سيدمحمد سيدي

مجوز فعالیت نمایشگاهی شهرآفتاب صادر شد:

مجوز برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و عمومی در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب از سوی سازمان توسعه و تجارت صادر شد.
این خبر را سیدمحمد سیدی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های شهرآفتاب در بازدید از مؤسسه همشهری اعلام کرد. به گفته وی، اخذ این مجوز گامی بزرگ برای استفاده از توان و ظرفیت بالای نمایشگاهی مجموعه شهرآفتاب و حرکت رو به رشد اقتصادی در کشور است. سیدی با تأکید بر اینکه نمایشگاه‌ها در علم اقتصاد نقش منحصربه‌فرد و جایگاهی ویژه دارند، یادآور شد: متأسفانه این نقش اثرگذار و اثربخش که بسیاری از اقتصادهای فعال دنیا آن را تأیید می‌کنند،
در کشور ما هنوز موقعیت خوبی ندارد. مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب اردیبهشت امسال میزبان بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بود و تجربه موفق برگزاری این جشنواره عظیم و مردمی در عمل نشان داد که شهرآفتاب ظرفیتی بین‌المللی برای برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و عمومی دارد.‌

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های شهرآفتاب در ادامه، مجموعه شهرآفتاب را سخت‌افزاری دانست که با همت شهرداری تهران به انجام رسیده و حالا باید با بهره‌برداری، مجهز به نرم‌افزاری قوی شود و این نرم‌افزار بتواند تأثیرات مثبت خود را در اقتصاد کشور به ظهور برساند. سیدی در ادامه تأکید کرد: مجوز از سوی سازمان توسعه تجارت به‌دلیل رعایت استانداردهای بین‌المللی در حوزه نمایشگاهی برای شهر آفتاب صادر شده است. هم‌اکنون نیز به‌دنبال اخذ مجوزهای بین‌المللی هستیم که در آینده نزدیک این مجوزهای خارجی‌ دریافت می‌شوند.
به گفته وی، فعالیت شهرآفتاب موجب می‌شود تا جنوب تهران شاهد تغییرات عمده اقتصادی باشد؛ چه آنکه طبق مطالعات صورت گرفته ۱۹درصد درآمدهای ناشی از برگزاری نمایشگاه‌ها مربوط به‌خود مجموعه است و ۸۱درصد بقیه درآمدها به‌دلیل ارائه خدمات و امکاناتی چون حمل‌ونقل، اقامت و هتلینگ، خرده‌فروشی و قراردادهای منعقد شده به نفع اهالی مناطق همجوار نمایشگاه‌ها و حتی شهرهای دیگر می‌شود. سیدی همچنین با اشاره به نقش مدیریت واحد در اداره مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب اظهار داشت:

مکمل‌ها نقش مهمی در کیفیت مجموعه‌های نمایشگاهی دارند و چندین موضوع هستند؛ اول اینکه نمایشگاه باید در حدی باشد که بتواند مکمل‌ها را پوشش دهد؛ یعنی نمایشگاهی باشد که بتواند هتل مجموعه خود را در روزهای قابل‌قبولی از سال به سطح اشغال برساند و پذیرای مهمانان باشد که در شهرآفتاب نیز این شرایط حاصل خواهد شد.
همچنین اگر مدیریت واحد در مجموعه شهرآفتاب رخ داده و وظیفه توسعه و بهره‌برداری یکی باشند می‌توان کارهای بزرگ‌تری را انجام داد. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های شهرآفتاب حمایت‌های مسئولان و مردم را لازمه پیشرفت و پیاده‌سازی استراتژی‌های نمایشگاهی دانست و تأکید کرد: یکی از انگیزه‌های شهرداری تهران همگن‌سازی اقتصاد شهر تهران است و این امر نیز با فعالیت شهرآفتاب روی خواهد داد.

منبع : همشهری آنلاین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید