چهارمين نمايشگاه بين المللي حمل و نقل ريلي، صنايع و خدمات وابسته

گشایش نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی در تهران

گشایش نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی در تهران:

در این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی خاورمیانه به شمارمی رود صدها شرکت بزرگ داخلی و خارجی؛ نوین ترین فناوری ها، تجهیزات، صنایع و خدمات حوزه صنعت حمل و نقل را در معرض دید قرار داده اند.
فراخوان ساخت و تولید تجهیزات موردنیاز شرکت های راه آهن، مترو و شرکت های حمل و نقلی، اطلاع رسانی و رونمایی از آخرین دستاوردها و فناوری ها در حوزه صنعت حمل ونقل ریلی وصنایع وابسته وهمچنین نمایش قابلیت و ظرفیت شرکت های فعال در حوزه صنعت ریلی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
در نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وخدمات وابسته انواع خدمات مختلف ریلی بخش مسافری درون شهری، برون شهری و بخش باری، انواع واگن ها، واگن های نیرو محرکه، واگن مولد، واگن مانوری، لوکوموتیو برقی و دیزلی، قطعات مصرفی واگن های اتوبوسی، واگن های باری، شرکت های حمل و نقل ریلی، شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش، خدمات تعمیر و نگهداری و خدمات بیمه ای به نمایش گذاشته شده است.
اطلاع رسانی از آخرین دستاوردها و فناوری های صنعت حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته، ارتقاء تولیدات داخلی، توسعه صادرات، ارائه توانمندی های شرکت های ایرانی، افزایش تولید، بومی سازی صنایع ریلی و آشنایی تولیدکنندگان صنایع ریلی کشور با جدیدترین پیشرفت های روز این صنعت در جهان برخی از اهداف برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی ایران است.
در این نمایشگاه علاوه بر شرکت های داخلی، ده ها شرکت خارجی از دیگر کشورها از جمله کشورهای ایتالیا، آلمان، ترکیه، چین، روسیه، فنلاند، انگلستان، قزاقستان، چک و … تولیدات و خدمات خود را ارائه کرده اند.
این نمایشگاه با حمایت وزارت راه و شهر سازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و حضور راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ مترو تهران و کلانشهرها، شرکتهای عضو انجمن صنایع ریلی ایران ؛ دانشکده فنی ومهندسی راه آهن و تولیدکنندگان و صنعتگران برگزار شده است.
چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته که بزرگترین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی منطقه خاورمیانه محسوب می شود، تا ۲۹ اردیبهشت با حضور صدها شرکت بزرگ داخلی و خارجی و همچنین وزارتخانه ها و نهادهای مختلف در تهران ادامه دارد.
چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته در نمایشگاه بین المللی تهران و با همکاری شرکت نمایشگاهی میلاد نور و در فضای۳۰ هزار متر مربع برگزار شده است.
کند.
این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع و در سالن های ۸-۹-۱۰-۱۱-۱۲-۱۳-۱۴-۱۵ – سری ۲۵ و همچنین فضای باز نمایشگاهی برگزار شده است و در آن بیش از حضور بیش از ۱۸۰ شرکت داخلی و ۱۲۰ شرکت خارجی حضور دارند.
در کنار شرکت های بزرگ داخلی ، در این نمایشگاه،غول های صنعت ریلی جهان از جمله زیمنس آلمان،آلستوم فرانسه،استادلرسوئیس، بمباردیر و بوخومر آلمان نیز حضور دارند و تولیدات خود را ارائه و با همتایان خود به انتقال دانش و تکنولوژی می پردازند.
همچنین همزمان با برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی؛همایش بین المللی(ریل-نفت-بندر) و کنفرانس قطار های پرسرعت ژاپن نیز برگزار می شود.

چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته

چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته

در این همایش بیش از ۷۰۰ نفر از مدیران برجسته ریلی، نفتی و بندری ایران و دیگر نقاط جهان حضور دارند. همچنین حضور انجمن ریلی اسپانیا، انجمن ریلی ژاپن، انجمن ریلی ایتالیا، راه آهن قزاقستان ،چین، چک و ایتالیا نیز در این نمایشگاه؛ به چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی اعتبارخاصی بخشیده و موجب معرفی کشورمان بعنوان قطب ریلی منطقه خاورمیانه شده است.
محتشم امیری دبیر برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی گفت: آلمان، انگلستان، سوئیس، فرانسه ، ایتالیا، ترکیه، چین،فلاند ، بنگلادش،بلژیک، جمهوری چک ، روسیه، اکراین، استرالیا، لهستان،بلغارستان،سوئد کشورهائی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند و در کنار شرکت های داخلی، نوین ترین تولیدات، تجهیزات و خدمات حوزه حمل و نقل ریلی را ارئه می کنند. وی اضافه کرد: تعداد شرکت های خارجی مشارکت کننده در چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته نسبت به سال گذشته ۴۰۰ درصد افزایش یافته است ، شرکت های داخلی هم امسال با رشدی ۶۰ درصدی در نمایشگاه حضور یافته اند.
محتشم امیری خاطرنشان کرد: حضور و بازدید چند هیئت تجاری و صنعتی و تخصصی خارجی و همچنین برگزاری ده کارگاه و نشست تخصصی و آموزشی نیز برخی از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.
دبیر برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی گفت: در این نمایشگاه انواع صنایع و خدمات مختلف ریلی بخش مسافری درون شهری، برون شهری و بخش باری، انواع واگن ها، واگن‌های نیرومحرکه، واگن مولد ، واگن مانوری ، لوکوموتیو برقی و دیزلی، قطعات مصرفی واگن های اتوبوسی، واگن های باری، شرکت های حمل و نقل ریلی، شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش ،خدمات تعمیر ونگهداری و خدمات بیمه ای، ارائه و در معرض دید علاقمندان گرفته است.
چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی از ۲۶ تا ۲۹ اردیبهشت ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران پذیرای بازدید متخصصان و علاقه مندان است.

منبع : آریا ، عکس : پارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید