تهران – نمایشگاه صنعت مترو فرصتی مناسب برای تولیدکنندگان داخلی

metro
مدیر عامل شرکت متروی تهران گفت: امیدوارم در آینده ای نزدیک بتوانیم تمام تکنولوژی و قطعات مورد نیاز در صنعت ریلی را به طور بومی تولید و تامین کنیم.
به گزارش خبرگزاری موج، هابیل درویش، مدیر عامل شرکت متروی تهران، در بازدید از اولین نمایشگاه مشارکت تولیدکنندگان ایرانی در صنعت مترو با بیان اینکه صنعتگران ما در بخش ساخت و توسعه خطوط مترو توانمندی خود را اثبات کرده‌اند افزود: ما اکنون در بخش سیویل به طور صد درصد بومی به ساخت تونل‌ها می‌پردازیم و در بخش تأمین تجهیزات تخصصی در بخش هلدینگ هم تا ۵۳ درصد از تولیدات داخلی استفاده می‌کنیم.
وی با تأکید بر اینکه این تجربه ثابت می‌کند که می‌توان در بخش بهره‌برداری هم به خودکفایی رسید، گفت: قطعات ساخته‌شده از لحاظ کیفی اگر از تولیدات جهانی بالاتر نباشد چیزی هم کم ندارد.
درویش تصریح کرد: این نمایشگاه فرصت خوبی برای تولیدکنندگان است تا با همت مضاعف، صنعت مترو را از واردات بی‌نیاز کند.
وی با بیان این که اکنون ساخت واگن‌های مترو در تهران به‌خوبی و باکیفیت بسیار مناسبی در حال انجام است خاطرنشان کرد: من از مترو شهرستان‌ها هم خواسته‌ام که سفارش‌ها خود را به واگن سازی تهران بدهند تا ضمن صرفه‌جویی ارزی، اشتغال‌زایی مناسبی هم صورت گیرد.

منبع
مدیرعامل شرکت جنرال مکانیک گفت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی فرصت مناسبی است تا شرکت ها نسبت به تأمین کنندگان ادوات ریلی شناخت بهتری داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری موج، عبدالحسین بیگدلی با بیان این که شرکت جنرال مکانیک پس از ۶۰ سال خدمت در زمینه پیمانکار ازجمله راه‌سازی ریلی و مترو فعالیت دارد، گفت: با توجه به تخصصی بودن صنعت ریلی این شرکت از لحاظ سابقه جزو ۴ شرکت برتر در امور پیمانکار در زمینه ریلی بوده است که در حال حاضر ۳۰۰ کیلومتر خطوط ریلی حومه‌ای و برون‌شهری در دست احداث دارد، لذا در این سطح به خودکفایی رسیده‌ایم.
وی ادامه داد: شرکت جنرال مکانیک شرکت بین‌المللی است که درصدد است تا با مهندسی معکوس فعالیت کند و اگر بتوانیم این پروژه را در خارج از کشور انجام دهیم می‌تواند ارز آوری خوبی در کشور داشته باشد.
مدیر عامل شرکت جنرال مکانیک گفت: فضای نمایشگاه و معرفی شرکت‌های تولیدکننده همچون جنرال که قابلیت کار در شرایط سخت حفاری داخل زمین را دارند فرصت مناسبی برای مسوولان شهری و شهرداری است تا این شرکت بتواند شرایط مناسبی را برای این صنعت فراهم آورد.
وی همچنین در خصوص توانمندی‌های پیمانکاران و انتظارات کارفرمایان گفت: برای این موضوع باید اقدامات مؤثرتری انجام شود.
وی در خصوص نخستین نمایشگاه مشارکت تولید کنندگان ایرانی در صنعت مترو تصریح کرد: این نمایشگاه می‌تواند بسترساز برپایی نمایشگاه‌ها و عرصه‌های مؤثر دیگری در صنعت باشد.
مدیرعامل شرکت جنرال مکانیک خاطرنشان کرد: از مزیت‌های دیگر این شرکت نسبت به سایر رقبای خود در صنعت حمل‌ و نقل ریلی، بهره‌مندی از دستگاه تی بی ام است.
به گفته وی، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی فرصت مناسبی است تا شرکت‌ها نسبت به تأمین‌ کنندگان ادوات ریلی شناخت بهتری داشته باشند.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید