بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل(هافکس)

بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان در تهران برگزار می شود

بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان در تهران برگزار می شود:

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران جمعه شب گفت: در این نمایشگاه بیش از ۳۶۰ تولیدکننده مبلمان از ایران و شش تولیدکننده خارجی با بهره گیری از تمامی ظرفیت نمایشگاه بین المللی تهران با مساحت مفید بیش از ۴۲ هزارمتر مربع غرفه به عرضه محصولات خود خواهند پرداخت. این نمایشگاه ظرفیت ۶۰ هزار متر مربع غرفه را دارد اما محدودیت فضای نمایشگاهی پاسخگوی این نیاز نیست.
این نمایشگاه با همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران، شورای ملی مبلمان و اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران برگزار می شود و طی چهار روز برگزاری آن، انواع مبلمان و دکوراسیون منزل اعم از مبلمان کلاسیک، مبلمان مدرن، مبلمان و کالای خواب و مبلمان کودک و نوجوان عرضه می شود.

**جلب حمایت دولت برای اجرای برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران در این ارتباط ضمن تشریح تلاش های اتحادیه متبوع خود طی سه سال گذشته، برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران را به عنوان برنامه ای متکی بر مطالعات متعدد میدانی با حضور کارشناسان این اتحادیه در بازارهای هدف صادراتی معرفی کرد.
احمدیان تاسیس ۱۱ فروشگاه دائمی عرضه محصولات صنعت مبلمان ایران در ۱۱ کشور هدف صادراتی طی پنج سال، حضور تولیدکنندگان مبلمان در نمایشگاه های تخصصی مبلمان در بازارهای هدف و میزبانی از تجار مبلمان کشورهای هدف در نمایشگاه های مبلمان کشور را سه رکن اساسی این برنامه عنوان کرد.
وی ضمن یادآوری نقش کلیدی سایر دولت ها در حمایت از صنایع کوچک و متوسط برای حضور در بازارهای بین المللی، نقش دولت در حمایت از برنامه این اتحادیه برای توسعه صادرات مبلمان ایران را بسیار حیاتی عنوان کرد. احمدیان ضمن خاطر نشان نمودن پتانسیل های بالای صنعت چوب و مبلمان کشور برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده، مزیت نسبی صنعت مبلمان ایران برای حضور در بازارهای خارجی را با توجه به کیفیت و قیمت رقابتی محصولات این صنعت، واقعیتی مسلم بیان و تاکید کرد که درصورت حمایت عملی وزارت صنعت، معدن و تجارت از این برنامه ضمن کنار رفتن ابرهای تیره رکود از پیش روی این صنعت، شاهد پدیدار شدن افقهای روشنی برای آن خواهیم بود.
وی افزود؛ بدیهی است که درصورت تداوم کم توجهی دولت به جایگاه و پتانسیل صادراتی صنعت چوب و مبلمان کشور- که سهم قابل ملاحظه ای از اشتغال بخش تولید را در کشور به خود اختصاص داده – نه تنها فرصت صادرات و توسعه این صنعت را از دست می دهیم بلکه شاهد از دست رفتن سرمایه گذاری های کلان صورت گرفته در این صنعت و شکل گیری دومینوی ورشکستگی و تعطیلی هزاران واحد تولیدی فعال در این صنعت، طی سالهای آتی خواهیم بود.
** توسعه صادرات مبلمان ایران تا ۲۰۰ میلیون دلار در سال
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران رکن اصلی حمایت دولت از طرح پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران را واگذاری امتیازات و ظرفیت های متعلق به صنعت مبلمان به اتحادیه متولی این صنعت دانست و تصریح کرد: امروز صنعت مبلمان ایران بیش از هر زمان آماده ورود به عرصه صادرات است اما برای تحقق این موضوع باید بتواند از عهده هزینه های سنگین اجرای پروژه های بازاریابی صادراتی در کشورهای هدف برآید.
احمدیان در تشریح سایر اقدامات اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران در زمینه فراهم کردن ظرفیت های صادراتی برای صنعت مبلمان کشور اضافه کرد که ما طی دو سال اخیر چند دور مذاکره با فدراسیون اتحادیه های صنعت چوب و مبلمان ایتالیا را پشت سر گذارده و برای حضور پنج هیات از تولیدکنندگان مبلمان ایتالیا در ایران و انجام مذاکرات آنها با همکاران ایرانی شان تلاش کرده ایم.
وی در ادامه اظهار کرد: این تلاش ها در نهایت منجر به عقد تفاهمنامه همکاری میان اتحادیه ما و فدراسیون اتحادیه های صنعت چوب ومبلمان ایتالیا شد و دو روز پیش با حضور طرف ایرانی و رئیس و مسئولان این فدراسیون در جلسه ای با حضور مسئولان وزارت صنعت، بر اجرایی کردن مفاد این تفاهمنامه حول محور سرمایه گذاری و تولید مشترک محصول توسط تولیدکنندگان مبلمان ایران و ایتالیا تاکید شد.
احمدیان همکاری راهبردی با صنعت مبلمان ایتالیا را یکی از راهبردهای اصلی اتحادیه دانست و برای ارتقای توان فنی و بازاریابی صنعت مبلمان ایران برای گرفتن سهم مناسب از بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه عنوان کرد و خاطر نشان کرد که ما به موازات این اقدامات، در حال مذاکره با دو شرکت نمایشگاهی مهم در آلمان هستیم تا زمینه برگزاری دو نمایشگاه بین المللی با موضوع تکنولوژی تولید مبلمان در کشور را فراهم کنیم.
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل از ۱۳تا ۱۶ مردادماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

منبع : ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید