بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم – مصلی تهران ۹۷

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

چه زمانی ، چه ساعتی و کجا:

کد رویداد تاریخ شمسی تاریخ میلادی (برگزاری)ساعت بازدید
2892 ۹۷/۰۲/۲۹ - ۹۷/۰۳/۱۴ 04/06/2018 - 19/05/2018 ۵:۰۰ ب.ظ - ۱۱:۰۰ ب.ظ
مکان برگزاری : نمایشگاه مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران

بوسیله چه شرکتی:


برگزارکننده وب سایت نمایشگاه
معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی https://iqfa.ir

این رویداد توسط "کاربر اپراتور اکسبیز" ثبت گردیده است ، چنانچه شما "برگزارکننده محترم" این رویداد هستید به راحتی با درج شرکت در بخش "دایرکتوری صنعت نمایشگاهی اکسبیز" و "تماس با ما" میتوانید مدیریت این صفحه را در دست بگیرید. ضمنا با توجه به اینکه اکسبیز مجری این رویداد نیست از کاربران تقاضا داریم جهت هرگونه سوال یا هماهنگی برای بازدید یا مشارکت در نمایشگاه با برگزارکننده درج شده یا مکان نمایشگاهی برگزارکننده این نمایشگاه تماس بگیرند و از برگزاری و زمان دقیق رویداد اطمینان حاصل نمایند

نیاز به خدمات با کیفیت برای مشارکت بهتر در نمایشگاه ها دارید؟
لیست منتخب غرفه سازان اکسبیز لیست منتخب ارائه دهندگان خدمات نمایشگاهی اکسبیز


هم خانواده چه رویدادهایی:

گروه بندی این رویداد کلید واژه های این رویداد
قرآن

نمایشگاه های مشابه این رویداد با دو تقسیم بندی دسته رویداد و کلیدواژه در بالا دسته بندی شده است . ممکن است رویدادهای مربوطه برای شما جذاب و مفید باشد

مشاهده دسته بندی های نمایشگاه های اکسبیز مشاهده تمامی کلیدواژه های نمایشگاه ها (تگ های رویدادها) در اکسبیز

چگونه و با چه توضیحاتی:

توضیحات بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم – مصلی تهران ۹۷

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم – مصلی تهران ۹۷ در تاریخ ۲۹ اردیبهشت در نمایشگاه مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار می گردد .


بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «قرآن؛ چلچراغ هدایت» از ۲۹ اردیبهشت تا ۱۴ خرداد در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مصلای امام خمینی(ره)،   بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، از ۲۹ اردیبهشت‌ماه مطابق با سوم ماه مبارک رمضان تا ۱۴ خرداد مطابق با نوزدهم ماه مبارک به مدت بیش از دو هفته، در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار خواهد شد.

شعار بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، که در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برپا می‌شود، «قرآن؛ چلچراغ هدایت» نام گذاری شده است. همچنین برخی از فعالیت‌های مختلف نمایشگاه بیست‌وششم، به چهل سالگی انقلاب اختصاص دارد.  

در این نمایشگاه که با همکاری نهادهای مختلف، حضور ۲۰موسسه بین‌المللی قرآنی، ۳۲موسسه مردمی، ۱۶مرکز دانشگاهی و ۱۵حوزه علمیه و مرکز حوزوی برپا می‌شود،  نمایندگانی از ۷ کشور جهان و ده‌ها شخصیت برجسته قرآنی از کشورهایی نظیر عراق، مالزی، آذربایجان و … حضور دارند.  

با توجه به سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، از چهره‌های برجسته انقلاب اسلامی که نقش مهمی در به ثمر رسیدن انقلاب ایفا کرده و امروز به دیار باقی شتافته‌اند در غرفه‌ای خاص تجلیل و آثاری نیز در این زمینه رونمایی می‌شود. همچنین غرفه‌ای به فعالیت‌های معاونت قرآن و عترت به‌عنوان یکی از دستاوردهای ملموس قرآنی جمهوری اسلامی ایران اختصاص می‌یابد.

در این دوره از نمایشگاه با همکاری جامعه‌المصطفی العالمیه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بعد از وقفه‌ای پنج ساله، انتخاب رساله‌های دکتری علوم قرآن و حدیث و رشته‌های وابسته انجام می‌شود. همچنین ۱۲ نشست تخصصی با موضوعاتی همچون غدیر، امام رضا (ع)، مهدویت، بعثت، عاشورا و صحیفه سجادیه با حضور شخصیت‌های برجسته قرآنی و بیش از ۵۰ نشست در دیگر بخش‌های نمایشگاه برگزار خواهد شد.

۵۰ هزار متر مربع از فضای مصلای امام خمینی(ره)، برای نمایشگاه بین‌المللی قرآن در نظر گرفته شده است. که از مجموع آن، ۳۳ هزار متر مربع در فضای شبستان شمالی و ۷ هزار متر در نیم طبقه شبستان شمالی و ۱۰ هزار متر در دو شبستان شرقی و غربی مصلی پیش‌بینی شده است. از این مجموع حدود ۳۰ هزار مترمربع به جنبه‌های علمی، محتوایی و فرهنگی و ۲۰ هزار مترمربع به ارائه محصولات مکتوب، دیجیتال و فرهنگی و هنری اختصاص دارد.


درباره نمایشگاه :

مقدمه

نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گسترده‌ترین فضای قرآنی در مجموع فعالیت‌های قرآنی کشور است؛ فضایی که به لحاظ تنوع در موضوعات و فعالیت‌های درونی و دامنه مخاطبان، خود در رتبه اول فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور قرار می‌گیرد. دامنه‌ای که در آن از عرضه محصولات و آثار مختلف قرآنی تا نمایش دستاوردها و توانمندی‌های قرآنی در بخش‌های دولتی و مردمی و همچنین در برخی موارد نیز نمایش هنرمندانه آموزه‌ها و مفاهیم قرآنی وجود داشته و در یک بازه زمانی نسبتا گسترده طیف وسیع و در عین حال مختلفی از علاقمندان به قرآن کریم را متوجه خود می‌سازد. 
این فعالیت مهم در یک نگاه می‌تواند یک اقدام موردی و زمان دار و مستقل تعریف می‌شود و در نگاهی دیگر می‌تواند همچون جشنواره‌ای تاثیرگذار، در طول سال سایر فعالیت‌های قرآنی کشور را متاثر از خویش سازد. بدین معنا که اگر نمایشگاه قرآن قله عرضه و ارائه آخرین و برترین محصولات و آثار و رویدادهای قرآنی باشد، به طور طبیعی فعالیت‌های جاری قرآنی کشور را به سمت افزایش کیفی و کمی برای انتخاب شدن و حضور در نمایشگاه قرار دهد. مانند سایر جشنواره‌ها و فستیوال‌های معتبر جهانی که خود جریان ساز تولید آثار مورد نظرشان در جهت سیاست‌ها و گرایش‌های موردنظرشان هستند. از این رو، نمایشگاه قرآن کریم در هر سال، نقطه اوج فعالیت‌های یکساله منتهی به خود بوده و محل عرضه بهترین‌ها و جذاب‌ترین هاست. 
در عین حال نمایشگاه قرآن کریم بدون بهره کافی از جذابیت‌های بصری و نوآوری‌های مفهومی و اجرایی، به تدریج از کانون توجه مخاطبان و نقش محوری خود خارج خواهد شد و به همین دلیل است که روزآمد بودن و توجه ویژه به جذابیت و اصل مهم اثرگذاری، مهمترین مولفه موفقیت در نمایشگاه قرآن است. به عبارت دیگر، نمایشگاه قرآن کریم باید محلی برای اثرگذاری انگیزشی در فضای عمومی جامعه برای علاقه و انس بیشتر مردم با قرآن کریم باشد و بازدیدکنندگان آن، اثر این کارکرد را در خویش احساس کنند. همچنین روند روبه رشد نمایشگاه در زمینه جذابیت و اثرگذاری و افزایش سالانه سطح کیفی نمایشگاه برای کارشناسان و اهل فن نیز مشهود و ملموس باشد. 
تحقق این مهم، نیاز به تغییرات مثبت در شکل فعلی برگزاری نمایشگاه اعم از هدف گذاری‌ها، بخش‌بندی‌ها و روش‌های اجرایی است که این نیز خود نیازمند طرحی جامع و قابل اجراست. اکنون و با سپری شدن ربع قرن از حیات نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و در اولین دوره این رویداد که در دولت دوازدهم برگزار می‌شود، حرکت ایجاد تحول در نمایشگاه با برنامه‌ریزی دقیق‌تری دنبال شده و انشاءالله شاهد افزایش اثربخشی و کارآمدی این رویداد مهم قرآنی در کشور خواهیم بود. 

اهداف نمایشگاه

۱- تعمیم و ارتقاء باورهای قرآنی در جامعه
۲- توسعه و ترویج فرهنگ و معارف قرآن و عترت 
۳- جهت‌‌دهی به جریان تولید آثار و محصولات قرآن و عترت 
۴- گسترش گفتمان قرآنی نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان 

سیاست‌های اجرائی

۱- توجه به منویات قرآنی امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (دام ظله) به‌ویژه به ترویج سبک زندگی اسلامی
۲- تأکید بر ضرورت ترویج قرآن در فضای خانواده و آثار معنوی، تربیتی و اخلاقی آن
۳- جلب مشارکت حداکثری از بخش خصوصی، نخبگان و فعالان قرآن و عترت در سطح ملی و بین‌المللی
۴- توجه به استفاده ویژه از فضای مجازی و رسانه‌های نوین
۵- توجه ویژه به عنصر هنر در تبیین و انتقال آموزه‌های قرآن و عترت (ع)
۶- اولویت‌بخشی به مخاطبان کودک و نوجوان
۷- توجه به محوریت قرآن و عترت در جهت وحدت امت اسلامی
۸- اهتمام ویژه به اقتصاد فرهنگ در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و خوداتکائی نهادها و فعالیت‌های قرآنی مردم‌نهاد

راهبردها

۱- آگاهی بخشی مؤثر و ارتقای بینش مخاطبان نسیت به کارآئی و اثربخشی قرآن و سیره اهل بیت (ع) در زندگی فردی و اجتماعی
۲- افزایش انگیزه و اشتیاق برای انس و ارتباط بیشتر با قرآن کریم در مخاطبان
۳- پاسخگوئی به سؤالات اساسی و شبهات مطرح در حوزه قرآن کریم و اهل بیت (ع)
۴- فرهنگ‌سازی توسعه مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های قرآنی
۵- بسترسازی و حمایت از تولید و عرضه آثار و محصولات ممتاز و اثر گذار قرآنی
۶- نمایش آخرین دستاوردها ، توانمندی‌های و ظرفیت‌های قرآنی کشور در فعالیت‌های قرآنی و معرفی و تقدیر فعالیت‌های شاخص
۷- ایجاد فضای مناسب برای حضور نخبگان و فعالان ممتاز قرآن و عترت کشورهای اسلامی و تعامل میان اندیشمندان و فعالان قرآنی داخل و خارج از کشور
۸- توسعه دیپلماسی فرهنگی با ملل مسلمان حول محور قرآن کریم و انجام فعالیت‌های مشترک

 

شعار نمایشگاه

قرآن؛ چلچراغ هدایت

 

الزامات اجرائی در نمایشگاه بیست و ششم

 1. ملاک حضور و ارائه در نمایشگاه بر اساس طرح و ایده قرآن ارائه شده بوده و بر خلاف روال سال‌های گذشته، نهادها، مراکز و مؤسسات قرآنی، به صرف ماهیت و فعالیت‌ در حوزه قرآن و عترت کشور، برای حضور در نمایشگاه دعوت نخواهند شد. بر این اساس، ستاد برگزاری نمایشگاه فراخوان‌های عمومی را اعلام و از آن طریق نسبت به دریافت طرح‌ها، ایده‌ها و پیشنهادات قرآنی نوآورانه و خلاقانه که قابلیت اجرا در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را دارا هستند اقدام و از ایده‌ها و طرح‌ها جذاب و اثرگذار برای حضور و ارائه در نمایشگاه دعوت خواهد کرد. مجموعه برنامه‌های دریافتی در ۲ سرفصل «طرح‌های نوآورانه موضوعی قرآنی» و «برنامه‌ها و فعالیت‌های شاخص و ویژه در کشور» مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.
 2. در بررسی طرح‌ها و ایده‌های جدید برای نمایشگاه، جهت‌گیری طرح در جهت تحقق اهداف، قرار گرفتن ذیل یکی از راهبردها و همچنین رعایت سیاست‌های نمایشگاه به صورت حداکثری لحاظ می‌شود.
 3. ستاد برگزاری نمایشگاه اولویت‌های موضوعی مورد نظر خود را منطبق بر شعار نمایشگاه، شعار سال و همچنین راهبردهای نمایشگاه اعلام و طرح‌های ارائه شده در این حوزه، از اولویت در اختصاص فضا و حمایت برای اجرا در نمایشگاه برخوردار می‌باشند.
 4. ستاد اجرائی نمایشگاه با فراخوان عمومی نسبت به دریافت انتظارات مخاطبان از نمایشگاه قرآن کریم و پیشنهادات تغییر و تحول در این رویداد بزرگ قرآن اقدام و ضمن راه‌اندازی باشگاه مخاطبان و ثبت و تحلیل همه نظرات و پیشنهادات، اقدام‌های لازم برای مشارکت هر چه بیشتر قرآن دوستان در ارائه نظرات و ایده‌ها مانند اعطای امتیاز و بسته‌های تشویقی انجام خواهد داد.
 5. به منظور جلب حداکثری مشارکت مردم در بخش‌های مختلف نمایشگاه، فهرستی از اقدامات قابل تعریف با مشارکت مردم در نمایشگاه تهیه و با تبلیغات مناسب و فراگیر اعلام عمومی خواهد شد. موضوعاتی مانند مشارکت مردم در تعویض مصاحف قدیمی و تعویض آنها، مشارکت در پذیرائی افطار بازدیدکنندگان و موضوعاتی از این دست در این گروه قابل تعریف می‌باشد.
 6. کمیته‌های ستاد نمایشگاه در ۳ گروه زیر دسته‌بندی و ایجاد می‌شوند؛
  • یک: کمیته های امور اجرائی نمایشگاه (مالی، پشتیبانی و …) 

 

  • دو: کمیته‌هایی که اجرا و تحقق راهبردهای نمایشگاه را بر عهده داشته و ذیل آنها یک یا چند بخش تعریف می‌شوند که شامل چهار کمیته «آموزش‌های قرآنی»، «پژوهش‌ها و مطالعات قرآنی»، «محصولات و آثار ترویجی قرآنی» و «کمیته امور بین‌الملل» می‌باشند. 

 

  • سه: کمیته‌هایی که تحقق سیاست‌های نمایشگاه را در همه فضا و عرصه نمایشگاه بر عهده داشته و لزوماً بخش مستقلی ذیل این کمیته‌ها تعریف نخواهد شد. مانند «کمیته هنر»، «کمیته کودک»، «کمیته فناوری‌های نوین» و …. 

 

کمیته‌های گروه اول با پیشنهاد معاون اجرائی نمایشگاه و تأیید رئیس نمایشگاه تعیین می‌شوند. تغییر در تعداد یا عناوین کمیته‌های گروه دوم با پیشنهاد ستاد اجرائی نمایشگاه و تأیدد رئیس نمایشگاه و تعیین تعداد و حوزه فعالیتی کمیته‌های گروه سوم در شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه می‌باشد.


ستاد برگزاری :

آدرس : تهران – خیابان ولیعصر – بین ٣ راه جمهوری و چهار راه ولیعصر – خیابان شهید هاشمی فر – پلاک ۱۵ 
تلفن : ۶۱۹۰۵
نمابر : ۶۶٧۴٨۶٩٣پیام هایی برای شما:

آخرین اطلاعیه های درج شده توسط مالک این رویداد

و دیگر چه:

Qr-code و لینک کوتاه رویداد و درج رویداد در تقویم گوگل

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم – مصلی تهران ۹۷

لینک کوتاه رویداد :https://exbiz.org/104242
ثبت در تقویم گوگل :Google Calendar
مشاهده اطلاعات نمایشگاهی (شامل مراکز و خدمات نمایشگاهی) شهر تهران
لینک qr code برای درج در پوسترهای نمایشگاهی : اینجا کلیک نمایید

با چه خدمات ثبت نام آنلاین بازدیدکننده ای:

ثبت نام بازدیدکنندگان نمایشگاه و دریافت بلیط الکترونیکی
ثبت نام برای رویدادهای دارای ثبت نام بازدید کننده و سایر اطلاعات فقط برای کاربران عضو قابل مشاهده می باشد
This content is for registered users only. Please login.

سوال و جواب در مورد این نمایشگاه:

دریافت پاسخ سوالات شما

آیا در مورد این نمایشگاه سوالی دارید؟

سوال شما پس از تایید برای درج کننده این رویداد (بصورت خودکار) ایمیل (ارسال) می گردد تا سریعتر به جواب سوال خود برسید!

لطفا سوال خود را در قسمت کامنت زیر همین رویداد مطرح فرمایید .برای دریافت سریعتر جواب سوال خود کافی است که تیک جلوی Subscribe to comment را بگذارید باقی بماند تا وقتی به سوال شما پاسخ داده شد از طریق ایمیل از این موضوع مطلع شوید . پس به شما پیشنهاد می کنیم که ایمیلی را در فیلد ایمیل ( بصورت صحیح ) وارد نمایید که همیشه چک می نمایید . 

لازم به ذکر است که برای شرکت در سوال و جواب الزامی به عضو شدن در پایگاه وجود ندارد ، هرچند که با عضو شدن در پایگاه از سایر خدمات اکسبیز نیز در پنل شخصی خود مطلع خواهید شد.

9 دیدگاه در “بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم – مصلی تهران ۹۷”

 1. ترلان گفت:

  سلام
  ایا همه غرفه ها دایر هستند؟

 2. سید مهدی گفت:

  سلام
  لطفا بفرمائید شرایط گرفتن غرفه حجاب و عفاف چیه؟
  الان هم امکان گرفتن غرفه هست؟
  با تشکر

 3. فاطمه گفت:

  برای تهیه بن کارت تخفیف چه باید کرد؟

 4. ظهوریان گفت:

  ساعت کار نمایشگاه لطفا؟!!!!!

 5. من گفت:

  سلام لطفا در مورد غرفه های عفاف و حجاب بیشتر توضیح دهید

 6. مهدی تهرانی گفت:

  چرا ساعت کار نمایشگاه را نزدید؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد اکسبیز

 • هدایای تبلیغاتی ویژه نمایشگاهی بارمانی

آموزش در اکسبیز

 • راهنمای درج نمایشگاه در اکسبیز