expo 2020

نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی

نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی:

دبی در نوامبر ۲۰۱۳ برای برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ منتخب شد.

نمایشگاهی ۶ ماهه که برای اولین بار است که در خاورمیانه برگزار میشود و انتظار می رود حدود ۲۵ میلیون بازدیدکننده را از سرتاسر کره زمین جذب کند.

دبی برای نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ با مضمون اتصال ذهنها سازنده آینده از میان ۳ کشور ترکیه، روسیه و برزیل توسط انجمن نمایشگاه و همایش های بین المللی در پاریس به تاریخ ۲۷ نوامبر برگزیده شد.

در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۳ وقتی دبی منتخب اکسپو ۲۰۲۰ گردید، در برج خلیفه مرتفع ترین برج دنیا آتش بازی بپا شد. حاکم دبی نوید داد که دبی دنیا را در ۲۰۲۰ به حیرت در می آورد. انتظار می رود که این نمایشگاه جهانی منجر به بوجود آمدن ۲۷۷,۰۰۰ شغل جدید در امارات متحده عربی شده و نزدیک ۴۰ بیلیون دلار به اقتصاد دبی تزریق خواهد شد.

برای دو و نیم قرن است که سواحل خلیجی گذرگاهی برای جهان بوده، از جاده سلطنتی پارسیان تا جاده ابریشم، از بازرگانی قرن ۱۹ تا اوج مدرن امارات متحده عربی امروزی، مردم همیشه در این نقطه به هم رسیدند. در عین حال که برای تجارت به اینجا می آیند برای ایده گرفتن از هم و استفاده از تجارت همدیگر می آیند.

جالب اینکه ۳۰ سال پیش خیابان شیخ زاید که بزرگراه اصلی دبی محسوب می شود صحرایی بیش نبوده است و اینک دبی تبدیل به یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا شده که شامل بزرگراه هایی عظیم و سیستم مترو منحصر به فرد است. در طی چهار دهه زیربنای این شهر به حدی پیشرفت کرده که امارات متحده عربی امروز با مردمانی با بیش از ۲۰۰ ملیت از سراسر دنیا در اینجا ملاقات می کنند و تبدیل به پرترافیک ترین نقطه دنیا گردیده است.

 

expo 2020

expo 2020

expo 2020

expo 2020

expo 2020

expo 2020

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید