نمایشگاه CTW Iran 2016

ایران و چین : نمایشگاه CTW Iran 2016

چین برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری با ایران، برنامه‌ای پنج ساله در دستور کار دارد.
به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، دیوید وانگ مدیر مجموعه نمایشگاهی CTW در نشست خبری که به مناسبت نمایشگاه هفته تجاری چین در ایران برگزارشد، با اعلام این خبر، افزود: نمایشگاه هفته تجاری چین (CTW Iran 2016) روزهای ۲۹ تا ۳۱ شهریور ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، با همکاری شرکت نوژن‌راد و مجموعه نمایشگاهی CTW و پشتیبانی شهرداری تهران، اتاق بازرگانی بین‌اللملی چین و شورای توسعه روابط تجاری چین (ccpit) برگزار می‌شود.
وی گفت: در مرحله نخست باید دیدگاه مردم ایران را نسبت به محصولات چینی تغییر دهیم چرا که تولیدکنندگان ما می‌توانند بهترین کیفیت را با تکنولوژی مدرن و با قیمت معقول و رقابتی تولید و عرضه کنند.
دیوید وانگ افزود: در طول برگزاری نمایشگاه CTW در ایران، فعالان اقتصادی این کشور می‌توانند همتایان چینی خود را شناسایی کنند و با بهترین‌ گزینه‌های تولیدکننده و تامین‌کننده قطعات در این کشور آشنا شوند.
وی بیان کرد: جلسه‌های رو در رو که در حاشیه نمایشگاه برگزار می‌شود این فرصت را در اختیار فعالان اقتصادی دو کشور قرار می‌دهند که مذاکرات لازم را در زمینه واردات محصولات نهایی، انتقال تکنولوژی یا جذب سرمایه‌گذاری انجام دهند.
مدیر مجموعه نمایشگاهی CTW افزود: تولیدکنندگان و بازرگانان چینی برای افزایش حضور خود در ایران باید فرایند تحقیق بازار، اعتمادسازی و شروع فعالیت را پشت سر بگذارند که برگزاری چنین رویدادهایی فرصت خوبی را در این زمینه در اختیار آنها قرار می‌دهد.
وانگ با اشاره به هزینه پایین تولید در چین گفت: شاید سرمایه‌گذاری در زمینه تولید مشترک در ایران چندان به صرفه نباشد اما امکان انتقال تکنولوژی و دانش فنی تولید به این کشور وجود دارد.
مدیر مجموعه نمایشگاهی CTW بیان کرد: شرکت‌های چینی حاضر در نمایشگاه به خوبی گزینش شده‌اند بر همین اساس از کیفیت و خدمات پس از فروش قابل قبولی برخوردارند و CTW تلاش می‌کند در سال آینده حدود هزار شرکت از این دست را به ایران بیاورد.
فرصتی برای معرفی توانمندی‌های تولیدکنندگان چینی
در این نشست کیان معتمدی‌کیا مدیرعامل شرکت نوژن‌راد در این نشست با اشاره به طرح دولت چین برای احیای جاده ابریشم گفت: دولت این کشور برای اجرایی کردن طرح خود برنامه‌هایی را برای معرفی محصولات خود در بازارهای هدف اجرا کرده است که برگزاری نمایشگاه CTW از جمله آنهاست.
وی افزود: این رویداد تا کنون در کشورهای مختلفی برگزار شده و برای نخستین بار قراراست ایران میزبان آن باشد و در نمایشگاه CTW محصولات با کیفیت و های‌تک چینی در معرض نمایش قرار می‌گیرد.
معتمدی‌کیا با اشاره به حضور ۲۴۰ شرکت چینی در این رویداد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال‌های آینده CTW با کیفیت و کمیت بیشتری برگزار می‌شود.
وی ادامه‌داد: با توجه به حجم مراودات ۵۲ میلیارد دلاری ایران و چین، دو کشور از جمله بهترین شریکان تجاری یکدیگر هستند با وجود این رساندن سطح مبادلات به حدود ششصد میلیارد دلار را هدف‌گذاری کرده‌اند.
ضرورت تغییر نگاه مردم به کیفیت محصولات چینی
در ادامه این نشست مدیر همایش‌های بین‌المللی مجموعه نمایشگاهی CTW با اشاره به استقبال جامعه بین‌الملل از طرح دولت چین برای احیای جاده ابریشم گفت: ما برای عملی کردن طرح خود به تغییر نگاه مردم کشورهای دیگر به کیفیت محصولات تولیدی کشورمان نیاز داریم.
میشل میریک، ادامه داد: برهمین اساس مشابه این رویداد تا کنون در کشورهای دیگر از جمله خاورمیانه و آفریقا نیز برگزار شده است.
وی چین و ایران را دو شریک تجاری قدیمی دانست و افزود: حدود ۴۰ درصد از واردات ایران را کالاهای چینی تشکیل می‌دهند اما کیفیت این محصولات به میزان سرمایه‌ای که تجار ایرانی صرف خرید آنها می‌کنند بستگی دارد.
مدیر همایش‌های بین‌المللی مجموعه نمایشگاهی CTW با اشاره به موقعیت استراتژیک ایران به عنوان شاهراه شرق و غرب و منابع غنی نفت و گاز این کشور گفت: اراده سیاسی مسئولان دو کشور بر افزایش سطح مبادلات تجاری قرار دارد.
میریک ادامه داد: بر همین اساس طی هفته تجاری چین در ایران نمایشگاه CTW، نشست‌های رو در رو بازرگانان، اجلاس یک روزه تجاری و کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار می‌شود.
به گفته میریک در اجلاس یک روزه تجارت با چین بهترین راهکار‌های مذاکره با شرکت‌های چینی و یافتن شریک تجاری مناسب در این کشور مطرح می‌شود.
مدیر همایش‌های بین‌المللی مجموعه نمایشگاهی CTW بیان کرد: شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه از صنایع متفاوتی به ایران می‌آیند این برنامه فرصتی مناسب برای کارآفرینان و صاحبان سرمایه ایرانی برای برقراری ارتباط با تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان قطعات در چین دانست.

منبع : جهان اقتصاد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید