بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی

افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که نخستین نمایشگاه بین المللی در این زمینه در دوران پساتحریم به شمار می رود، با حضور مقام های بلندپایه صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی افتتاح شد.
رکن الدین جوادی در حاشیه افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه سال جاری تفاوت بسیاری با نمایشگاه های سال گذشته دارد که تعداد شرکت کنندگان خارجی نسبت به سال گذشته ۶۴ درصد افزایش یافته و برخی از کشورها چون کانادا و استرالیا برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کرده اند.
وی با بیان اینکه ۸۵۰ شرکت خارجی و ۱۰۰۰ شرکت ایرانی در این نمایشگاه شرکت کرده اند یادآور شد: امید است با توجه به شرایط جدید شرکت ایرانی و خارجی با یکدیگر همکاری مناسب داشته و دانش، فناوری، علم و تکنولوژی بین شرکت ها منتقل شود.
مدیر عامل شرکت ملی نفت بیان کرد: در این نمایشگاه برنامه ریزی شده تا شرکت های خارجی و ایرانی با مشارکت یکدیگر محصولات مورد نیاز صنعت نفت که تولید داخلی ندارند را تولید کرده و کشور در این زمینه به خودکفایی برسد.
معاون وزیر نفت در پایان گفت: قبل از تصویب مصوبه سوختی مجلس نظرات وزارت نفت در رابطه با این موضوع به مجلس ابلاغ شد و با توجه به ابلاغ این مصوبه دولت وزارت نفت مقدمات اجرایی شدن آن را فراهم خواهد کرد.
در مراسم افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در کنار رکن الدین جوادی مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران حضور دارد.
در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت تهران ۸۸۰ شرکت از ۳۸ کشور شرکت می کنند که می توان به آلمان، اوکراین، چین، ایتالیا، امارات، ارمنستان، اتریش، بلژیک، فرانسه، هنگ کنگ، هند، مالزی، هلند، لهستان، کانادا، ونزوئلا، کره جنوبی، روسیه، اسپانیا، ترکیه، انگلیس، جمهوری آذربایجان، نروژ، برزیل، بلغارستان، رومانی، ژاپن، نیوزیلند، تایوان، اندونزی، فنلاند، سوئیس، موناکو، استرالیا، سنگاپور، سوئد، پرتغال و آمریکا (از طریق نمایندگی های اروپایی) اشاره کرد.
شرکت هایی مانند زیمنس آلمان، لوک اویل و گازپروم روسیه در سال های گذشته از حضور در ایران خودداری و حتی در نمایشگاه های نفت ایران نیز شرکت نمی کردند اما اینک در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت تهران که برای نخستین بار در پساتحریم برگزار می شود، حضور یافته اند.
از جمله شرکت های معتبری که برای نخستین بار در ایران حضور می یابند افزون بر زیمنس، گازپروم و لوک اویل، می توان به شرکت های اروپایی و آمریکایی «لینکولن الکتریک» (آمریکا)، «او.ام.وی» (اتریش) و سایپم (ایتالیا) اشاره کرد.
چندین شرکت آمریکایی دیگر نیز از طریق نمایندگی های اروپایی خود در این دوره از نمایشگاه شرکت کرده اند.
اجرای برجام، استقبال شرکت های معتبر بین المللی برای حضور در ایران را بیشتر کرده است؛ به گونه ای که شرکت های گازپروم و لوک اویل روسیه برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت تهران حضور دارند.
موفقیت مذاکرات هسته ای و اجرای برجام، زمینه مشارکت شرکت های بزرگ نفتی با ایران را فراهم کرده و شرکت هایی که در دوران تحریم، از حضور در ایران اجتناب می کردند، اینک روانه تهران شده اند تا بازار دوران پساتحریم را ارزیابی کنند.
این دوره از نمایشگاه با شعار «جذب سرمایه و انتقال فناوری» در فضایی به وسعت حدود ٧٠ هزار مترمربع برگزار می شود.
بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از صبح امروز (شانزدهم اردیبهشت ماه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت و عصر یکشنبه (نوزدهم اردیبهشت ماه) به کار خود پایان می دهد.

فهرست مشارکت کنندگان نمایشگاه نفت و گاز سال ۹۵:

[wpdm_package id=’11223′]

منبع : میزان , ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید