نمایشگاه ملی و بین المللی صنایع دستی، آیین های سنتی، گردشگری و ورزش- جزیره کیش 98
فاصله زمانی هم اکنون تا روز افتتاحیه نمایشگاه
1 روز مانده
Exhibit Title

International Exhibition of Handicrafts, Traditional Rituals, Tourism and Sports

مشخصات مجری برگزاری
برگزارکننده وب سایت این رویداد (نمایشگاه)
شرکت سرمایه گذاری توسعه اسلامی پارسه -گروه Unique Method setiex.ir
توضیحات اولین نمایشگاه ملی و بین المللی صنایع دستی، آیین های سنتی، گردشگری و ورزش- جزیره کیش ۹۸

اولین نمایشگاه ملی و بین المللی صنایع دستی، آیین های سنتی، گردشگری و ورزش- جزیره کیش ۹۸ در تاریخ ۰۷ اردیبهشت در نمایشگاه بین المللی جزیره کیش برگزار می گردد .درباره نمایشگاه
ملی و بین المللی صنایع دستی، آیین‌های سنتی، گردشگری و ورزش

برگزاری نمایشگاهی با عنوان صنایع دستی، آیین های سنتی، گردشگری و ورزش ایده متفکرانه ای قرن حاضر است که با ظرافت خاص ابعاد مختلف فرهنگ و آداب و رسوم کشورها را کنار هم به نمایش در می آورد. در این رویداد کشورهای مختلف علاوه بر رقابت ورزشی و نمایش هنرهای رزمی خود به معرفی صنایع دستی و آیین های سنتی خود نیز می پردازند. بعد دیگر نمایشگاه متمرکز بر گردشگری و ورزش و گردشگری ورزشی است .

در ضرورت برگزاری نمایشگاه صنایع دستی این نکته حائز اهمیت است که بیشتر کشورها در اجرای برنامه های موردنظر خود با مشکلات عدیده ازجمله رشد بی رویه جمعیت، بیکاری، کم کاری و رواج انواع مختلف بیکاری ازجمله بیکاری های پنهان، فصلی و… و در نتیجه پایین بودن سطح درآمد و معیشت گروه زیادی از مردم، کمبود سرمایه داخلی و نبود منابع مالی کافی برای اجرای برنامه های توسعه اقتصادی و ساخت و توسعه امکانات زیربنایی موجود به منظور فراهم آوردن امکان بهره برداری بهینه از منابع انسانی، طبیعی و … کشور مواجه هستند.

به همین دلیل بعضی از صاحبنظران با توجه به سهولت گسترش صنایع کوچک همانند کارگاه های صنایع دستی بر تقویت، توسعه و گسترش این صنایع در برنامه توسعه اقتصادی کشورهای اصرار و توصیه دارند. صاحبنظران این بخش در توصیه های خود به ویژه بر قابلیت ها و ویژگی های این قبیل صنایع از جمله نیاز به سرمایه اندک برای ایجاد، راه اندازی و بهره برداری، کاربر بودن این صنایع و نیاز به سرمایه گذاری اندک سرانه برای ایجاد یک شغل، عدم نیاز به تخصص های فنی و حرفه ای بالا و سازگاری و استفاده از مهارت های بومی، بازار ساده فروش محصولات و بالاخره قابلیت و توانایی ایجاد درآمدزایی تکیه دارند.

اهمیت برگزاری نمایشگاه آیین های سنتی، در روزگار بحران هویت یکی از راه های حفظ هویت فرهنگی، بازگشت به آیین ها، آداب و رسوم سنتی و فولکلوریک است. امروزه اطلاعاتی که بوسیله تکنولوژی های مدرن رد و بدل می شود، سبب دلبستگی و پیوند عاطفی نسل های مختلف نمی شود و گاهی به دلیل وابستگی مردمان به رسانه های نوین، جدایی و گسست بین آدمیان بیشتر هم می شود. در کشورهای پیشرفته صنعتی و در کلان شهرها میلیونها انسان در کنار یکدیگر تنها زندگی می کنند و کمترین نیازی به ارتباط کلامی با یکدیگر ندارد. این نمایشگاه موجب آشنایی ملل مختلف با آداب و رسوم همدیگر و در نتیجه پیوستگی بین المللی ملل خواهد شد.

ضرورت برگزاری نمایشگاه گردشگری، بدون شک امروزه صنعت توریسم به عنوان مهمترین صنعت جهان، رشد سریعی در توسعه اقتصادی جهان داشته که در نتیجه افزایش نرخ رشد سالانه در تولید ناخالص ملی در سطح جهان، صادرات، تجارت جهانی و خدمات، سهم گردشگران بین‌المللی در فعالیت اقتصادی جهان نیز به طور مداوم بالا رفته است.

صنعت توریسم از دو جهت عمده حائز اهمیت بسیار است:نخست، موجبات آشنایی ملل با دیگر فرهنگها، نژادها، اقوام، سرزمینها، گویش‌ها و…را فراهم می‌کند، و دوم، از نظر اقتصادی به عنوان یک منبع تأمین درآمد و ارز محسوب می‌شود.

ضرورت برگزاری نمایشگاه ورزش، با سرمایه گذاری در صنعت ورزش می‌توان نتایج اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شایان توجهی را به دست آورد و در تأمین نیازهای جامعه و رفاه ملل کوشید. با توجه به انجام مسابقات جهانی توآی و حضور بیش از ۵۸ کشور فرصت بسیار خوبی برای حضور مستقیم و عرضه محصولات و خدمات فعالین در این عرصه می باشد.

 

برنامه نمایشگاه را در سایت مربوطه ملاحظه فرمایید

نمایشگاه ها و اطلاعیه های درج شده توسط کاربر ثبت کننده این رویداد
دسته بندی رویداد
گروه بندی این رویداد
دسته بندی نمایشگاه ها در اکسبیز(ویژه فعالان نمایشگاهی)
ثبت نام آنلاین بازدیدکننده

این بخش برای این رویداد فعال نیست


Qr-code و لینک کوتاه رویداد و درج رویداد در تقویم گوگل

اولین نمایشگاه ملی و بین المللی صنایع دستی، آیین های سنتی، گردشگری و ورزش- جزیره کیش ۹۸


کد رویداد : 3470
لینک کوتاه رویداد :https://exbiz.org/137021
ثبت در تقویم گوگل :Google Calendar
لینک qr code برای درج در پوسترهای نمایشگاهی : اینجا کلیک نمایید0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید