غرفه ایران در نمایشگاه دائمی مسکو گامی در جهت حذف دلالی

غرفه ایران در نمایشگاه دائمی مسکو گامی در جهت حذف دلالی
غرفه ایران در نمایشگاه دائمی مسکو گامی در جهت حذف دلالی
غرفه ایران در نمایشگاه دائمی مسکو گامی در جهت حذف دلالی

غرفه ایران در نمایشگاه دائمی مسکو گامی در جهت حذف دلالی:

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: غرفه ایران در نمایشگاه دائمی مسکو موجب حذف دلالی و رونق بیشتر صادرات می شود.
سید سلطان حسینی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اتاق بازرگانی اهواز یک غرفه به مساحت ۱۳۰ متر در بزرگترین نمایشگاه خاورمیانه در مسکو مرکز روسیه اجاره کرده است که در کنار عراق و عمان این کشور نیز بازار هدف ما خواهد شد.
وی افزود: با توجه به آسیب هایی که در صادرات به کشور عراق وجود دارد، استراتژی اقتصادی خود را عوض کردیم.
وی ادامه داد: با این کار صادرات را به کشورهای دیگر گسترش می دهیم و از صادرات سنتی ضربه نخواهیم خورد.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اهواز گفت: وجود این غرفه می تواند به کشاورزی ما کمک کند و سود ۵۰ به ۵۰ می شود.
وی بیان کرد: اکنون صادرات ما به کشور عراق به صورت سنتی است اما در بحث صادرات به روسیه پول بین شرکت ها جابجا می شود و سنتی نخواهد بود.
حسینی اظهار کرد: در صادرات به کشور عراق خام فروشی و در واقع ثروت فروشی می کردیم اما در بحث نمایشگاه مسکو با برند کردن کالای ایرانی، شرکت ها را ملزم به بسته بندی بهتر کالا می کنیم.
حسینی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد تاجران ما در صادرات به عراق ضربه خوردند، یادآور شد: کم ارزش جلوه دادن کالای ایرانی موجب این ضربه شد که باید در گام های بعدی بهتر عمل شود.
وی نداشتن الگوی کشت مناسب را یکی دیگر از دلایل ضربه خوردن در صادرات دانست و گفت: در کشور ما کمتر الگوی کشت را متناسب با بازار هدف تعیین می کردند.
وی افزود: الگویی برای اینکه هماهنگ با برنامه و نیاز کشورهای دیگر کار کنیم، نداریم.
حسینی ادامه داد: با رصد مناسب بازار مسکو و شناخت نیازهای کشور روسیه، برای صادرات به این کشور آمادگی لازم را داریم اما در سال نخست صادرات امکان بروز اشتباهات وجود دارد.
وی اضافه کرد: کشورهای عمان و عراق نیز بازار واقعی ما هستند اما به دلیل ضعف برنامه ریزی تنها ۴ درصد کمتر از ۱۰ درصد بازار این کشورها را به دست گرفتیم.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز بیان کرد: اشتراکات زبان و مذهب می تواند این وضعیت را تغییر دهد و با توجه به اینکه محصولات کشاورزی ایران ذائقه خاصی را می طلبد، باید ذائقه این کشورها را با محصولات ایرانی هماهنگ کرد.
عراق مهمترین بازار هدف ایران برای صادرات سیمان بوده که در سه ماه نخست امسال در مجموع چهار میلیون و ۳۴۱ هزار و ۶۰۴ تن سیمان از مرزهای کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش ۱۴٫۵۸ درصدی داشته است.
روسیه از کشورهایی است که بخش زیادی از خرمای تولیدی خوزستان به آن کشور صادر می شود و از این نظر یکی از مشتریان سنتی خرمای خوزستان به شمار می رود.

منبع:ایرنا

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . شعار اکسبیز " آگاهی ، انتخاب هوشمندانه " است . به همین دلیل امیدواریم با استفاده از اطلاعات این سایت ، همراه هم اتفاقات خوبی را در صنعت و تجارت میهن عزیزمان رقم بزنیم . ضمن اینکه متذکر می شویم این سایت مجری رویدادهای درج شده نیست و اطلاعات هر رویداد در همان صفحه مورد نظر قرار گرفته و مجریان رویداد ها نیز در بخش مجریان لیست گردیده است ، از تک تک مجریان محترم و مکانهای نمایشگاهی معظم صمیمانه تقاضا داریم که با ارسال اطلاعات صحیح و کامل مانند فراخوانهای نمایشگاهی یا تغییرات زمانی نمایشگاه ها ، ما را در اطلاع رسانی نمایشگاهی به هموطنان محترم و معظمان که سرمایه های صنعت نمایشگاهی میهن عزیزمان هستند ، بزرگوارانه یاری فرمایند. لازم به ذکر است که پیشنهاد ها و انتقادات شما همواره یاری بخش ما در روند بهبود مستمر خدمات این پایگاه بوده است و از این بابت سپاسگزاریم.

متاسفیم. نظرات بسته است.

پیشنهاد ما

تبلیغات در اکسبیز

نمایشگاه پیشنهادی

Iran Ridex

آمار بازدید - طبق ساعت آلمان

  • 42
  • 8,320
  • 46,884

بستن
*
*