نمایشگاه بین المللی تخصصی تیراندازی،دارت،تیر و کمان،پینت بال و لیزرتگ - شهرآفتاب تهران ۹۷
فاصله زمانی هم اکنون تا روز افتتاحیه نمایشگاه
265 روز گذشته
توضیحات نمایشگاه بین المللی تخصصی تیراندازی،دارت،تیر و کمان،پینت بال و لیزرتگ – شهرآفتاب تهران ۹۷

نمایشگاه بین المللی تخصصی تیراندازی،دارت،تیر و کمان،پینت بال و لیزرتگ – شهرآفتاب تهران ۹۷ در تاریخ ۱۲ تیر در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب برگزار می گردد .اهداف نمایشگاه:

۱-ارتقاء سطح دانش عمومی در زمینه های شناسایی این رشته های ورزشی

۲-معرفی فرصت های نوین اشتغال زایی و کار آفرینی در بخش تولید تجهیزات مورد نیاز مرتبط

۳-گسترش تعامل با سایر کشورها در زمینه این ورزش ها

۴-معرفی توانمندی ها و پیشرفت و پتانسیل های موجود و کمک به توسعه این رشته ها در کشور

۵-فراهم کردن راه‌های توسعه و گسترش این رشته ها

۶-ایجاد و یا ارتقاء رویکرد صادرات محصولات و تجهیزات مربوطه به سایر کشورها

۷-همگامی ایران با سایر کشورها در جهت پیشرفت در این رشته های ورزشی

۸-حضور تولید کنندگان بین المللی از سراسر جهان در نمایشگاه جهت کمک به توسعه صادرات و تولیدات داخلی

۹-ارتقای جایگاه و موقعیت نمایشگاه در منطقه و جهان

۱۰-یکی از اهداف میتواند پیشرفت و ارتقای دارت ایران در سطح جهانی باشد

۱۱-امیدوارم بتوانیم با روند خوبی که داریم به مرحله‌ای برسیم که تمامی وسایل را بتوانیم در ایران تولید و با قیمت مناسبی در اختیار ورزشکاران قرار دهیم

تاریخچه

تیراندازی

تیراندازی با تفنگ، تپانچه و تفنگ ساچمه ای در تعدادی از کشورها، از قرون وسطی تمرین می شده است.

مفهوم مدرن ورزش تیراندازی، در قرن نوزدهم میلادی با توسعۀ تجهیزات تیراندازی شروع شد و تعدادی از فدراسیونهای ملی فعلی شکل گرفت. در اولین دوره بازی های المپیک عصر جدید، در سال ۱۸۹۶ در شهر آتن، ۹ ورزش مختلف توسط کمیته بین المللی المپیک در برنامه قرار گرفتند که ورزش تیراندازی بیشترین تعداد شرکت کننده را در این دوره از بازیهای المپیک داشت. اولین مسابقات قهرمانی جهان در ورزش تیراندازی، در سال ۱۸۹۷ در فرانسه برگزار شد و در هفتم جولای ۱۹۰۷ در شهر زوریخ کشور

سوئیس، هشت فدراسیون ملی تیراندازی، “اتحادیه بین المللی فدراسیونها و انجمنهای ملی تیراندازی” را بنیان نهادند.

در ایران از زمان ورود تفنگ به ارتش از زمان سلسله صفویه از زمان شاه‌عباس کبیر و جایگزینی آن به‌جای تیرکمان رقابت‌های تیراندازی در ارتش بین نظامیان برای رشد توان نظامی روز بروز رشد کرد.

قبل از تشکیل فدراسیون ورزشی تیراندازی در ایران بیش از ۱۰۰ سال قبل هم در ارتش و هم در سازمان‌های مختلف مسابقات تیراندازی بین نظامیان و غیرنظامیان برقرار بوده است و تا سالیان زیادی ورزش تیراندازی تحت عنوان اتحادیه تیراندازی ورزشی فعال بوده تا در سال ۱۳۳۷ فدراسیون تیراندازی ایران زیر نظر سازمان تربیت‌بدنی و ورزش (وقت) تأسیس یافت.

دارت

ورزش دارت را باید یکی از شاخه ای ورزشی و حتی نظامی دانست و به نوعی آن را هنر، که در کل می توان آن را هنر پرتاب دارت دانست. این ورزش صدها سال قدمت دارد.

در ابتدا در بین سربازان جهت پر بار کردن اوقات فراغت آنها معمول بوده است .در بین سربازان انگلیس قبل از جنگ معروف صد ساله ( ۱۴۵۳-۱۳۳۹ م. ) تیراندازی با کمان یکی از تفریحات آنها بشمار می رفت .

در جنگ باراک (۱۴۸۵-۱۴۵۵م.) تفریح سربازان تیراندازی با کمان بودکه به هدف هایی برروی درب بشکه های آب و تنه درخت نشانه می رفتند . سرانجام زمان صلح و دوستی Marting Date بین سال های ۱۴۸۱ تا ۱۶۰۳ م. فرا رسید و در انگلیس آرامش بتدریج حاکم شد .در این زمان بود که تیر ها را کوتاه کردند و بدون استفاده از کمان و فقط با دست نشانه را هدف گرفته و تیر ها را پرتاب می کردند .ابتدا تنها مشک های آب اما سپس تکه ای پوست را به تنه درخت چسبانده و مورد هدف قرار می دادند .در نهایت برش های از تنه های درخت را به عنوان صفحه دارت استفاده می کردند . در برش تنه درخت حلقه های طبیعی وجود دارد که بعد از خشک شدن بافت درخت این حلقه ها کاملا ظاهر می شود .

از اوایل قرن بیستم میلادی انگلیسی ها به ورزش دارت بسیار علاقمند شدند و برای انجام این ورزش باشگاه ها و تیم های دارت را تاسیس کردند .

انجمن بین المللی دارت National Dart Associatioدر سال ۱۹۲۴ تاسیس شد .

از سال ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۸ مسابقات سراسری لندن هر سال برگزارشد اما شروع جنگ جهانی دوم موجب شد این مسابقات تا سال ۱۹۴۷ تعطیل گردد .

در سال ۱۹۶۵ ورزش دارت جهانی شد .

در سال ۱۹۷۶ فدراسیون جهانی دارت World Dart Federation با ۱۵ عضو تاسیس گردید .

درحال حاضربیش از ۷۰ کشور از پنج قاره افریقا ، آسیا ، جنوب اقیانوسیه ، اروپا و امریکای شمالی و جنوبی عضو فدراسیون جهانی دارت هستند .

از ۳۰ شهریور ۱۳۸۳ ورزش دارت در ایران با هدف ترویج و گسترش آن در میان تمام اقشار جامعه زیر نظر فدراسیون تیراندازی با کمان پایه گذاری گردید و در حال حاضر زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشی می باشد.

انجمن دارت جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۸۵ عضو فدراسیون جهانی دارت می باشد.

تیر و کمان

قبل از اختراع تفنگ ، تیروکمان موثرترین سلاح برای شکار و رزم از راه دور بوده است . اهمیت تیروکمان در تمدن بشری تا بدان پایه است که دانشمندان امروزی، پیشرفت اولیه بشر را مدیون پیدایش آتش، چرخ و تیروکمان می‏دانند.

نخستین باشگاه تیر اندازی در قرن سیزدهم و چهاردهم میلادی توسط آلمانی ها راه اندازی شد که عضویت در آن فقط به مردان محدود می شد. اولین مسابقات تیر اندازی قهرمانی جهان در سال ۱۸۹۷ میلادی توسط باشگاه تیر اندازی لیون فرانسه به مناسبت جشن بیست و پنجمین سال تاسیس باشگاه در مسافت ۳۰۰متر برگزار گردید. مسابقات قهرمانی زنان در رشته تیر اندازی نیز در سال ۱۹۵۸ میلادی برگزار شد.

فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان World Archery Federation نهاد اصلی اداره کننده و برگزاری مسابقات ورزش تیراندازی با کمان در جهان است.

این سازمان در سال ۱۹۳۱ تأسیس شده و مقر آن در لوزان، سوئیس است. فدراسیون جهانی تیراندازی مسابقات تیراندازی با کمان در بازی‌های المپیک تابستانی، مسابقات قهرمانی تیراندازی با کمان جهان و جام جهانی تیراندازی با کمان را برگزار میکند.

در ایران فدراسیون تیر اندازی در سال ۱۹۵۸ میلادی (۱۳۳۷شمسی) از آن زمان تا کنون سالهای بسیاری میگذرد و این فدراسیون در طول عمر پنجاه ساله خود ۱۴ رئیس فدراسیون را به خود دیده است . ورزشی مفرح و جذاب که سهم زیادی در توزیع مدالهای آسیایی و جهانی دارد.

پینت بال

بازی رنگ‌اندازیPaintballیک نوع ورزش گروهی است که به‌ طور کلی دو گروه از بازیکنان سعی در حذف یک دیگر با گلوله‌های رنگی می‌کنند.

در حدود پانزده سال است که پینت بال به طور رسمی بازی می شود و چند سال است که به کمیته بین المللی المپیک معرفی شده است تا در بازی های المپیک به عنوان ورزشی جدید وارد گردد. از پینت بال به عنوان شطرنج زنده در جهان نام برده می شود.

پینت بال در ایران طرفداران بسیاری دارد و در سطح حرفه‌ای هم در ایران بسیار پیشرفت داشته به‌طوری‌که لیگ حرفه‌ای این ورزش در ایران از سال ۱۳۸۸ تأسیس شده و تیم داتیس از ایران به عنوان تیم ملی در ۴ دوره متوالی قهرمان آسیا شده و در مسابقات بین قاره‌ای که در فرانسه برگزار شد نیز توانستند به مقام پنجم دست پیدا کنند.

لیزرتگ

لیزرتگLaser tagرا می‌توان بعنوان ورزشی تیمی یا انفرادی یا فعالیتی تفریحی تعریف نمود که در آن هر بازیکن تلاش می‌کند برای کسب امتیاز با اسلحه لیزری به اهدافی مختلف شلیک کند و بطور معمول تجهیزات مورد استفاده توسط بازیکنان از تکنولوژی مادون قرمز بهره می‌برد. جلیقه‌ای که توسط هر بازیکن پوشیده می‌شود مجهز به سنسورهای حساس به مادون قرمز بوده و گاهی نیز سنسورهایی در محل‌های مختلف زمین بازی جهت فعال یا خنثی نمودن اهدافی از قبیل بمب یا مین تعبیه می‌شود.

در اواخر دهه هفتاد میلادی و اوایل دهه هشتاد ارتش ایالات متحده سیستمی که از پرتوهای مادون قرمز استفاده می‌کرد را جهت «آموزش مبارزه» راه‌اندازی نمود که امروزه سیستم‌های مشابه توسط شرکت‌های مختلفی تولید شده و در بسیاری از ارتش‌ها و نیروهای مسلح سراسر دنیا استفاده می‌شود. اولین نسخه تجاری از این تکنولوژی توسط شرکت الکترونیکی پیشتازان فضا در قالب ست‌های اسلحه به بازار عرضه شد و در سال ۱۹۸۲ میلادی، جورج کارتر فرایند طراحی سیستم‌هایی مبتنی بر یک محیط بازی را آغاز نمود که احتمالاً این ایده هنگام تماشای سینمایی جنگ ستارگان شکل گرفته است! وی سرانجام اولین مرکز فوتون را در تاریخ ۲۴ مارس ۱۹۸۴ در دالاس، تگزاس افتتاح نمود که سالها بعد (۱۷ نوامبر ۲۰۰۵) توسط انجمن بین‌المللی لیزرتگ مورد تقدیر قرار گرفت. روی این جایزه حک شده است: «تقدیم شده به جورج کارتر در به رسمیت شناختن مخترع و بنیانگذار صنعت لیزرتگ.» امروزه تعداد بسیار زیادی از زمین‌های بازی و شرکت‌های متنوع تولیدکننده تجهیزات در دنیا وجود دارند که محصولات خود را جهت استفاده خانگی یا در سطح حرفه‌ای ارائه می‌دهند.

اطلاعات مجری برگزاری
برگزارکننده وب سایت این رویداد (نمایشگاه)
شرکت نمایشگاهی منیر تجهیز امین http://monirexpo.com/exb-shootingexpo
نمایشگاه ها و اطلاعیه های درج شده توسط کاربر ثبت کننده این رویداد
سه اطلاعیه آخر ثبت شده توسط این کاربر

Posts not found

سه رویداد پیش روی ثبت شده توسط این کاربر
رویدادی ثبت نشده است
دسته بندی رویداد
گروه بندی این رویداد
دسته بندی نمایشگاه ها در اکسبیز(ویژه فعالان نمایشگاهی)
ثبت نام آنلاین بازدیدکننده

این بخش برای این رویداد فعال نیست


Qr-code و لینک کوتاه رویداد و درج رویداد در تقویم گوگل

نمایشگاه بین المللی تخصصی تیراندازی،دارت،تیر و کمان،پینت بال و لیزرتگ – شهرآفتاب تهران ۹۷


کد رویداد : 2960
لینک کوتاه رویداد :https://exbiz.org/115305
ثبت در تقویم گوگل :Google Calendar
لینک qr code برای درج در پوسترهای نمایشگاهی : اینجا کلیک نمایید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هفت =