هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی
فاصله زمانی هم اکنون تا روز افتتاحیه نمایشگاه
542 روز گذشته
Exhibit Title

مشخصات مجری برگزاری
برگزارکننده وب سایت این رویداد (نمایشگاه)
انجمن لوازم خانگی ایران
توضیحات هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی- تهران ۹۶

هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی- تهران ۹۶ در تاریخ ۰۲ آذر در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد .هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی

ساعت بازدید : ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر


دانلود فایل اکسل و PDF فهرست مشارکت کنندگان سال ۹۶:


تاریخچه برگزاری نمایشگاه های بین‌المللی
در گذشته‌های دور مردم در طول هفته یا در ایام خاصی در ماه یا سال در مکان خاصی به انگیزه جشن یا مراسم مخصوصی دور هم جمع می‌شدند و به پرپایی جشن و پایکوبی و برگزاری برخی آداب و رسوم می‌پرداختند و کالاهایی را که قصد فروش داشتند به همراه می‌آوردند. واژه نمایشگاه از کلمه لاتین Feria مشتق شده است که معنی جشن یا فستیوال را می‌دهد. عبارت است از فضای مناسب و استثنایی و خارق‌العاده که در آن عرضه‌کنندگان و بازدید‌کنندگان می‌توانند با فعالیت‌های سازمان یافته و هماهنگ به مبادله کالاها، خدمات و اطلاعات بپردازند، نمایشگاه محل تلاقی عرضه‌کنندگان و بازدیدکنندگان است، نمایشگاه محل ارائه تفکر جدید است، محل مبادله اطلاعات و محل ارائه ابتکارات، اختراعات و ابداعات است. در اغلب کشورهای جهان از دیرباز انواع نمایشگاه‌ها برگزار می‌‌شود. تاریخ پیشینه نمایشگاه‌ها که با تاریخ تجارت و داد و ستد بشر پیوند دارد به شهر آتنبه عنوان مرکز تجارت دنیا و محل برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ کالاهای تجاری ممالک مختلف بر می‌گردد. اولین نمایشگاه جهانی در سال ۱۱۴۵ میلادی در شهر لایپزیک آلمان برپا شد. نمایشگاه‌ها با تحولات دوران رنسانس و انقلاب صنعتی به تدریج تکامل یافته و به صورت رویدادهای فصلی، محلی، منطقه‌ای، بین قاره‌ای و جهانی خودنمایی کرد. پس از تحولات رنسانس و وقوع انقلاب صنعتی و به مرور زمان بر دامنه فعالیت نمایشگاه‌ها افزوده شد و نمایشگاه‌های جهانی شکل گرفت.

از مهمترین نمایشگاه‌های جهانی در سال ۱۷۹۸ میلادی در شهر پاریس در کنار رودخانه سن فرانسه نمایشگاهی برپا شد که این نمایشگاه تبدیل به جشنی بزرگ شده بود. محل برگزاری نمایشگاه جایی انتخاب شده بود که ناپلئون پس از بازگشت از ایتالیا پیروزی خود را جشن گرفته بود. فرانسه سعی داشت به جهانیان نشان دهد که شکست‌های گذشته را جبران کرده است و رو به پیشرفت دارد این نمایشگاه کاربردی سیاسی نمایشگاه‌ها را به خوبی نشان می‌‌دهد. همچنین در سال ۱۸۳۰ نمایشگاه جهانی در شهر پاریس برگزار شد که از کشورهای مختلف چهار گوشه جهان در آن شرکت کردند و در این نمایشگاه مهندس ایفل باپرچ (برج مهم ایفل) را در وسط نمایشگاه به عنوان نمایش قدرت و پیشرفت صنعتی فرانسه به جهانیان معرفی کرد. در سال ۱۸۷۹ میلادی در شهر سیدنی استرالیا و در سال ۱۸۸۰ میلادی در شهر ملبورن نمایشگاه جهانی برپا شد. در آن زمان از عمر شهر ملبورن فقط پنجاه سال گذشته بود. از این دو نمایشگاه ۴ میلیون نفر دیدن کردند که برای کشور جوانی مانند استرالیا رقمی بسیار موفقیت‌آمیز بود. برپائی این دو نمایشگاه باعث شد که قاره استرالیا به جهانیان معرفی شود و این کاربرد تبلیغی نمایشگاه‌ها را نشان می‌دهد.در سال‌های دیگر نمایشگاه‌های متعدد دیگری نیز بر پا شدند که از جمله آنان می‌توان به نمایشگاه جهانی در کشور آمریکا، انگلیس، ژاپن و غیره … اشاره کرد.

پیشینه نمایشگاه در ایران

ایرانیان از دیرباز علاقه و توجهی به نمایشگاه داشته‌اند بیشترین نمایشگاه‌های سده‌های گذشته ایران در کنار بنادر بزرگ و یا شهرهای بزرگ که بر سر راه کاروان‌های تجاری قرار داشته برپا می‌گردید. بازار‌های مکاره غیر از بنادر و شهرهای بزرگ در مسیر راه‌های بازرگانی همچون جاده ابریشم که از ایران عبور می‌کرد نیز بر پا می‌شد که ایرانیان با ایجاد کاروانسراها موجب رونق این بازارها بودند. با تمرکز قدرت در دوران هخامنشی و وضع قوانین گمرگی و بندری و عوارض در دوره ساسانیان برپایی نمایشگاه‌ها در ایران شکل تازه‌ای به خود گرفت. در دوره صفویان بازاری به سبک نمایشگاه در اصفهان شکل گرفت، در دوره قاجاریه به همت عباس میرزا نمایشگاه بزرگی در تبریز برپا شد که در آن مصنوعات ایران به نمایش درآمد، در این نمایشگاه بازرگانانی از ممالک روسیه و عثمانی نیز حضور داشتند ناصرالدین شاه در سفر اول خود به غرب در سال ۱۲۴۸ هجری از نمایشگاه وین در کشور اتریش دیدن کرد و با دیدن این نمایشگاه خیلی به شوق آمد و بعد از بازگشت به ایران تصمیم گرفت همچون اروپائیان محل دائمی برای نمایشگاه‌ها ایجاد کند.

مشارکت ایران در نمایشگاه‌های خارج از کشور برای اولین بار، به سال ۱۸۵۱ مصادف با برپایی نمایشگاه قصر بلورین لندن برمی‌گردد که با اعلامیه میرزا تقی‌خان‌ امیرکبیر صاحبان صنایع در این نمایشگاه شرکت و کالای ایران از جمله پارچه‌های قلمکار، فرش و صنایع دستی، کاشی و انواع خشکبار به نمایش گذاشتند. نخستین گام مفید در تحقق بخشیدن اندیشه برگزاری نمایشگاه‌ها در سال ۱۳۳۷ برداشته شد، این نمایشگاه توسط دولت و صاحبان صنایع ایتالیا برگزار و هزینه آن نیز توسط آنان تامین و پرداخت شد. در سال ۱۳۴۳ قانون تشکیل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تصویب و در سال ۱۳۴۸ نمایشگاه بین‌المللی آسیایی با مشارکت ۳۳ کشور در تهران برگزار شد. بعد از برگزاری سه نمایشگاه آسیایی در سال ۱۳۵۲ اولین نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا شد که تا سال ۱۳۷۹ بیست‌و‌شش نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی در تهران برگزار شده است و از سال ۱۳۸۰ به صورت تخضصی برگزار می‌شود.

تاریخچه برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی

انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در دوره‌های مختلف با حضور در دیگر نمایشگاه‌ها و بهره‌گیری از فرصت‌هایی که برای نمایش و معرفی محصولات این صنعت وجود داشت حضور مجدانه‌ای داشته و کوشیده است مقدمات آشنایی مردم و بازارهای داخلی و بین‌المللی را فراهم آورد که از آن جمله می‌توان به برنامه‌ریزی، سازماندهی و حضور در اولین نمایشگاه تعاونی در اسفندماه ۱۳۶۴، دو نمایشگاه تخصصی صادراتی گرمایش وسرمایش در سال‌های ۱۳۷۲ و ۱۳۷۳، نمایشگاه منتخب کالاهای صادراتی در تیرماه ۱۳۷۷، اولین و دومین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در سال‌های ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱، نمایشگاه تخصصی صادراتی صنایع گاز در مهرماه ۱۳۸۲، سومین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در بهمن ۱۳۸۲، چهارمین و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در بهمن‌ماه ۱۳۸۳ و بهمن‌ماه ۱۳۸۴، ششمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در بهمن‌ماه ۱۳۸۵، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه سال ۱۳۸۶، هشتمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه ۱۳۸۷، نهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه ۱۳۸۸، دهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه ۱۳۸۹، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آبان‌ماه ۱۳۹۰، دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آبان‌ماه ۱۳۹۱، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در دی‌ماه ۱۳۹۲، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در دی‌ماه ۱۳۹۳ و پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذر‌ماه ۱۳۹۴ بالاخره برنامه‌ریزی، سازماندهی جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه ۱۳۹۵ اشاره کرد.


 

نمایشگاه ها و اطلاعیه های درج شده توسط کاربر ثبت کننده این رویداد
دسته بندی رویداد
گروه بندی این رویداد
دسته بندی نمایشگاه ها در اکسبیز(ویژه فعالان نمایشگاهی)
ثبت نام آنلاین بازدیدکننده

این بخش برای این رویداد فعال نیست


Qr-code و لینک کوتاه رویداد و درج رویداد در تقویم گوگل

هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی- تهران ۹۶


کد رویداد : 1779
لینک کوتاه رویداد :https://exbiz.org/16043
ثبت در تقویم گوگل :Google Calendar
لینک qr code برای درج در پوسترهای نمایشگاهی : اینجا کلیک نمایید0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید