکور تخفیف ۲۰ درصدی اعمال می کنند.
حلاجیان اظهارکرد: این تخفیف ها در نمایشگاه بین المللی سنگ در دوران رکود که صنعت سنگ ایران در بحرانی ترین شرایط اقتصادی خود به سر می برد می تواند محرک مناسب اقتصادی برای این حوزه باشد و بسترهای لازم را برای رشد و توسعه و شکوفایی این صنعت را فراهم کند.
 
وی ادامه داد: برگزاری گردهمایی بزرگ تشکل های صنعت سنگ کشور از برنامه های جنبی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات است که روز پنجشنبه (فردا) برگزار می شود.
حلاجیان بیان کرد: برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با کنسرسیوم های صادراتی و پانل تخصصی کنسرسیوم های تشکیل شده سنگ در قالب تبادل تجربیات و انتقال الگو های موفق از برنامه های جانبی نمایشگاه است.
 
حلاجیان گفت: نهمین نمایشگاه سنگ ایران با رویکرد صادراتی و تاکید بر ایجاد کنسرسیوم های صادراتی سنگ برای حضور در بازارهای جهانی برپا شده است و به همین منظور برای نخستین بار پاویون ( غرفه )کنسرسیوم صادراتی سنگ کشور با حضور ده استان برتر کشور در زمینه صنعت سنگ در نمایشگاه ایجاد شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین نخستین بار در کشور سمپوزیوم مجسمه سازی بین المللی همزمان با نمایشگاه سنگ ایران امسال در محلات شکل گرفته که در این سمپوزیوم ،چهار مجسمه ساز ایرانی و چهار مجسمه ساز از کشورهای اروپایی حضور دارند و اقدام به طراحی و اجرای مجسمه هایی در ابعاد یک در یک متر می کنند.در راستای این برنامه در زمان برگزاری نمایشگاه سنگ ایران، شرکت کنندگان می توانند از نزدیک با مراحل کاری هنرمندان مجسمه ساز آشنا شوند.
 
بازدید و سخنرانی رئیس انجمن سنگ ایران و رئیس خانه معدن ایران در روز چهارشنبه از دیگر برنامه های نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات است.
این نمایشگاه بین المللی از امروز تا ۲۷ شهریور ماه در محل نمایشگاه دائمی سنگ ایران در شهر نیم ور محلات برپاست.
شهرستان محلات قطب تولید سنگ نما کشور در فاصله ۱۰۵ کیلومتری اراک واقع شده است و ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع : ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید