۱۵۰ طراح مد و لباس ایرانی به ترکیه رفتند

fashion

۱۵۰ طراح مد و لباس ایرانی به ترکیه رفتند:

حمید قبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: این جشنواره به همت بخش خصوصی و حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت ارشاد این هفته در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود.
وی اظهار داشت: این رویداد هنری به مدت یک هفته با حضور طراحان برتر ایرانی در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود و بیش از ۱۵۰ اثر برتر از طراحان ایرانی در این جشنواره عرضه خواهد شد.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این نمایشگاه به منظور معرفی توانمندی های طراحان و هنرمندان ایران اسلامی و با حضور جمعی از فعالان حوزه مد و لباس ترکیه برگزار می شود، گفت: ۲۰ طراح که توسط کارگروه ساماندهی مدل و لباس انتخاب شده اند در این نمایشگاه حاضر شده و به معرفی آثار خود می پردازند.
مشاور معاون هنری وزیر ارشاد اظهار داشت: در این نمایشگاه، ظرفیت ها و قابلیت های هنرمندان و طراحان لباس اسلامی، همچنین فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی معرفی و زمینه هایی برای برقراری ارتباط و مبادلات فرهنگی فراهم خواهد شد.
به گفته قبادی در این جشنواره که با عنوان سبک جدید ایرانی اسلامی برگزار می شود، فعالان مد و سرمایه گذاران و تولیدکنندگان لباس اسلامی ترکیه نیز حضور داشته و علاوه بر این یک همایش علمی با حضور استادان برتر دانشگاه های طراحی ترکیه نیز در این جشنواره برگزار می شود.
قبادی تصریح کرد که این رویداد اتفاق بسیار مهمی است که نشان از ظرفیت و توانمندی طراحان کشور ما دارد و تصور می کنم که این اتفاق گام بلندی در جهت معرفی فعالیت های ایران به دنیا فعالیت های بین المللی کارگروه و طراحان آغاز شده است.
به گفته وی تلاش داریم که محصولات و کالاهای تولدی ایرانی به نحو شایسته مورد معرفی قرار گیرد.
مشاور معاون هنری وزیرارشاد تصریح کرد که از هنرمندان درخواست شده که شئونات و رفتار یک ایرانی را در آنجا به نحو شایسته به اجرا دربیاورند و به عنوان یک شهروند ایرانی معرف شخصیت ایرانی و معرف هنر ایرانی باشند که بتوانیم بهره برداری لازم را از این رویداد داشته باشیم.
قبادی در پاسخ به این سئوال که آیا از وزارت ارشاد هم نماینده ای در این جشنواره حضور دارند، گفت: دو نفر ناظر را برای رویداد اعزام کرده ایم که هم در جشنواره و همایش ای در آنجا برگزار می شود شرکت کنند.

منیع : ایرنا

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . شعار اکسبیز " آگاهی ، انتخاب هوشمندانه " است . به همین دلیل امیدواریم با استفاده از اطلاعات این سایت ، همراه هم اتفاقات خوبی را در صنعت و تجارت میهن عزیزمان رقم بزنیم . ضمن اینکه متذکر می شویم این سایت مجری رویدادهای درج شده نیست و اطلاعات هر رویداد در همان صفحه مورد نظر قرار گرفته و مجریان رویداد ها نیز در بخش مجریان لیست گردیده است ، از تک تک مجریان محترم و مکانهای نمایشگاهی معظم صمیمانه تقاضا داریم که با ارسال اطلاعات صحیح و کامل مانند فراخوانهای نمایشگاهی یا تغییرات زمانی نمایشگاه ها ، ما را در اطلاع رسانی نمایشگاهی به هموطنان محترم و معظمان که سرمایه های صنعت نمایشگاهی میهن عزیزمان هستند ، بزرگوارانه یاری فرمایند. لازم به ذکر است که پیشنهاد ها و انتقادات شما همواره یاری بخش ما در روند بهبود مستمر خدمات این پایگاه بوده است و از این بابت سپاسگزاریم.

متاسفیم. نظرات بسته است.

پیشنهاد ما

تک دکور

نمایشگاه پیشنهادی

hormozhealth

آمار بازدید - طبق ساعت آلمان

  • 69
  • 40,039
  • 46,884

بستن
*
*