نمایشگاه گل و گیاه مشهد از ۱۵ اردیبهشت برگزار می‌شود

نمایشگاه گل و گیاه مشهد
نمایشگاه گل و گیاه مشهد

خلیل‌الله کاظمی امروز، ۱۳ اردیبهشت ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در شهرداری مرکز برگزار شد، در خصوص این نمایشگاه، اظهار کرد: این نمایشگاه از ۱۵ تا ۱۹ اردیبهشت ماه، در فضایی به مساحت ۳۰ هزار مترمربع و با ۶۰۰ غرفه در نمایشگاه بین‌‌المللی از ۱۵ تا ۱۹ اردیبهشت برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۷ تا ۲۲ و در روز جمعه از ۱۱ تا ۲۳ است از این نمایشگاه که ۳۵۰ شرکت مرتبط با گل و گیاه و مبلمان شهری در آن حضور دارند، دیدن کنند.
کاظمی در خصوص هدف برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در مشهد، گفت: حمایت از تولیدات گل و گیاه، رفع نیازهای خانواده‌ها و افزایش سرانه تولید و مصرف گل برای ایجاد بسترهای لازم در توسعه آن از جمله اهداف مهم برای برگزاری این نمایشگاه است.
معاون خدمات و محیط‌ زیست شهرداری مشهد ادامه داد: سرانه مصرف گل در جهان ۷۷ شاخه در سال بوده که این سرانه در ایران ۱۴ شاخه است و باید برای افزایش سرانه از ظرفیت‌های لازم استفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه برای دومین سال از حضور شرکت‌هایی در خصوص فضای سبز و مبلمان شهری استفاده کرده‌ایم همچنین غرفه‌هایی برای آموزش و نحوه نگهداری از گیاهان برای خانواده‌ها تعیین شده است.
کاظمی با بیان اینکه امسال نیز طرح درختکاری برای منازل مسکونی در این نمایشگاه وجود دارد، گفت: سالانه ۱۲۰ میلیارد دلار از فروش گل در جهان درآمد کسب می‌شود که ۹۰ میلیارد دلار آن سهم کشور هلند بوده و تنها ۱٫۵ درصد از آن سهم ایران است؛ این در صورتی است که ایران به دلیل اقلیم و آب و هوای متنوع دارای انواع گل و گیاه بوده، اما در این زمینه توسعه و تولیدی نداشته است.
معاون خدمات و محیط‌زیست شهرداری مشهد عنوان کرد: طی ۱۰ روز گذشته پنج بوستان در منطقه ۱۰ شهرداری به بهره‌برداری رسید؛ سرانه فضای سبز که در پایان سال گذشته ۱۳٫۰۵ مترمربع بوده است سال جاری با اعتبارات تخصیص یافته به بالای ۱۳٫۵ مترمربع خواهد رسید.
احمدرضا سلامی، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهری شهرداری مشهد در ادامه این نشست و در خصوص اجرای طرح باغ‌بام، اظهار کرد: تاکنون ۴۱ هزار مترمربع پروانه برای اجرای باغ‌بام صادر شده است که از این میزان ۳۹ هزار مترمربع مربوط به منطقه ثامن است؛ ۴۵۰۰ مترمربع از این پروانه‌ها اجرا و پایان یافته است.
وی با بیان اینکه سه میلیارد تومان برای اجرای طرح باغ‌بام در سال جاری تخصیص یافته است، خاطرنشان کرد: شهرداری موظف است به ازای هر مترمربع از طرح‌های گل‌کاری، درختچه و درخت در طرح باغ‌بام ۲۰۰ هزارمترمربع به مالک کمک کند و مابقی آن را شخص مالک پرداخت کند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهری شهرداری مشهد ادامه داد: به ازای هر مترمربع از طرح گل‌کاری در پشت‌بام ۴۰۰ هزار تومان، طرح درختچه ۵۰۰ هزار تومان و طرح درخت ۶۰۰ هزار تومان هزینه وجود دارد.

منبع : ایلنا

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . رسالت ما در به اشتراک گذاری اطلاعاتمان از رویدادهای نمایشگاهی ایران به منظور مشارکت و بازدید بهتر کاربران و بازدیدکنندگان این پایگاه است ، پس متواضعانه آرزو و درخواست داریم که با تصحیح و تکمیل اطلاعات مربوط به رویدادها ، مکانهای نمایشگاهی و مجریان نمایشگاه ها ، یکدیگر را در دست یابی به اطلاعات صحیح و کاربردی یاری نماییم .(با تشکر و احترام ، حمید شهابیان).

پیشنهادات ، انتقادات و نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

اعضای جدید

ضمن خوش آمد گویی به :

  • _8262
  • nazaninmokhtarian
  • _8587
  • 13660210
  • 9128360052

برای عضویت در خانواده 4077 نفری اکسبیز ، شما هم به ما بپیوندید.
عضو شوید (کلیک کنید)

عبارت تصادفی

در جهاني كه مشتريان هر روزه در محاصره هزاران پيام تبليغاتي قرار مي گيرند، مخاطب بخش اعظم پيام را قبلا شنيده است و مي خواهد در تماس مستقيم با محصول جديد و جذاب باشد. آنها مي خواهند در صحنه باشند، صداها را بشنوند و شركت شما و محصولالاتش را ببينند.

— گزارش رسمي شركت جرج جانسون

تبلیغ داخلی

  • ExBiz

اکسبیز حمایت می کند از …