چرا استالکس ( STALLEX) اهمیت دارد؟

علی رجب زاده ، برگزارکننده رویداد بین المللی «استالکس»
رشد بی‌توقف فناوری همه صنایع را در دنیای امروز دستخوش تغییرات کرده است. این در حالی است که صنعت نمایشگاهی ایران هنوز نتوانسته از تمام ظرفیت‌های خود برای رسیدن به استاندادرهای جهانی، بهره ببرد.
تعدد موضوعات نمایشگاهی، مجال نگاه عمیق تر را از مدیران فعال بخش خصوصی گرفته و اجازه نمی‌دهد به چگونگی برگزاری نمایشگاه‌ها، تقویت سالن‌های نمایشگاهی، استانداردهای سازه‌ای و سایر دغدغه‌های صنعتی فکر کنند یا حتی اگر به راهکاری رسیده اند، جامه عمل به آن بپوشانند.
البته در مسیر رسیدن به استانداردهای جهانی نباید از نقش ویژه دولت نیز غافل بود. بی‌شک تصمیم گیری‌های دولتی در کنار نواندیشی مدیران بخش خصوصی می‌تواند اثر مطلوبی داشته باشد. نتیجه آنکه فضای گفتمان و آشنایی با تمامی ظرفیت‌های این صنعت فرصتی برای مدیران این بخش در جهت رسیدن به اندازه‌های جهانی را فراهم می‌آورد.
طی چند سال اخیر با تشکیل انجمن‌های نمایشگاهی مانند برگزارکنندگان و سازندگان سازه‌های نمایشگاهی، فارغ از تحلیل نوع عملکردشان، حداقل نزدیکی اعضا و شناخت فرصت‌ها و توان مندیهای درون صنفی را به همراه داشته است.
چه بسا این گردهمایی‌های دوره‌ای یا تشکل‌های صنفی قویتر که قاعدتا از همین رویدادها، منتج خواهد شد بتواند راهی باشد برای رسیدن به استانداردهای جهانی و از این رهگذر رقابت‌های درون گروهی فقط به معیارهایی مانند نرخ و ارزان فروشی خلاصه نشود و شاخص‌ها با رویکرد توانمندیهای قابل ارائه، تعریف شود.
استالکس به عنوان نخستین رویداد رسمی خدمات و تجهیزات نمایشگاهی ایران فرصتی است تا از درون به تفسیر و نقد رویدادها پرداخته شود. صنعتی که با شعار توسعه تجارت، همیشه متولی رویداد‌های مهم نمایشگاهی و رونق اقتصادی و بازرگانی کشور بوده، در استالکس به توسعه تجارت خود و واکاوی داشته‌ها و نداشته هایش می‌پردازد.

منبع : پایگاه خبری گسترش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید