نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری- ایران مال تهران 97
فاصله زمانی هم اکنون تا روز افتتاحیه نمایشگاه
265 روز گذشته
Exhibit Title

مشخصات مجری برگزاری
برگزارکننده وب سایت این رویداد (نمایشگاه)
ایران نوین http://city-tourist.com
توضیحات نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری- ایران مال تهران ۹۷

نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری- ایران مال تهران ۹۷ در تاریخ ۰۴ شهریور در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار می گردد .نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری- ایران مال تهران ۹۷

تماس با ما
خیابان ولیعصر – نرسیده به پارک وی
کوچه مهناز – پلاک ۲۷

+۹۸۲۱-۲۷۶۳۴
+۹۸۲۱-۲۶۲۱۶۸۰۰-۱۴
info@city-tourist.com
————————

تعرفه واگذاری غرفه های مجتمع ایران مال

جدول اجاره بها

جدول اجاره بها


پوستر نمایشگاه:


نگاهی به نمایشگاه و اهداف آن

هر ساله در تمامی کشورهای صاحب صنعت نمایشگاهی دنیا، نمایشگاههایی به منظور ترویج صنعت سفر و گردشگری برگزار می گردد، که به عنوان ابزاری مناسب برای به نمایش گذاشتن داشته های فرهنگی، تاریخی، طبیعی یا صنعتی آن کشور به کار گرفته می شود .برخی از این کشورها این نمایشگاه را برای معرفی سوابق تاریخی خود برپا می کنند و بعضی دیگر تلاش در ارائه دستاوردها و تلاشهای چند دهه اخیر جامعه خود برای پیشرفت و توسعه دارند، ولی همگی تا حد امکان و تا جایی که ظرفیت تاریخی شان اجازه دهد (و یا حتی فراتر از ظرفیت واقعی) نقبی به گذشته خود می زنند و آنچه را که از گذشتگان برایشان به میراث باقی مانده با تبلیغات بسیار به سایر جوامع معرفی میکنند.شناساندن ظرفیتهای توریستی شهرها در کشورهایی که در این زمینه موفق عمل کرده اند موجب شده است تا صنعت گردشگری به یکی از مهمترین و یا حتی در بعضی، به اصلی ترین منبع درآمدهای ارزی این کشورها بدل شود. ولی آنچه در این بین مسلم و مسجل است اینکه این کشورهای موفق در شناسایی و یافتن توانمندیهای گردشگری سرزمین خود صحیح عمل کرده و در شناساندن آنها به سایر کشورها نیز از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده اند و در راستای این حرکت خود از نمایشگاهها نیز به عنوان یک ابزار بسیار مهم که در سطح بین المللی رسماً پذیرفته شده اند بهره می جویند.
در کشوری همچون ایران که تنها سابقه تاریخی و فرهنگی تعداد انگشت شماری از کشورهای جهان با آن برابری می کنند هنوز اهمیت برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری و صنایع وابسته در حدود لازم و مکفی برای بسیاری از دست اندر کاران این صنعت عیان نشده و یا به تعبیری می توان گفت که تاکنون ابزار و امکان لازم برای شکل گیری گسترده آن مهیا نبوده است.همواره نام کشورهایی مانند ایران، یونان، مصر، چین و ایتالیا یادآور تمدنهای باستانی و قدرت و عظمت این تمدنها در دورانی هستند که هنوز شالوده بسیای از کشورهای فعلی جهان پی ریزی نشده بود. اما میزان موفقیت کشور ما در ارائه و معرفی تمدن کهن خود در مقایسه با چهار کشور دیگر به هیچوجه قابل مقایسه نیست و گویی اهمیت آن نادیده انگاشته شده است و بسیاری از مردم ما نمی دانند که ورود جهانگردان به کشور از لحاظ اقتصادی چه منافع و درآمدی را نصیبشان می کند. این در حالی است که کشور ایران به جهت تنوع اقلیمی و زیستی جزو ۵ کشور برتر جهان و از نظر تاریخی و فرهنگی بین ١٠ کشور برتر دنیا قرار دارد. به عبارت دیگر از نظر جاذبه های توریستی کشورمان جزو ١٠ کشور برتر دنیاست.
بازدهی اقتصادی ورود گردشگر به کشورها آنقدر بالاست که همانگونه که ذکر شددر بعضی ازکشورها صنعت گردشگری به اصلی ترین منبع کسب درآمدهای ارزی بدل شده است. ورود هر یک نفر توریست به کشور بیش از ۱۰۰؟! رسته کاری ایجاد اشتغال می کنند. این یک واقعیت ثابت شده و انکار ناپذیر است که ورود گردشگر به هر کشوری مساوی با ورود ارز و اشتغالزایی در آن کشور است . این یک حقیقت اثبات شده و پذیرفته شده است که صنعت گردشگری حداقل از بعد اقتصادی عامل پیشرفت کشورها و ایجاد رقابت در درون ساختار اقتصادی آنهاست. پس حال که کشور ما ظرفیت و پتانسیل جذب اینچنین درآمدی را دارد، ضروری است تا زمینه و امکانات آن نیز فراهم گردد. هر یک روز تعلل یعنی امتناع کردن از کسب درآمد از منابع و استعدادهای تاریخی و فرهنگی ، هم اینک صنعت گردشگری به عنوان یکی از ٣ صنعت مهم و درآمدزا پس از صنایع نفت و خودرو سازی قرار دارد. هر چند که پیش بینی میشود تا کمتر از دو دهه دیگر، از لحاظ درآمد زایی مقام نخست را به خود اختصاص دهد. گردشگری و صنایع وابسته از مهمترین توانمندی های بالقوه اقتصادی کشور ما است . نمایشگاه “شهر گردشگر” با تمرکز بر روی توانمندی های موجود در شهر ها و آشنا کردن سرمایه گذاران با این توانمندیها قصد دارد نقشی موثر در بالفعل کردن این توانمندیها ایفا کند . نمایشگاه “شهر گردشگر” جلوه گاه ارتباط فضاهای سرمایه پذیر ارزشمند و سرمایه گذاران علاقمند به حوزه های اقتصاد گردشگری می باشد .


شرکت کنندگان در نمایشگاه

 • هتلها و مراکز اقامتی، دهکده های توریستی، مراکز تفریحی، موزه ها و …
 • خدمات مسافرتی و گردشگری ( شامل آژانسهای مسافرتی، مجریان تورهای سفر، خطوط حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی و ..)-رستوران ها و صنایع غذائی و بهداشتی FMCG
 • استانها و شهرها
 • کتب و نشریات
 • صنایع دستی
 • تجهیزات و خدمات هتل داری
 • سازمانها ، تشکلها و مجامع
 • مراکز آموزشی و پژوهشی
 • بانکها و بیمه ها
 • نرم افزار و IT-خدمات ارتباطی – تجهیزات صوتی و تصویری
 • سایر صنایع و خدمات وابسته

مقررات عمومی نمایشگاه

ضمن استقبال از توجه و تمایل آن واحد محترم نسبت به حضور در نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری”شهر گردشگر” ، توجه جنابعالی را به این نکته جلب می نماید که عدم مطالعه کامل مقررات نمایشگاهها از سوی شرکت کنندگان محترم همواره باعث بروز پاره ای مشکلات در امر برپایی نمایشگاه می شود که ناشی از عدم آگاهی ایشان از قوانین و ضوابط مصوب و مصرح در این خصوص می باشد. لذا از کلیه متقاضیان محترم تقاضا می شود قبل از تکمیل نمودن فرم ثبت نام و حضور در نمایشگاه این مقررات را بطور کامل و دقیق مطالعه فرمایند. تکمیل و تحویل فرم ثبت نام از سوی شرکت کننده به برگزارکننده بدین معنی تلقی میشود که متقاضی مشارکت در نمایشگاه بدواً مقررات مربوطه را مطالعه نموده و با علم و آگاهی کامل از قوانین موجود نسبت به انجام مراحل ثبت نام و حضور در نمایشگاه و امضای قرارداد اقدام نموده است. لذا مسئولیت هرگونه اقدام یا ناهماهنگی که به دلیل عدم آگاهی از مقررات نمایشگاه از سوی شرکت کنندگان صورت پذیرد بر عهده ایشان بوده و برگزارکننده از عواقب ناشی از آن مبرا می باشد مقررات نمایشگاهی برای کلیه شرکت کنندگان محترم صرفنظر از متراژ غرفه ، میزان هزینه ای که برای مشارکت خود میکنند و یا ارزی یا ریالی بودن مشارکت ایشان لازم الاجرا است. لذا خواهشمند است تنها درصورت قبول آنها نسبت به امضاء فرمهای مشارکت و انعقاد قرارداد و سپس حضور در نمایشگاه اقدام فرمایید .

بخش اول – ثبت نام در نمایشگاه و پرداخت هزینه اجاره بهاء غرفه

 • ۱٫ تمامی فرمهای لازم جهت مشارکت متقاضیان محترم بر روی وب سایت نمایشگاه موجود میباشد . لذا خواهشمند است با مراجعه به لینک های مختلف سایت فرمهای مربوطه را پرینت گرفته و پس از تکمیل و مهر و امضاء ، در مهلت تعیین شده آنها را به ستاد برگزارکننده نمایشگاه تحویل فرمایید .
 • ۲٫ برگزارکننده در پذیرش یا رد درخواستها اختیار تام دارد .
 • ۳٫ مقتضی است کل هزینه مشارکت بر اساس فضای مورد درخواست به هنگام ثبت نام به شماره حساب اعلام شده پرداخت و رسید آن به همراه فرمهای درخواست مشارکت به برگزارکننده تحویل گردد.
 • ۴٫ واگذاری مکان غرفه براساس اولویت ثبت نام میباشد . بدین معنی که متقاضیانی که سریعتر نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه مشارکت خود اقدام نمایند ، به هنگام واگذاری غرفه بر سایرین تقدم خواهند داشت .
 • ۵٫ لطفاً قبل از تایید و اعلام از سوی برگزارکننده نسبت به واریز وجوه اقدام ننمایید . واریز وجه ثبت نام قبل از تأیید برگزارکننده اولویتی را برای واریز کننده ایجاد نمی کند .
 • ۶٫ پس از تعیین محل غرفه ، برگزارکننده نسبت به رزرو غرفه مذکور و صدور پیش فاکتور جهت واریز وجه ثبت نام اقدام مینماید. پیش فاکتور صادره تا مهلتی که در آن قیده شده معتبر بوده و پس از آن در صورت عدم واریز وجوه مقرر، برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت حفظ غرفه برای متقاضی نداشته و ندارد لذا نسبت به واگذاری آن به سایر متقاضیان اقدام خواهد نمود .
 • ۷٫ براساس ابلاغ سازمان امور مالیاتی کشور به تمامی مبالغ قابل پرداخت توسط شرکت کنندگان، ۹% مالیات بر ارزش افزوده اضافه میشود .
 • ۸٫ در صورتی که براساس اعلام مراجع موثق ، متقاضی ثبت نام ، در هر نمایشگاه دیگری سابقه تخطی از مقررات و یا عدم تسویه حساب کامل در نمایشگاهی را داشته باشد ، برگزارکننده میتواند در هر مرحله ای از ثبت نام و حتی در صورت پرداخت هزینه مشارکت ، ثبت نام متقاضی را لغو و وجوه پرداختی را مسترد نماید . در این زمینه انجمن برگزارکنندگان نمایشگاههای بین المللی ایران به عنوان مرجع اصلی جهت اعلام موارد تخلف شناخته میشود .
 • ۹٫ درصورت پرداخت وجه مشارکت بصورت چک، تنها چک شرکت متقاضی قابل پذیرش بوده و برگزارکننده از پذیرفتن چک اشخاص و یا چک سایر افراد حقیقی یا حقوقی معذورمیباشد .
 • ۱۰٫ درج مشخصات شرکت کنندگان و شرح فعالیت آنها در کتاب رسمی نمایشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط برگزارکننده انجام خواهد شد. این امر اجباری بوده و شرکت کنندگان محترم به منظور گردآوری مجموعه ای پربار و مفید ملزم به ارائه به موقع اطلاعات و مشخصات خود به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بطور کامل میباشند .
 • ۱۱٫ نام هرغرفه دقیقاً باید با عنوانی که با آن ثبت نام شده و در فرم ثبت نام ذکر شده یکسان باشد . درصورتی که نام غرفه با عنوان ثبت نام شده مغایر باشد به عنوان تخلف محسوب شده و غرفه مربوطه اجازه کار نخواهد داشت
 • ۱۲٫ اطلاعات تکمیل شده توسط شرکت کنندگان در فرم کتاب به همان صورت در کتاب نمایشگاه درج می شود و در صورت نقص یا عدم صحت آنها مسئولیتی متوجه برگزارکننده نخواهد بود .
 • ۱۳٫ درخواست اعمال هر گونه تغییری در مندرجات فرم ثبت نام یا سایر فرمها، تنها در صورت موافقت بصورت مکتوب از سوی شرکت کننده امکانپذیر خواهد بود .
 • ۱۴٫ در نمایشگاههایی که ثبت آنها به صورت اینترنتی انجام میشود ، براساس قوانین سایبری فضاهای مجازی ، تکمیل اینترنتی فرمها و عبور از مراحل مختلف و درنهایت پرداخت وجه ثبت نام برای متقاضیان تعهدآور بوده و حتی درصورت عدم تکمیل و ارائه فیزیکی فرم ثبت نام و تعهدنامه های مربوطه و قرارداد ، به منزله امضاء فرمها و التزام به رعایت کامل مقررات میباشد .

بخش دوم – ضمانت انجام مقررات نمایشگاه

 • ۱٫ تمامی شرکت کنندگان محترم صرفنظر از اینکه غرفه با تجهیزات یا خودساز انتخاب مینمایند میباید به همراه فرم ثبت نام خود ، یک فقره چک ضمانت اجرای مقررات (که پس از امضاء فرم ثبت نام به منزله تعهد ایشان خواهد بود) به ستاد نمایشگاه تحویل نمایند. موارد تضمین عمدتاً شامل تضمین رعایت قوانین ارزی، ریالی ، مقررات غرفه سازی و تخریب به موقع غرفه خودساز و خروج تجهیزات و ضایعات غرفه ها ، جبران خسارتهای احتمالی به سازه و تأسیسات نمایشگاه ، تضمین پرداخت بدهی های باقی مانده و موارد مشابه میباشد . مبلغ وجه تضمین ، به ازاء هرمترمربع فضای ریالی ۷٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال میباشد که بخش عمده این وجه ، مربوط به رعایت مقررات ارزی، ریالی نمایشگاه است . بنابراین شرکت کنندگانی که فقط فضای ارزی درخواست مینمایند از ارائه این مبلغ معاف میباشند ولی میباید بابت تضمین سایر مقررات و تأمین مبلغ خسارات احتمالی چک تضمینی به مبلغ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به ازاء هر مترمربع غرفه ارزی خود به ستاد تحویل نمایند . ضمناً در متن چک تضمین فقط عبارت در “وجه ایران نوین کیش” درج شده و از ذکر عباراتی نظیر “بابت تضمین” یا “بابت مشارکت” و امثال آن خودداری گردد درغیر این صورت مورد قبول نبوده و عودت میگردد . بدیهی است پس از پایان نمایشگاه و در صورت انجام تسویه حساب کامل توسط شرکت کننده چک تضمین مسترد خواهد گشت . با تکمیل فرم ثبت نام ، شرکت کننده، برگزارکننده را مجاز مینماید تا درصورت هرگونه عدول از مقررات یا ایراد خسارت که مستلزم پرداخت هزینه یا جریمه ای از سوی غرفه دار باشد از محل این چک برداشت نماید . بدیهی است هرگونه همکاری ستاد با شرکت کنندگان اعم از واگذاری غرفه و صدور مجوزهای لازم ، منوط به دریافت چک تضمین خواهد بود . با توجه به اینکه این تضمین بابت ضمانت اجرای کامل تمامی مقررات نمایشگاه است لذا صرفاً باید از سوی شرکت کننده در نمایشگاه (فقط چک شرکت) صادر گردد و چک پیمانکار غرفه سازی یا چک شخص قابل قبول نمیباشد .

بخش سوم – ضوابط مربوط به عرضه و نمایش کالاهای نمایشگاهی

 • ۱٫ فقط کالاهایی مجاز به ارائه در نمایشگاه می باشند که در چارچوب موضوع نمایشگاه تعریف شده و در قالب پروفایل کالایی در اختیار شرکت کنندگان قرار میگیرد .
 • ۲٫ ارائه گواهی استاندارد برای کالاها و محصولاتی که از سوی سازمان استاندارد مشمول استاندارد اجباری هستند الزامی است .
 • ۳٫ فروش مستقیم کالا ها در محل غرفه و در ایام برپایی نمایشگاه ممنوع می باشد. لیکن بازاریابی کالا یا خدمات و صدور فاکتوردر محل نمایشگاه و تحویل آنها در محل فروشگاه یا شرکت بلامانع است .
 • ۴٫ درصورتی که شرکت کننده در غرفه خود اقدام به نمایش کالای شرکت دیگری نموده و یا تبلیغی مبنی بر نمایندگی شرکت دیگری می نماید ، ضروری است نامه مکتوب مبنی بر رضایت شرکت اصلی جهت نمایش کالا یا تبلیغات خود را به ستاد برگزاری نمایشگاه ارائه نماید .

بخش چهارم – ضوابط و نحوه محاسبه هزینه ارزی یا ریالی غرفه ها

 • ۱- در صورتی که نمایش کالا با برند یا نام ایرانی که توسط واحد تولیدی صنعتی دارای پروانه بهره برداری و گواهی فعالیت صنعتی، کارت شناسایی کارگاه معتبر و یا واحد تولیدی صنفی دارای پروانه صنفی تولیدی در داخل کشور یا مناطق آزاد تجاری یا ویژه اقتصادی تولید میگردد صورت پذیرد کالا ایرانی محسوب و هزینه ها به صورت ریالی دریافت میگردد. ارائه مدارک معتبر در این خصوص ضروری است .
 • ۲- کالاهایی که با مشخصات مندرج در بند فوق تحت لیسانس یا محصول مشترک کشورهای خارجی ، در داخل کشور یا مناطق آزاد تجاری تولید و با نام ایرانی ارائه میگردند ایرانی محسوب شده و هزینه ها به صورت ریالی دریافت خواهد شد . لیکن در صورتی که با مارک خارجی تبلیغ گردند هزینه های مربوطه به صورت ۷۰% ریالی و۳۰% ارزی محاسبه خواهد شد .
 • ۳- کالاهایی که با مارک خارجی ثبت شده و براساس سرمایه گذاری مشترک شرکتهای ایرانی و خارجی در ایران تولید میگردد و دارای مجوزهای مربوطه از وزارت امور اقتصادی و دارائی و مصوبه هیأت دولت میباشند ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی خواهند بود .
 • ۴- نمایش نمونه کالای خارجی به منظور معرفی کالای تولید داخل ، توسط واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری از مراجع ذیربط ، درصورت تجمیع نمونه کالا در حداقل فضا (به تناسب نوع و ابعاد نمونه) و عدم اقدام به بازاریابی آن ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی میباشد. در این حالت باید مارک کالای خارجی پوشانده شود .
 • ۵- عرضه هرگونه کالای خارجی و تبلیغ واردات کالا به هر نحو و یا حتی نمایش پوستر، بروشور، کاتالوگ ، فیلم یا عکس کالا یا شرکت خارجی و بطور کلی هرگونه تبلیغ برای کالای خارجی صرفنظر از نحوه ورود آن به کشور و حتی در صورتیکه شرکت عرضه کننده کالا ایرانی باشد، خارجی محسوب شده و هزینه غرفه کلاً بصورت ارزی محاسبه می شود .
 • ۶- درج هرگونه نام یا لوگوی خارجی در داخل بروشور، کاتالوگ کالا ، کارت ویزیت شرکت یا سایر اقلام چاپی و همچنین اشاره به این نکته که در تولید بخشی از کالا از مواد اولیه یا قطعات خارجی استفاده شده ، حتی در صورتی که کالا یا خدمات معرفی شده در غرفه تمامی ویژگیهای غرفه ریالی را دارا باشد موجب خواهد شد که حداقل بخشی از فضای غرفه ارزی محاسبه گردد . لذا مقتضی است کاتالوگ ، بروشور و یا سایر اقلام تبلیغاتی خود را که قصد عرضه در نمایشگاه دارید ، پیش از تکثیروآماده سازی به مدیریت نمایشگاه ارائه و تأییدیه وی را دریافت نمایید ، درغیر این صورت مسئولیتی متوجه برگزار کننده نخواهد بود
 • ۷- وجود هرگونه آرم ، مارک ، برچسب و مشابه آنها برروی کالا یا دستگاهها که نشان دهنده ساخت دستگاه یا قطعاتی از آن در خارج از کشور باشد ، موجب ارزی شدن مبنای محاسبه غرفه خواهد بود . ضمناً چنانچه هیچگونه مارکی برروی دستگاه یا کالا وجود نداشته باشد ، باید مدارک مستند مبنی بر تولید داخل بودن کالا یا دستگاه ارائه شود در غیر این صورت کالای مربوطه خارجی محسوب میشود .
 • ۸- تبلیغ نمایندگی انحصاری و رسمی شرکتهای خارجی به هرصورت مشمول پرداخت هزینه ها به صورت ارزی میباشد . ضمناً شرکتهایی که نمایندگی انحصاری یک یا چند شرکت خارجی را عهده دار می باشند باید گواهی نمایندگی خود را که به تأیید شرکت خارجی اصلی رسیده است به هنگام ثبت نام به برگزارکننده ارائه دهند، در غیر اینصورت و در صورت ارائه همان کالا توسط شرکتهای دیگر اعتراضی از سوی شرکت نماینده پذیرفته نخواهد بود .
 • ۹- مشارکت شرکتهای عرضه کننده خدمات مشاوره ای ، پیمانکاری طرح و اجرا، طراحی سیستم و موارد مشابه صرفاً بدون ارائه کالا و یا هرگونه تبلیغ برند خارجی ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی میباشد . درغیر این صورت مشمول پرداخت هزینه به صورت ۳۰ درصد ارزی و ۷۰ درصد ریالی خواهد بود .
 • ۱۰- مشارکت آژانسهای مسافرتی و گردشگری درصورت عدم تبلیغ نمایندگی خارجی ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی میباشد .
 • ۱۱- مشارکت نشریات داخلی اعم از روزنامه ، مجله ، بولتن ، ویژه نامه ، آگهی نامه ، و امثالهم که با تبلیغ توأمان شرکتهای داخلی و خارجی منتشر میگردند ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی میباشد . بدیهی است تبلیغ برند یا نمایندگی خارجی شرکتهای خارجی در غرفه تخصیص یافته به نشریات (از طریق نصب بنر، پخش فیلم ، توزیع سی دی، کاتالوگ و بروشور مستقل خارجی و ….) ممنوع میباشد
 • ۱۲- معرفی خلاقیتهای فنی و نرم افزاری (اتوماسیون) درصورت عدم تبلیغ شرکتهای خارجی (به صورت پوستر، بروشور و یا کالا) به صورت ریالی محاسبه میشود .
 • ۱۳- محصولات خارجی وارد شده در کشور به صورت فله که پس از بسته بندی و یا مخلوط با کالای ایرانی (با نام یا برند ایرانی و با درج یا عدم درج تحت لیسانس) ، توسط مشارکت کننده داخلی به نمایش گذاشته میشود ، به میزان فضای اشغال شده مشمول پرداخت هزینه به صورت ۷۰ درصد ارزی و ۳۰ درصد ریالی میباشد .
 • ۱۴- در صورتی که جهت معرفی کالا یا نوع فعالیت شرکت تولیدی داخلی ، نیاز به استفاده از ماشین آلات یا دستگاه خاص خارجی صرفاً بعنوان ابزار کار وجود داشته باشد چنانچه مارک دستگاه خارجی پوشانده شده و قابل رؤیت نباشد و هدف تبلیغ مارک شرکت خارجی نباشد ، هزینه مشارکت ریالی محاسبه میشود .
 • ۱۵- شرکتهای تولیدی بازرگانی ایرانی که به منظور نمایش کالای تولید داخل و نیز کالای خارجی به ارائه توأمان کالای ایرانی و خارجی میپردازند ، میباید کالاها یا خدمات مربوط به بخش خارجی را در فضایی کاملاً متمایز و در متراژ تفکیک شده (با ابعاد استاندارد)از بخش داخلی و با رعایت حداقل متراژ ۱۲ مترمربع عرضه نمایند . بدین منظور ضروری است که بین این دو قسمت بوسیله جداکننده کاملاً مشخص نظیر پانل ، زنجیر، دیواره و چیزی مشابه آنها یک مرزبندی مشهود و واضح انجام پذیرد تا امکان تعیین دقیق متراژ هر قسمت فراهم باشد . درغیر این صورت کل فضای غرفه به صورت ارزی محاسبه خواهد شد و فقط نظر کمیته ارزی ریالی ملاک تعیین متراژ ارزی در اینگونه غرفه ها خواهد بود .
 • ۱۶- متراژ دفتر یا محل پذیرایی(VIP) در غرفه های ارزی یا بخش ارزی غرفه های ارزی ریالی ، بصورت ارزی محاسبه میشود .
 • ۱۷- چنانچه نمایش کالا توسط واحد تولیدی داخلی (با ارائه مدارک کافی) انجام می شود درصورتیکه قسمتی از کالا یا مواد اولیه آن خارجی باشد ولی اصل کالا با مارک ایرانی معرفی و تبلیغ شود (مونتاژ) به شرط عدم تبلیغ برای قسمتهای خارجی ، کالا ایرانی محسوب شده وهزینه ها بصورت ریالی دریافت میگردد. لیکن درصورت نمایش یا تبلیغ قطعات خارجی آن کالا به طور منفصل بصورت ارزی محاسبه خواهد شد .
 • ۱۸- معرفی خدمات پس از فروش کالاهای خارجی توسط نمایندگان مجاز داخلی (با ارائه پروانه صنفی و معرفی نامه کتبی از شرکت مربوطه) مشروط بر عدم نمایش کالا یا قطعات منفصله شرکت خارجی در داخل غرفه ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ۳۰% ارزی و ۷۰% ریالی میباشد . بدیهی است نمایش کالا و قطعات منفصل مربوطه در اینگونه غرفه ها ممنوع می باشد .
 • ۱۹- پس از افتتاح نمایشگاه و در ایام برپایی آن ، تمامی غرفه های داخلی از سوی کمیته ارزی ریالی ایران نوین کیش به منظور رعایت ضوابط ارزی و ریالی مورد بازدید قرار خواهد گرفت. در صورتیکه کمیته مذکور، هرگونه موردی را مبنی بر انجام تبلیغات خارجی و یا عرضه کالاهای خارجی در غرف داخلی گزارش نماید، شرکت مربوطه اکیداً موظف به پرداخت ما به التفاوت ارزی غرفه خود بر اساس گزارش کمیته فوق الذکر و انجام تسویه حساب کامل تا قبل از پایان نمایشگاه می باشد .
 • ۲۰- کلیه شرکت کنندگانی که با اطلاع از مقررات ذکر شده فوق در بخش داخلی شرکت نموده و هزینه غرفه خود را به صورت ریالی یا ارزی ـ ریالی پرداخت مینمایند ملزم به تکمیل و مهر و امضاء تعهدنامه ارزی میباشند . باتوجه به اینکه ضوابط مشارکت ارزی و ریالی شرکت کنندگان محترم در این مقررات به تفصیل ذکر شده است، عدم رعایت آنها قابل توجیه نبوده و ذکر آگاهی نداشتن از این موضوع قابل پذیرش نمی باشد .

بخش پنجم – امور فنی و ساخت و ساز غرفه ها

 • ۱- حداقل متراژ غرفه های پیش ساخته با تجهیزات ۳۰ مترمربع ، حداقل متراژ فضای بدون ساخت غرفه ۶۰ متر مربع و حداقل متراژ فضای باز ۶۰ متر مربع می باشد .
 • ۲- غرفه های پیش ساخته با تجهیزات متعارف در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. تجهیزات متعارف شامل پانل بندی اطراف، کف، پیشانی نویسی، یک عدد پریز برق، روشنایی (۳عدد لامپ ۱۰۰ وات یا یک عدد پروژکتور) کانتر به ازای هر ۳۰ متر مربع ۲ عدد می باشد.
 • ۳- به غرفه های بدون پیش ساخته (خودساز) تنها کف غرفه تعلق خواهدگرفت و تأمین تمامی وسایل ساخت و دکوراسیون و نیز تجهیزات داخل غرفه برعهده شرکت کننده خواهدبود .
 • ۴- شرکت کنندگانی که فضای بدون غرفه سازی (غرفه خودساز) درخواست می نمایند باید شرکت پیمانکار غرفه سازی خود را حداکثر ۲۰ روز قبل از نمایشگاه کتباً به برگزار کننده معرفی نمایند. بدون معرفی کتبی غرفه ساز، امکان همکاریهای بعدی از سوی برگزارکننده با وی مقدور نخواهد بود. لطفاً زمان ذکر شده را حتماً مد نظر قرار دهید تا در صورتی که نیاز به انجام تغییراتی در نقشه ساخت و ساز غرفه وجود داشت فرصت انجام اصلاحات وجود داشته باشد . نقشه غرفه سازی باید حاوی اطلاعات کاملی در خصوص ابعاد غرفه (طول، عرض و ارتفاع) ، مصالح به کار رفته در آن، انشعاب برق ، نوع کف سازی و سایر اطلاعات مورد نیاز باشد .
 • ۵- شرکتهای غرفه ساز تنها در صورتی که در فهرست گرید بندی شده مصوب از سوی ایران نوین کیش باشند مورد تأیید بوده و طرح و مدارک ایشان مورد بررسی قرار میگیرد . لذا ضروری است شرکت کنندگان محترم به این موضوع توجه داشته باشند که پیش از عقد قرارداد با شرکت غرفه ساز از این موضوع اطمینان حاصل فرمایند .
 • ۶- مشارکت کنندگان در نمایشگاه ها نمی توانند راساً اقدام به ساخت غرفه خود نمایند و میباید صرفاً از شرکتهای غرفه ساز که در فهرست گرید بندی شده مصوب از سوی ایران نوین کیش درج شده است برای ساخت غرفه خود بهره گیرند.
 • ۷- شرکت کنندگان محترم می باید تمامی ضوابط و دستورالعمل های فنی مربوط به ساخت و ساز غرفه را به پیمانکار خود گوشزد نمایند. بدیهی است با توجه به اینکه برگزارکننده ایران نوین کیش هیچگونه ارتباط حقوقی با پیمانکاران غرفه ساز ندارد، در صورت وارد شدن خسارت به تأسیسات و تجهیزات سالن و یا به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر از سوی پیمانکار غرفه سازی یا رعایت نکردن ضوابط و مقررات جاری توسط وی، شرکت کننده اصلی مسئول جبران خسارت وارده خواهد بود. ضمناً عدم رعایت و اجرای ضوابط فنی که از سوی ایران نوین کیش تدوین شده مشمول جریمه میگردد که جدول میزان آنها در لینک فرم های مشارکت – سایر فرم های ضروری موجود است و در صورت بروز تخلف ، پرداخت جرائم مربوطه توسط شرکت کننده الزامی خواهد بود .
 • ۸- برای غرفه های موضوع بند فوق انشعاب برق فقط تا محل نزدیکترین پست برق سالن تأمین میشود ، لذا ضروری است غرفه داران محترم نسبت به تهیه کابل برق به متراژ لازم، تابلو برق، فیوز و دیگر ملزومات مورد نیاز خود اقدام نمایند .
 • ۹- برابر دستور العمل ایران نوین کیش ، طرح تمامی غرفه های خودساز می باید از سوی یک نفر مهندس ناظر به تأیید رسیده و در فرم تعهدنامه و تأییدیه غرفه خودساز نیز در محل تعیین شده امضا و مهر مهندس ناظر درج گردد. فرمهایی که فاقد امضا و مهر مهندس ناظر باشد قابل بررسی و تأیید از سوی ستاد برگزاری نمایشگاه نمی باشد .
 • ۱۰- برای غرفه خودساز، ورود هرگونه تجهیزات غرفه سازی به داخل نمایشگاه مستلزم اخذ مجوز از ستاد برگزاری نمایشگاه می باشد. در صورت تأیید نقشه ها توسط ستاد ، مجوز ساخت و ساز به متقاضی ارائه خواهد شد .
 • ۱۱- انجام هرگونه ساخت و ساز در غرفه های پیش ساخته که توسط برگزار کننده ساخته میشود و یا اجرای دکوراسیون و کف سازی و نظایر آن در این غرفه ها مجاز نبوده و مجوزی جهت ورود مصالح و وسایل غرفه سازی (چوب ، نئوپان ، سازه و…) برای اینگونه غرفه ها صادر نمیشود.
 • ۱۲- درصورت نمایش ماشین آلات سنگین و حجیم یا مرتفع که ورود آنها به داخل سالن نیاز جرثقیل دارد و نیز ماشین آلات با توان مصرفی زیاد که جهت نمایش طرز کار آنها نیاز به برق ۳فاز با آمپر بالا هست ، مراتب باید به هنگام ثبت نام و قبل از جانمایی به برگزار کننده اعلام گردد . ضمناً حداکثر وزن مجاز در طبقه همکف ۱۸ تن و در طبقات بالای همکف ۴۵۰ کیلوگرم بر هر مترمربع میباشد .
 • ۱۳- آخرین زمان صدور مجوز ساخت و ساز، یک هفته قبل از افتتاح نمایشگاه می باشد و پس از آن به هیچوجه امکان صدور مجوز ساخت و ساز وجود نخواهد داشت .
 • ۱۴- استفاده از هرگونه مصالح ساختمانی نظیر گچ ، سیمان ، ماسه بادی ، ماسه ، پوکه ، شن ، سنگ ریزه ، خاک رس ، تیغه گچی ، بلوک و نظایر آنها و نیز آهن آلات خام ،‌ نئوپان ، ام دی اف و چوب برش نخورده (خام) و همچنین دستگاه برش ، اره دیسکی ، دستگاه جوش(بالاتر از ۵۰ آمپر) ، پمپ باد (بالاتر از ۲۰ لیتر) ، پیستوله رنگ پاشی و ابزار و ادوات مکمل یا مشابه آنها جهت ساخت غرفه اعم از داخل سالن یا فضای باز اکیداً ممنوع بوده و غرف خودساز تنها میتوانند از سازه های آماده و سبک استفاده نموده و یا قالب ،‌ اسکلت و سازه ها را از قبل در محل کارگاه شرکت سازنده یا کارگاه غرفه سازی آماده و در محل غرفه فقط آنرا مونتاژ نمایند .
 • ۱۵- پرسنل غرفه سازی حتماً می باید اصول ایمنی را رعایت نموده و از تجهیزات و ابزار مناسبی که موجب افزایش ضریب ایمنی کار میباشد استفاده نمایند . همچنین به کارگیری نیروهای زبده فنی الزامی بوده و ضروری است از بکارگیری افراد غیر متخصص و بی تجربه خودداری گردد.ضمناً پرسنل غرفه ساز الزاماً باید از بیمه مسئولیت مدنی بررخوردار باشند .
 • ۱۶- ارتفاع مجاز جهت غرفه سازی در سالنهای مختلف متفاوت است . لذا حتماً به ارتفاع مجاز قابل اجرا در هر سالن دقت کافی بفرمایید .
 • ۱۷- در صورتی که ساخت غرفه در دو طبقه انجام می پذیرد ، مراتب باید حداقل ۲۰ روز قبل بصورت مکتوب با ذکر ارتفاع و نوع کاربری طبقه دوم به برگزارکننده اعلام و پس از تأیید برگزار کننده به اجرا درآید . در غیر اینصورت چنانچه به هنگام اجرای طرح و ساخت غرفه مشکلی بروز نماید مسئولیتی متوجه برگزار کننده نخواهد بود. ضمناً طبقه فوقانی نباید بیشتر از ۵۰% مساحت غرفه باشد و به هیچ وجه مسقف نباشد. هزینه اجاره بهاء نیم طبقه دوم بر مبنای پنجاه درصد هزینه معمول اجاره بهاء غرفه محاسبه واخذ می گردد .
 • ۱۸- در غرفه های یک طبقه نیز در صورت ضرورت مسقف شدن لازم است حداکثر ۳۰% غرفه مسقف شده و طراحی آن و متریال استفاده شده به صورت مشبک یا راه راه باشد تا عملکرد سنسورهای حسگر و چشمی اعلام حریق داخل سالن اختلال ایجاد نکند .
 • ۱۹- به منظور افزایش ضریب امنیتی غرفه ها ، ضروری است امکان رویت تمامی قسمتهای داخلی غرفه اعم از انباری ،‌ آبدارخانه ،‌ دفتر و غیره فراهم باشد . ساخت هر قسمت از غرفه به شکلی که داخل آن قابل رویت نباشد تخلف می¬باشد و مشمول جریمه خواهد بود .
 • ۲۰- شرکتهای غرفه ساز حتماً به پرسنل خود تأکید نمایند که جهت استفاده از انشعاب برق و یا هرگونه ملزومات دیگر مراتب را فقط با مدیر سالن هماهنگ نموده و از استفاده از تابلوی برق سالن، کابلها، ، شیر آتش نشانی و سایر امکانات سالن بدون هماهنگی با مدیر سالن خودداری نمایند. بدیهی است در صورت ورود خسارت به تجهیزات فوق توسط شرکت کننده یا پیمانکار ساخت و ساز غرفه، جبران خسارت مربوطه بر عهده شرکت کننده خواهد بود. مدیر سالن از زمان تحویل سالن تا پایان نمایشگاه در محل سالن حاضر خواهد بود. نام مدیر سالن و شماره تلفن همراه وی در محل ورودی های سالن نصب خواهد شد .
 • ۲۱- با توجه به اینکه روز آخر قبل از افتتاح فقط برای چیدمان و تزئین داخلی غرفه ها و کارهای نهایی و تکمیلی در نظر گرفته شده، هرگونه برشکاری، سمباده زنی و کلا” اقداماتی که موجب پراکنده شدن گرد و خاک و سرایت آنها به غرفه های مجاور گردد، اعتراض سایر غرفه داران را به همراه داشته و ممنوع میباشد . لذا این گونه عملیات باید حداکثر تا ساعت ۲۲، دو شب قبل از افتتاح به اتمام برسد .
 • ۲۲- با توجه به ضرورت دسترسی آسان نیروهای آتش نشانی به تمام نقاط سالنها ، هیچیک از وسایل غرفه سازی و یا مصالح و لوازم اضافی به ویژه کارتن های خالی نباید در پشت غرفه های مجاور دیوار قرار گیرد لذا وجود اینگونه اقلام در پشت غرفه های کناره سالنها تخلف بوده و مشمول جریمه و جبران خسارت احتمالی میباشد .
 • ۲۳- مقتضی است تا ساعت ۱۸ روز قبل از افتتاح آماده سازی غرفه و چیدن کالاها و تخلیه اقلام اضافی غرفه ها به پایان برسد در غیر اینصورت و چنانچه اداره حراست نمایشگاه اقدام به بستن سالنها نماید هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزار کننده نبوده و متأخرین میباید به محض اعلان مسئولین حراست، باقیمانده وسایل غرفه سازی خود را از سالن تخلیه و سریعاً نسبت به نظافت غرفه خود و اطراف آن و خروج از سالن اقدام نمایند .
 • ۲۴- ریختن مصالح اضافی و نخاله در فضای باز اطراف سالن اکیداً ممنوع است . زباله های کوچک فقط در سطلهای زباله بیرون از سالن و نخاله های بزرگ مانند تکه های چوب و نئوپان ، سنگ، قطعات فلزی و مانند اینها باید حتماً به خارج از محوطه نمایشگاه انتقال یابد . در صورت عدم رعایت این نکته و گزارش مدیران سالن یا اداره خدمات ، واحد متخلف مشمول جریمه خواهد شد .
 • ۲۵- در غرفه های خودساز چنانچه ارتفاع غرفه بالاتر از غرفه های مجاور باشد، ضروری است که قسمتهای پشت سازه ها به ویژه نئوپان، چوب و شبکه های آهنی ، رنگ آمیزی و یا با دکور مناسب پوشانیده شود تا موجب بد منظره شدن غرفه های مجاور نگردد. ضمناً بر روی قسمتهای پشت کار که مشرف به حریم غرفه های مجاور می باشد نوشتن تبلیغات یا نام شرکت مجاز نخواهد بود .
 • ۲۶- با توجه به اینکه امکانات آبرسانی در همه نقاط سالنهای نمایشگاهی وجود ندارد لذا در صورت نیاز به انشعاب آب (غیرآشامیدنی) جهت نمایش یک دستگاه خاص، لازم است فرم درخواست انشعاب آب از لینک فرم های مشارکت – سایر فرم های ضروری تهیه و تکمیل گردد . فرم مذکور نیز میباید به تأیید ستاد برگزاری نمایشگاه رسیده و سپس به واحد آبرسانی تحویل گردد . ضمناً تنها در صورت وجود امکانات فنی لازم در سالن ، انشعاب آب برقرار میگردد.
 • ۲۷- غرفه سازان محترم توجه داشته باشند که جهت نصب پایه ها و سازه های غرفه خود از سوراخ کردن زمین غرفه ، ستون ، دریچه و یا دیوار اطراف آن و همچنین فضای باز نمایشگاه اجتناب ورزند و زیر ستون های غرفه سازی به ویژه در فضای باز حتماً صفحه گذاری نمایید. ایراد خسارت به زمین و دیوار محوطه نمایشگاه مشمول پرداخت جریمه خواهد بود که بر اساس اعلام مدیریت ساختمان ایران نوین کیش تا قبل از پایان نمایشگاه اخذ میگردد (جدول خسارات در وب سایت نمایشگاه موجود است). همچنین هر نوع اتصال یا تکیه سازه به ابنیه نمایشگاهی و ستونها با پیچ ، جوش ، پرچ ، … اعم از فضای باز یا داخل سالن ممنوع است . ضمناً در صورت ایراد هرگونه خسارت به غرفه ها و یا وسایل و تجهیزات آنها جبران خسارت وارده بر عهده شرکت کننده بوده و هزینه آن میباید براساس اعلام برگزارکننده، توسط شرکت کننده پرداخت گردد .
 • ۲۸- در صورت عدم اتمام به موقع عملیات غرفه سازی در غرفه های خودساز و با توجه به اینکه این تأخیر موجب بروز مشکلات متعدد در امر برپایی نمایشگاه شده و چهره نمایشگاه را مخدوش می نماید، برگزار کننده می تواند در این خصوص نسبت به عملکرد شرکت کننده علاوه بر مطالبه اجاره¬بها ادعای خسارت نیز نماید .

بخش ششم – ضوابط انصراف از مشارکت و یا کاهش فضای رزرو شده

 • ۱- کاهش متراژ و یا انصراف از مشارکت می باید حداکثر تا ۳۰ روز قبل از افتتاح نمایشگاه رسماً و بصورت مکتوب به برگزارکننده اعلام گردد . در اینصورت پس از کسر ۱۰% از مبالغ واریزی، برگزارکننده نسبت به استرداد مابقی اقدام خواهد نمود .
 • ۲- در فاصله زمانی کمتر از ۳۰ روز تا زمان افتتاح، به هیچ وجه درخواست انصراف پذیرفته نخواهد بود و در صورت عدم استفاده از غرفه تخصیص یافته در نمایشگاه هیچگونه وجهی مسترد نشده و برگزارکننده مجاز میباشد غرفه مربوطه را در صورت عدم استفاده متقاضی اولیه و به منظور پیشگیری از خدشه دار شدن چهره و ظاهر نمایشگاه ، (چه به صورت رایگان و چه درقبال دریافت وجه غرفه) به سایرین واگذار نماید . لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد قبل از ثبت نام تمامی جوانب و شرایط کاری خود را به درستی سنجیده و پس از حصول اطمینان از امکانات و مقدورات خود نسبت به مشارکت در نمایشگاه اقدام نمایند تا از بروز مسائلی که بر روند اجرایی نمایشگاه بویژه در روزهای نزدیک به افتتاح آن ، تأثیر منفی باقی می گذارد جلوگیری شود. ضمناً کاهش فضا در فاصله زمانی کمتر از ۳۰ روز تا افتتاح نمایشگاه امکانپذیر نمی باشد .
 • ۳- شرکت کنندگانی که در فاصله کمتر از ۳۰ روز به افتتاح نمایشگاه ثبت نام نمایند نیزدر صورت انصراف یا کاهش فضا مشمول بند فوق خواهند بود .

بخش هفتم – واگذاری و چیدمان غرفه ها

 • ۱- تعیین محل غرفه ها و نحوه واگذاری آنها تماماً بر عهده برگزارکننده می باشد. حتی بعد از دریافت نقشه محل غرفه و رویت آن توسط شرکت کننده، این احتمال وجود دارد که برگزار کننده به هنگام تحویل غرفه، بنا به دلایل گوناگون ناگزیر از جابجایی و تغییر مکان غرفه تخصیص یافته باشد . در اینصورت برگزار کننده تلاش خواهد نمود تا غرفه جدید واگذار شده حتی المقدور با همان ابعاد قبلی به متقاضی تحویل گردد .
 • ۲- مطابق روال معمول نمایشگاهها، برگزار کننده موظف است نقشه محل استقرار غرفه شرکت کنندگان را تا یکماه قبل از افتتاح نمایشگاه به ایشان ارائه نماید، لیکن در صورتی که امکان تعیین مکان غرفه قبل از موعد ذکر شده وجود داشته باشد، برگزار کننده می¬تواند همکاری را با متقاضی به عمل آورده و در صورت امکان، متقاضی میتواند در انتخاب مکان غرفه خود اعمال نظر نماید .
 • ۳- قرار گرفتن ستون در بعضی از غرفه ها اجتناب ناپذیر است. بدیهی است تلاش خواهد شد که تا حد امکان در غرفه های کمتری ستون قرارگیرد، لیکن در هرصورت و با توجه به مختصات هر سالن، در تعدادی از غرفه ها ستون نیز قرار خواهد گرفت که محل قرارگیری آن برروی نقشه مشخص شده است. لذا در صورت قرارگرفتن ستون در داخل یا جلوی غرفه ، لطفاً به هنگام طراحی و ساخت غرفه به این نکته و نیز ابعاد ستونها دقیقاً‌ توجه نموده و ضمنا ًاز هر گونه رنگ آمیزی ستون و نصب تابلوی برق بر روی آن و نیز نصب یا چسباندن اقلام تبلیلغاتی به ستونها و دیوار خودداری فرمایید .
 • ۴- برابر دستورالعمل صادره از سوی ایران نوین کیش ، سالنهای تحت پوشش از ۳ روز قبل از افتتاح در اختیار برگزار کننده قرار میگیرد . لذا لازم است شرکت کنندگانی که درخواست غرفه خودساز داده اند، تدارکات لازم و ساخت و سازهای اولیه غرفه خود را از قبل مهیا نمایند تا در فاصله کوتاه موجود امکان آماده سازی مناسب غرفه فراهم باشد .
 • ۵- غرفه های پیش ساخته که توسط برگزار کننده احداث میشود، دو روز قبل از افتتاح نمایشگاه به غرفه داران تحویل داده خواهد شد .
 • ۶- ورود هرگونه وسیله نقلیه جهت تخلیه بار و کالا به داخل محوطه سالنها ممنوع بوده و از محل ورودی سالنها تا محل غرفه ، هرگونه کالا یا وسیله فقط میتواند توسط چرخ دستی و یا توسط کارگران حمل شود . ضمناً در ایام قبل از افتتاح نمایشگاه که زمان آماده سازی غرفه ها میباشد فقط ورود وانت و کامیون حامل تجهیزات غرفه سازی صرفاً با مجوز ذکر شده در بند ۱۰ بخش پنجم به محوطه مجاز بوده و ورود خودروهای شخصی به محوطه اکیداً ممنوع میباشد .
 • ۷- واگذاری غرفه به دیگران و یا شراکت با سایر واحدها مجاز نبوده و مشمول جریمه میگردد و برگزارکننده در صورت مشاهده تخلف حق فسخ قرارداد و تخلیه و تعطیلی غرفه شخص متصرف را دارد .
 • ۸- ورود و تخلیه کالاها همراه با جرثقیل تا جلوی درب سالنها و یا در محوطه باز بلامانع میباشد ولی پس از اتمام ایام نمایشگاه ، جابجایی و خروج کالاها از سالنها و محوطه باز ( جهت حفظ ایمنی کالاهای سایر مشارکت کنندگان و محیط نمایشگاه ) صرفاً با مجوز کتبی خروج توسط دبیرخانه نمایشگاه امکان پذیر می باشد .
 • ۹- رعایت حریم غرفه ها الزامی است. قراردادن کالاها یا دستگاهها خارج از حریم قانونی غرفه و حتی چند سانتیمتر تجاوز به فضای راهروها یا فضای پشت غرفه ها ـ حتی فضاهای خالی و غیرقابل استفاده ـ مشمول جریمه و در صورت عدم توجه منجر به تعطیلی غرفه خواهد شد .
 • ۱۰- نظافت داخل سالن تنها در محدوده راهروها برعهده برگزارکننده بوده و نظافت داخل غرفه ها به عهده غرفه داران خواهد بود . لذا ورود خدمه نظافت سالن به داخل غرفه بدون حضور و رضایت غرفه دار به کلی ممنوع میباشد . ضمناً نظافت و پاکسازی محوطه بر عهده برگزارکننده می باشد .
 • ۱۱- در صورت تقاضای وسایل یا تجهیزات اضافی جهت غرفه ها هزینه مربوطه بطور جداگانه اخذ خواهد شد .
 • ۱۲- مطالب مندرج در فرم ثبت نام از سوی متقاضی درخصوص خود ساز یا پیش ساخته بودن غرفه ، ملاک اقدامات بعدی قرار میگیرد. متراژ قید شده در فرم ثبت نام و همچنین نوع غرفه از نظر با تجهیزات یا بدون تجهیزات بودن آن تنها براساس مندرجات فرم ثبت نام مدنظر قرار خواهد گرفت . لذا پس از تحویل غرفه در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با آنچه که در فرم ثبت نام خود قید نموده اید ، بلافاصله مراتب را به ستاد نمایشگاه اعلام فرمایید .
 • ۱۳- چنانچه درخواست اولیه متقاضی ،‌ غرفه همراه با ساخت و تجهیزات باشد حداکثر تا ده روز قبل از افتتاح نمایشگاه امکان تغییر و عدم تجهیز آن وجود دارد . در غیراین صورت هزینه غرفه سازی که قبلاً از شرکت کننده اخذ شده بود مسترد نمیگردد .
 • ۱۴- حتماً پس از تحویل غرفه خود ، متراژ آنرا اندازه گیری نمایید ، هرگونه ادعا در خصوص متراژ غرفه واگذار شده تنها در۲ روز اول نمایشگاه قابل طرح و بررسی بوده و پس از آن مردود می باشد .
 • ۱۵- چنانچه بدلیل حجم یا ابعاد کالا یا ماشین آلات نمایشی ، هرگونه افزایشی از سوی شرکت کننده ـ به ویژه در غرفه خودسازـ در متراژ غرفه ایجاد شود جزو فضای غرفه و بعنوان بدهی محسوب شده و قبل از خاتمه نمایشگاه می باید نسبت به پرداخت هزینه اضافه متراژ اقدام گردد. ضمن آنکه تجاوز به حریم راهروها علاوه بر هزینه معمول فضای اشغال شده ، مشمول جریمه نیز خواهد شد .

بخش هشتم – حفاظت و امنیت غرفه ها

 • ۱- کلیه شرکت کنندگان می باید نسبت به تکمیل و مهر و امضاء فرم حراست که در وب سایت نمایشگاه قابل دسترسی است اقدام و آنرا به ستاد نمایشگاه تحویل نمایند . تنها پس از ارائه فرم مذکور به ستاد امکان تحویل کارتهای شناسایی غرفه داران امکان پذیر خواهد بود .
 • ۲- مسئولیت مراقبت و محافظت از غرفه و وسایل آن در ساعات برپایی نمایشگاه بر عهده شرکت کننده می باشد . پس از خاتمه کار نمایشگاه در هر روز نسبت به تخلیه سالن ها و پلمب دربهای ورودی اقدام شده و مسئولیت حراست از غرفه ها برعهده انتظامات نمایشگاه خواهد بود؛ لذا لازم است مسئولین غرفه ها هر روز قبل از باز شدن درب سالن ها در محل سالن حضور یابند. هرگونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها می باشد .
 • ۳- در زمان ساخت و ساز غرفه ها و آماده سازی سالنها تا هر زمان که در سالنها به هر دلیل بسته نشده حضور حداقل یک نفر از هر غرفه در سالن ضروری است و در صورت بروز هرگونه اتفاقی از جمله مفقود شدن کالا ، سرقت از غرفه یا ایراد آسیب به غرفه و تجهیزات آن ستاد برگزاری نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال اتفاقات حادث شده نخواهد داشت . بطورکلی براساس قوانین نمایشگاههای بین المللی ، در زمان باز بودن سالنها همه گونه مسئولیت مراقبت از غرفه و لوازم داخل آن صرفاً برعهده غرفه داران میباشد .
 • ۴- بیمه آتش سوزی برای کلیه شرکت کنندگان اجباری می باشد که توسط برگزار کننده نسبت به انجام آن برای کل سالن تحت پوشش اقدام شده و هزینه آن به صورت جداگانه از شرکت کنندگان اخذ خواهد شد . سایر بیمه ها بصورت اختیاری بوده و به غرفه داران محترم توصیه میشود نسبت به انجام بیمه های دیگر علاوه بر بیمه آتش سوزی، بیمه مسئولیت مدنی اقدام نمایند .
 • ۵- مسئولیت مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه ها در ساعات دایر بودن نمایشگاه که حضور غرفه داران در محل غرفه الزامی است، برعهده غرفه داران می باشد .
 • ۶- در صورت مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه و یا بروز حادثه ای در محل غرفه، مراتب سریعاً به اطلاع مدیر سالن و نگهبان سالن رسانیده شود تا با حضور نماینده حراست نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام گردد. پیگیری این امر بر عهده شرکت کننده میباشد .
 • ۷- درصورت نمایش اقلام ارزشمند و گرانقیمت که سبک و کم حجم بوده و امکان به سرقت رفتن آنها وجود دارد، به غرفه داران محترم توصیه می شود اینگونه اقلام را هر روزپس از پایان یافتن ساعت کار نمایشگاه با خود خارج نموده وروز بعد مجدداً به همراه بیاورند .
 • ۸- در ایام آماده سازی سالن و غرفه سازی (تا قبل از افتتاح نمایشگاه) خروج هر گونه وسایل، تجهیزات، لوازم غرفه سازی و…… مستلزم اخذ برگه خروج از مدیر سالن میباشد. برگه خروج باید به تأیید و امضاء سناد برگزاری نمایشگاه برسد .
 • ۹- با توجه به اینکه اکثر کالاها و لوازم داخل غرفه ها قابل اشتعال می باشند لطفاً از هرگونه جوشکاری، برشکاری و هرگونه اقدامی در داخل سالن که احتمال بروز حریق را سبب شود خودداری نموده و وسایل دکوراسیون غرفه خود را بصورت آماده شده و صرفاً جهت مونتاژ به داخل سالن وارد نمایید.

بخش نهم – تخلیه و تخریب غرفه ها پس از اختتام نمایشگاه

 • ۱- تخلیه غرفه یا ترک آن تا قبل از آخرین لحظه برپایی نمایشگاه در پایان روز آخر، مجاز نمی باشد . تخلیه غرفه ها از روز بعد ازخاتمه نمایشگاه آغاز شده و می باید حداکثر ظرف ۴۸ ساعت به پایان برسد .
 • ۲- در آخرین روز نمایشگاه، زمان بازگشایی سالنها جهت تخلیه و خروج کالاها به غرفه داران اعلام خواهد شد . مقتضی است از همان ابتدای تخلیه غرفه ها تمامی غرفه داران محترم به منظور جلوگیری از سرقت یا آسیب رسیدن به تجهیزات غرفه یا کالاها در محل غرفه خود حاضر باشند. حتی اگردر روز نخست آمادگی خروج کالاهای خود را ندارند ضروری است حتماً فردی را به منظور مراقبت از کالاهای خود در داخل غرفه بگمارند. . بدیهی است با بازگشایی سالنها افراد مختلفی اعم از باربر، کارگر، نظافتچی و……. به داخل سالنها وارد میشوند که در این بین افراد متفرقه و سودجو هم فرصت سوء استفاده از شرایط موجود را پیدا خواهند نمود . لذا پس از بازگشایی سالنها در خاتمه نمایشگاه، مسئولیت حفاظت و نگهداری کالاها و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب، مستقیماً بر عهده صاحبان کالا خواهد بود .
 • ۳- شرکت کنندگانی که رأساً نسبت به دکوراسیون غرفه خود اقدام می کنند باید پس از پایان نمایشگاه نسبت به تخریب وسایل دکوری و تخلیه بقایای آن اقدام نمایند . ضمناً واگذاری مسئولیت تخریب و جمع آوری غرفه به غیر به دلیل عدم پوشش بیمه مجاز نمی باشد و درصورت بروز حادثه ، کل مسئولیت آن فقط برعهده غرفه دار مربوطه خواهد بود .
 • ۴- در صورت عدم تخلیه و خروج به موقع غرفه، برگزارکننده راساً می¬تواند نسبت به جمع آوری و انتقال وسایل به انبار اقدام نموده و در اینصورت هزینه جابجایی و انبارداری از صاحب کالا اخذ خواهد شد. ضمن آنکه مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی وارده بر عهده صاحب کالا میباشد .
 • ۵- چنانچه بخشی از هزینه های مشارکت شرکت کنندگان اعم از اجاره بهاء غرفه، ساخت و ساز، اجاره تجهیزات اضافه، هزینه برق اضافی، مابه التفاوت مغایرت متراژ ارزی و … بطور کامل پرداخت نشده باشد ، پیش از تسویه حساب کامل ، خروج کالاها مجاز نخواهد بود و ستاد برگزارکننده حق حبس کالاها را خواهد داشت .

بخش دهم – ضوابط صدور کارت شناسایی و کارت پارکینگ

 • ۱- برای مسئولین هر غرفه از سوی برگزارکننده کارت شناسایی به همراه کد مخصوص صادر خواهد شد و الصاق آن در تمام مدت حضور در نمایشگاه برای غرفه داران الزامی است ، لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد نسبت به تکمیل فرم کارت شناسایی در وب سایت نمایشگاه و قرار دادن فایل عکس پرسنل داخل غرفه به ستاد نمایشگاه اقدام نمایند. آخرین مهلت جهت تحویل فرم تکمیل شده و عکس پرسنل ، ۱۵ روز پیش از افتتاح نمایشگاه میباشد . پس از آن برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت صدور کارت شناسایی نخواهد داشت . برای هر شرکت بر اساس جدول زیر کارت شناسایی صادر خواهد شد : از ۳۰ تا ۴۹ مترمربع ۴ کارت از ۵۰ تا ۹۹ مترمربع ۶ کارت از ۱۰۰ تا ١٠٠ مترمربع ۴ کارت از ١٠٠ مترمربع به بالا ۸ کارت یادآوری میشود در صورت فقدان کارت امکان صدور کارت المثنی وجود ندارد و در صورت بروز آن ، دارنده کارت ملزم به تهیه و خرید بلیت ورودی جهت ورود به نمایشگاه میباشد .
 • ورود وسایل نقلیه در ایام برپایی نمایشگاه به داخل محوطه نمایشگاه مطلقاً ممنوع بوده و شرکت کنندگان می توانند از پارکینگ های مجاور محل نمایشگاه استفاده نمایند. برگزارکننده بر اساس جدول زیر نسبت به صدور کارت پارکینگ اقدام خواهد کرد : از ۳۰ تا ۴۹ مترمربع ۲ کارت از ۵۰ تا ۹۹ مترمربع ۳ کارت از ۱۰۰ تا ١٠٠ مترمربع ۴ کارت از ١٠٠ مترمربع به بالا ۵ کارت

بخش یازدهم – نحوه انجام تبلیغات محیطی در زمان برپایی نمایشگاه

 • ۱- انجام هرگونه تبلیغات محیطی در ایام برپایی نمایشگاه منوط به کسب مجوز از روابط عمومی و ستاد برگزاری نمایشگاه ایران نوین کیش و پرداخت هزینه مربوطه می باشد، در صورت عدم رعایت این موضوع اقلام تبلیغاتی توسط روابط عمومی شرکت مذکور جمع آوری خواهد شد .
 • ۲- شرکت کنندگان فقط می توانند اقلام تبلیغی خود را درون حریم غرفه خود نصب نمایند و استفاده از فضای راهرو یا غرفه های مجاور بدین منظور ممنوع می باشد . ضمناً حتی درصورت دارا بودن مجوز جهت نصب بالون تبلیغاتی بر روی بام سالنها ، اخذ مجوز برای تردد بر روی بام نیز ضروری میباشد .
 • ۳- نصب یا آویختن هرگونه بنر، پارچه نویسی، پوستر یا اقلام مشابه آنها از سقف سالن و تیرها و ستونها ممنوع می باشد و در صورت عدم توجه مشمول جریمه شده ومبلغ جریمه توسط مسئولین مربوطه در ایران نوین کیش تعیین و پس از ابلاغ به شرکت کننده، پرداخت آن الزامی خواهد بود .
 • ۴- جهت اجرای تبلیغات ذکر شده در بند فوق، بر روی غرفه های پیش ساخته حداکثر تا ۱۶۰ سانتی متر بالاتر از غرفه می باشد .
 • ۵- استفاده از وسایل صوتی- تصویری به منظور تبلیغ کالاها پس از اخذ مجوز از برگزارکننده و به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای سایر غرفه داران مجاز خواهد بود .
 • ۶- درصورت تمایل به فیلمبرداری یا عکسبرداری از غرفه ها قبلا” باید جهت اخذ مجوز از روابط عمومی یا ستاد برگزاری نمایشکاه ، با برگزار کننده هماهنگیهای لازم بعمل آید .
 • ۷- اقلام تبلیغی و چاپی برای کالاها و محصولات خارجی از جمله بروشور، کاتالوگ، عکس، پوستر، سی دی و غیره که در نظر است در محل غرفه توزیع شده یا در معرض نمایش قرار گیرد باید منطبق با معیارهای اسلامی بوده و حداقل ۲۰ روز قبل از افتتاح به ستاد نمایشگاه ارائه و به تأیید برگزارکننده برسد .
 • ۸- در صورت تمایل به تهیه و چاپ آگهی در کتاب ویژه نمایشگاه (جدا از مشخصات و نوع فعالیت شرکت که در فرم ثبت نام قید شده) هزینه جداگانه دریافت خواهد شد؛ بدین منظور برگزارکننده، مجری تهیه و چاپ کتاب نمایشگاه را به واحد متقاضی معرفی خواهد نمود .

بخش دوازدهم – سایر موارد

 • ۱- شرکت کنندگانی که نیاز به اینترنت دارند باید فرم درخواست مربوطه را از وب سایت نمایشگاه تهیه و تکمیل و حداکثر تا ۱۰ روز قبل از افتتاح نمایشگاه به مدیریت اطلاع رسانی و برنامه ریزی ستاد برگزارکننده تحویل نمایند. هزینه مرتبط بر این امر توسط متقاضی به صورت مجزا و مستقیماً به شرکت پرداخت میگردد .
 • ۲- اطلاع رسانی نمایشگاه و انجام تبلیغات آن، در حالت معمول آن برعهده برگزارکننده میباشد که صرفاَ در حد متعارف و متداول آن انجام میپذیرد . این تبلیغات شامل انجام مکاتبات مستقیم با مخاطبین و افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با موضوع نمایشگاه ،‌ پخش تیزر تلویزیونی (به طور متوسط پانزده نوبت) و یا نصب بیلبورد شهری یا زیرنویس به جای تیزر تلویزیونی ، درج آگهی و یا خبر برگزاری در جراید و نشریات تخصصی ، راه اندازی وب سایت نمایشگاه و شبکه های مجازی توزیع بروشور یا تراکت و ارسال دعوتنامه ، پیامک یا کارت دعوت به مخاطبین وحوزه های مرتبط با نمایشگاه میباشد . حجم این تبلیغات تنها در حد تبلیغات متعارف برای تمامی نمایشگاهها است و از حدود خاصی فراتر نمیرود. هرگونه تبلیغات اضافه بر موارد ذکر شده و یا افزایش حجم تبلیغات فوق،‌ تنها درصورتی میسر است که شرکت کنندگان نمایشگاه آمادگی خود را جهت حمایت مالی از نمایشگاه (اسپانسرشیپ) اعلام نمایند . در اینصورت برگزارکننده آماده هرگونه همکاری و انجام تبلیغات خاص اسپانسر خواهدبود .(این تبلیغات اختصاصی برای هر غرفه تلقی نمی¬شود .)
 • ۳- علاوه بر موارد مندرج در بند فوق ،‌ شرکت کنندگان در نمایشگاه میباید به فراخور نوع فعالیت خود اطلاع رسانی مناسبی را به منظور آگاه نمودن مخاطبین نسبت به حضورشان در نمایشگاه به عمل آورند و در جهت جذب مخاطبین به غرفه خود ، برنامه ریزی و استراتژی تبلیغاتی خاص و مناسبی را در نمایشگاه اعمال نمایند .
 • ۴- تاسیسات و امکانات فیزیکی محل برگزاری نمایشگاه مانند سیستم گرمایش و سرمایش سالن، سرویس های بهداشتی، پارکینگ، رستوران، آب آشامیدنی، کیفیت ساختمان و بنای سالنهای تحت پوشش و امثال آنها همگی تحت تملک و نظارت پروژه بازار بزرگ ایران (ایرانمال) می باشد. برگزارکننده هیچگونه دخالتی در کیفیت و سلامت موارد ذکر شده و نواقص احتمالی ندارد و صرفاً نسبت به اعلام نواقص موجود به به آن مجموعه اقدام می نماید.
 • ۵- بابت ثبت نام از بازدیدکنندگان بیست هزار ریال دریافت میشود . همچنین بابت بیمه های اجباری آتش سوزی و مسئولیت مدنی کارکنان غرفه و برق مصرفی غرفه ، برای غرفه های داخلی مبلغ چهل هزار ریال و برای غرفه های خارجی ۲ یورو به ازاء هر مترمربع اخذ میگردد .
 • ۶- رعایت نکاتی که در مکاتبات بعمل آمده از سوی برگزارکننده مطرح می شود الزامی است و مسئولیت عواقب ناشی از عدم توجه به مکاتبات و تماسهای بعمل آمده از سوی برگزارکننده برعهده شرکت کننده می باشد. ضمناً هرگونه توافقی میان شرکت کننده و برگزارکننده تنها در صورتی معتبر است که مکتوب و امضا شده باشد .
 • ۷- هرگونه ادعا یا شکایت از سوی شرکت کنندگان تنها تا یکماه پس از پایان نمایشگاه معتبر بوده و پس از آن پرونده مربوط به نمایشگاه مختومه میشود .
 • ۸- در صورت بروز وقایع پیش بینی نشده( فورس ماژور) مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، هرج ومرج، آتش سوزی، فوت مقامات ارشد مملکتی ، تغییر قوانین جاری و … که منجر به لغو یا تغییر زمان نمایشگاه شود هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزارکننده نبوده و وجوه واریزی پس از کسر هزینه های انجام شده توسط برگزارکننده مسترد خواهد شد .
 • ۹- چنانچه تحت شرایط اضطراری ایران نوین کیش اقدام به تغییر زمان یا مکان برپایی نمایشگاه نماید مسئولیتی متوجه برگزارکننده نبوده و برگزاری نمایشگاه تابع شرایط جدید خواهد بود .
 • ۱۰- در صورتیکه تعداد شرکت کنندگان به هر دلیل به حد نصاب لازم نرسد به گونه ای که مانع از تشکیل و برگزاری نمایشگاه گردد، برگزارکننده ناگزیر از لغو نمایشگاه خواهد بود و در این صورت فقط هزینه هایی که به برگزارکننده پرداخت شده مسترد خواهد گشت .
 • ۱۱- کلیه وجوه قانونی که شرکت کنندگان ملزم به پرداخت آنها هستند از سوی برگزارکننده بصورت رسمی اعلام می شود. لذا هرگونه وجهی که بصورت غیر متعارف از سوی افراد حاضر در محل برگزاری نمایشگاه تحت عنوان کارگر، نگهبان، باربر، نظافتچی و یا هر نام دیگری در ازاء انجام کاری و یا بدون دلیل مشخص از شرکت کنندگان مطالبه شود ارتباطی با برگزارکننده نداشته و مورد تأیید نمی باشد .
 • ۱۲- هرگونه خدمات جنبی نمایشگاه مانند فیلمبرداری از غرفه ها ، درج آگهی ، انتشار کتاب ، سی دی یا ویژه نامه که به سفارش برگزار کننده انجام پذیرد ، به صورت رسمی به شرکت کنندگان اطلاع داده میشود . لذا از هرگونه پرداخت هزینه به افرادی که احتمالاً به قصد سودجویی جهت انجام اینگونه خدمات به غرفه ها مراجعه میکنند ، پیش از استعلام از ستاد برگزاری ، خودداری فرمایید .
 • ۱۳- در صورتیکه بدلیل تخلف از مقررات ، برگزارکننده ناچار به تعطیل نمودن غرفه ای باشد، هیچیک از وجوه پرداخت شده قابل استرداد نبوده و واحد متخلف نمی تواند ادعایی در این خصوص مطرح نماید .
 • ۱۴- رعایت ضوابط و شئون اسلامی برای تمامی شرکت کنندگان و غرفه داران محترم الزامی می باشد .
 • این مقررات براساس ضوابط و مقررات جاری در نمایشگاههای بین المللی و مطابق کنوانسیون اتحادیه جهانی نمایشگاهها تدوین شده و در تمام نمایشگاههای معتبر دنیا اجرا می شود. عدم توجه به آنها برگزارکننده را در پیگیری قانونی علیه متخلفین مخیر می سازد .
نمایشگاه ها و اطلاعیه های درج شده توسط کاربر ثبت کننده این رویداد
دسته بندی رویداد
گروه بندی این رویداد
دسته بندی نمایشگاه ها در اکسبیز(ویژه فعالان نمایشگاهی)
ثبت نام آنلاین بازدیدکننده

این بخش برای این رویداد فعال نیست


Qr-code و لینک کوتاه رویداد و درج رویداد در تقویم گوگل

نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری- ایران مال تهران ۹۷


کد رویداد : 2965
لینک کوتاه رویداد :https://exbiz.org/119438
ثبت در تقویم گوگل :Google Calendar
لینک qr code برای درج در پوسترهای نمایشگاهی : اینجا کلیک نمایید4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید