۱۵۰ طراح مد و لباس ایرانی به ترکیه رفتند


۱۵۰ طراح مد و لباس ایرانی به ترکیه رفتند:

حمید قبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: این جشنواره به همت بخش خصوصی و حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت ارشاد این هفته در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود.
وی اظهار داشت: این رویداد هنری به مدت یک هفته با حضور طراحان برتر ایرانی در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود و بیش از ۱۵۰ اثر برتر از طراحان ایرانی در این جشنواره عرضه خواهد شد.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این نمایشگاه به منظور معرفی توانمندی های طراحان و هنرمندان ایران اسلامی و با حضور جمعی از فعالان حوزه مد و لباس ترکیه برگزار می شود، گفت: ۲۰ طراح که توسط کارگروه ساماندهی مدل و لباس انتخاب شده اند در این نمایشگاه حاضر شده و به معرفی آثار خود می پردازند.
مشاور معاون هنری وزیر ارشاد اظهار داشت: در این نمایشگاه، ظرفیت ها و قابلیت های هنرمندان و طراحان لباس اسلامی، همچنین فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی معرفی و زمینه هایی برای برقراری ارتباط و مبادلات فرهنگی فراهم خواهد شد.
به گفته قبادی در این جشنواره که با عنوان سبک جدید ایرانی اسلامی برگزار می شود، فعالان مد و سرمایه گذاران و تولیدکنندگان لباس اسلامی ترکیه نیز حضور داشته و علاوه بر این یک همایش علمی با حضور استادان برتر دانشگاه های طراحی ترکیه نیز در این جشنواره برگزار می شود.
قبادی تصریح کرد که این رویداد اتفاق بسیار مهمی است که نشان از ظرفیت و توانمندی طراحان کشور ما دارد و تصور می کنم که این اتفاق گام بلندی در جهت معرفی فعالیت های ایران به دنیا فعالیت های بین المللی کارگروه و طراحان آغاز شده است.
به گفته وی تلاش داریم که محصولات و کالاهای تولدی ایرانی به نحو شایسته مورد معرفی قرار گیرد.
مشاور معاون هنری وزیرارشاد تصریح کرد که از هنرمندان درخواست شده که شئونات و رفتار یک ایرانی را در آنجا به نحو شایسته به اجرا دربیاورند و به عنوان یک شهروند ایرانی معرف شخصیت ایرانی و معرف هنر ایرانی باشند که بتوانیم بهره برداری لازم را از این رویداد داشته باشیم.
قبادی در پاسخ به این سئوال که آیا از وزارت ارشاد هم نماینده ای در این جشنواره حضور دارند، گفت: دو نفر ناظر را برای رویداد اعزام کرده ایم که هم در جشنواره و همایش ای در آنجا برگزار می شود شرکت کنند.

منیع : ایرنا

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . رسالت ما در به اشتراک گذاری اطلاعاتمان از رویدادهای نمایشگاهی ایران به منظور مشارکت و بازدید بهتر کاربران و بازدیدکنندگان این پایگاه است ، پس متواضعانه آرزو و درخواست داریم که با تصحیح و تکمیل اطلاعات مربوط به رویدادها ، مکانهای نمایشگاهی و مجریان نمایشگاه ها ، یکدیگر را در دست یابی به اطلاعات صحیح و کاربردی یاری نماییم .(با تشکر و احترام ، حمید شهابیان).

پیشنهادات ، انتقادات و نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

ربات تلگرامی اکسبیز

  • ربات تلگرامی اکسبیز

کلاب کاربران اکسبیز

  • Club

دایرکتوری خدمات نمایشگاهی

  • دایرکتوری خدمات نمایشگاهی

عرض خیر مقدم عضو جدید

بستن
آخرین کاربران

تبلیغ داخلی

  • عضویت بوسیله اکانت گوگل

نمایشگاه مهم

  • Iran Plast 2017
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.