اصفهان – نمایشگاه اصفهان – یازدهمین نمایشگاه صنعت خودرو

IMG22495607
به گزارش خبرنگار مهر، رسول محققیان عصر امروز در افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه صنعت خودرو در جمع خبرنگاران در ارتباط با زمان نمایشگاه خودرو که مصادف با روزهای آخر هفته است، اظهار داشت: مردم اصفهان همواره استقبالشان از نمایشگاه ها خوب بوده است و این امر بستگی با زمان نمایشگاه ها ندارد ضمن اینکه بسیاری از بازدیدکنندگان نیز در ایام تعطیل فرصت مناسب تری برای بازدید از این نمایشگاه ها دارند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه خودروهای جدید و دارای نوآوری حضور دارند، افزود: شرکت هایی که در یازدهمین نمایشگاه صنعت خودرو حضور دارند هرکدام خودرو جدیدی را امسال رونمایی می کنند به گونه ای که ۷۰ درصد این خودروها با عنوان خودرو جدید وارد بازار می شوند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های استان اصفهان با بیان اینکه رقابت سالمی میان غرفه های ایرانی و خارجی در این نمایشگاه وجود دارد، گفت: اگر بازار اصفهان به خودرویی رو بیاورد به یقین آن خودرو کشوری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه شرکت های مطرح کشوری حضور دارند، گفت: در این نمایشگاه خودروهای مورد استفاده قشر متوسط به بالا عرضه می شود.

محققیان با اشاره به پیشرفت های نمایشگاه های صنعت خودرو در طول سال های گذشته تاکنون بیان داشت: در سال ۹۱ این نمایشگاه دارای دو سالن برای خودرو و یک سالن برای قطعات ماشین بود و در طول سال های قبل از آن نیز نمایشگاه دیگر خودروها نیز با این نمایشگاه همزمان بود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال دارای سه سالن برای نمایش خودرو سواری است، گفت: اکنون در فیلد خودرو، نمایشگاه های جداگانه ای برای سواری، خودرو دیزلی، راهسازی و قطعات خودرو برگزار می شود که نشانه ارتقای کیفیت این نمایشگاه است.

پیش بینی افزایش سطح کیفی تولیدات داخلی خودرو در نمایشگاه سال آینده

وی افزود: با باز شدن فضای سیاسی و کم شدن تحریم ها شاهد رشد تمامی صنایع خواهیم بود و به یقین سال آینده این نمایشگاه شکل و شمایل دیگری داشته و تولیدات داخلی و سطح کیفی نمایشگاه بیشتر خواهد شد.

همچنین مهدی عباسی مدیر امور بازرگانی شرکت سایپا در منطقه چهار بیان داشت: عقیده من این است که صنعت خودرو دارای رکود نیست چرا که امسال ۳۲ درصد فروش سایپا نسبت به سال گذشته افزایش یافته و صنعت خودرو در حال پیشرفت است.

صنعت خودرو در شرایط تحریم و غیرتحریم به رشد خود ادامه می دهد

وی افزود: تنوع محصولات تولید شده توسط خودروسازان در سالهای گذشته نشان می دهد که بازار خودرو مناسب است و روند روبه رشد در تولید خودرو در شرایط تحریم و غیرتحریم ادامه خواهد داشت.

عباسی با اشاره به اینکه سایپا ۱۴ محصول به نمایشگاه امسال آورده است، گفت: با توجه به تمهیدات انجام شده به تدریج به سمت این هدف می رویم که بازار قیمت نهایی را تعیین کند گرچه شرکت های خودروسازی به طور معمول به دنبال افزایش قیمت هستند.

به گزارش مهر، یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو از ۲۳ تا ۲۷ بهمن ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه های اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار خواهد شد.
منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید