مجموعه نمايشگاهي شهرآفتاب

آمادگی کامل برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات در شهر آفتاب:

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از آمادگی کامل مدیریت شهری پایتخت برای برگزاری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب خبرداد.
ناصرامانی با اعلام این خبر گفت: شهرداری تهران پس از افتتاح مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب قاطعانه اعلام کرده است که آمادگی کامل برای برگزاری تمامی نمایشگاه‌ها را در این مجموعه نمایشگاهی دارد. وی با اشاره به برگزاری موفق نمایشگاه بین‌المللی کتاب در شهر آفتاب افزود: با وجود پیش‌داوری‌هایی که با هدف عدم‌امکان برگزاری نمایشگاه کتاب در خارج از شهر بیان می‌شد اما خوشبختانه شاهد بودیم که هم ناشران و هم بازدیدکنندگان از شرایط موجود رضایت کامل داشتند.
اینطور که امانی عنوان کرد در تمامی بخش‌های نمایشگاه کتاب (تعداد بازدیدکنندگان، فروش کتاب و…) نسبت به نمایشگاه‌های قبلی شاهد رشد چشمگیری بودیم. وی با بیان اینکه هم‌اکنون خیلی از نواقص مجموعه نمایشگاهی به نسبت گذشته رفع شده است، تصریح کرد: برگزارکنندگان نمایشگاه مطبوعات، دوستان ما در وزارت ارشاد هستند که مدیریت شهری یک تجربه همکاری خوب (برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب) با آنان داشته است. وی اضافه کرد: باید اعلام کنم که آمادگی کامل داریم تا بالاترین سطح تعامل را در برگزاری نمایشگاه مطبوعات برقرار کنیم.
معاون شهردار تهران با تأکید براینکه اهالی فرهنگ و رسانه به مشکلاتی که بر اثر برگزاری نمایشگاه‌ها در داخل شهر تهران به‌وجود می‌آیند کاملا واقف هستند، گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها در داخل شهر با توجه به معضلاتی که پدید می‌آورند به هیچ عنوان توجیه‌پذیر نیست. امانی در پایان با بیان اینکه متأسفانه مقاومت‌هایی برای بیرون بردن نمایشگاه از داخل پایتخت وجود دارد، افزود: اخیرا هم شنیده‌ایم که قرار است نمایشگاهی دیگر بازهم در داخل تهران برگزار شود.
گفتنی است طی روزهای اخیر انتقادهای فراوانی نسبت به برگزاری نمایشگاه‌ها در مجموعه فعلی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران واقع در بزرگراه چمران از سوی شهروندان و اعضای شورای شهر تهران مطرح می‌شود. هم‌اکنون نیز نمایشگاهی پرازدحام در حال برگزاری است که ترافیک ناشی از آن، باعث اختلال در حرکت خودروها در مسیرهای بزرگراه‌های صدر، چمران، مدرس، کردستان و خیابان‌‌های ولیعصر و سئول شده است.
از سوی دیگر اعلام شده در آبان‌ماه نیز نمایشگاه پرازدحام خودرو در همین مجموعه برگزار می‌شود. این در حالی است که مجموعه شهر آفتاب با ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات لازم ازجمله امکانات حمل‌ونقل عمومی و پارکینگ می‌تواند محیطی مناسب برای برگزاری نمایشگاه‌هایی که بازدیدکنندگان فراوانی دارد، باشد.

منبع : hamshahrionline

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید